Skocz do zawartości

Samodzielne wykonanie washa olejnego


siemieniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiałem się nad własnym washem olejnym, ponieważ w sklepie modelarskim go nie ma, a czekać na paczkę nie mam chęci. Za to w mieście jest świetnie zaopatrzony sklep dla artystów, malarzy, plastyków. Zakupiłbym tubkę czarnej farby olejnej, ale nie wiem jakiego rozpuszczalnika użyć, czym to rozcieńczyć, żeby efekt był zadowalający. Być może ktoś z was już robił domowy wash olejny i mógłby się podzielić swoją wiedzą ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, siemieniaka napisał:

Naprawdę? Tylko, że w większości widuję te pod ciśnieniem, a nie w płynie...

Piszesz o gazie nie benzynie benzynka to ta co podał Solo.Do zapalniczek typu Zippo właśnie na knocie.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardziej chyba nazywa się gaz do zapalniczek, ale widzę, że chodziło o te Zippo. Spoko, teraz rozumiem :) Jeżeli będzie ten rozpuszczalnik White Spirit w sklepie dla artystów to kupię, a jeżeli nie, to sklep z benzyną do zapalniczek też na pewno się znajdzie :) Proporcje 20/80 czy jakoś inaczej? Zwrócić na coś konkretną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, siemieniaka napisał:

W sumie to bardziej chyba nazywa się gaz do zapalniczek

Gaz do zapalniczek używa się do napełniania zapalniczek gazowych, benzyna to do zapalniczek na benzynę. :)

Co do washa, rozcieńczaj tak żeby wash był bardzo płynny, jak woda, ale nie za bardzo z drugiej strony, żeby nie zrobił się zbyt przezroczysty. Musisz wyczuć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 godzin temu, Solo napisał:

Gaz do zapalniczek używa się do napełniania zapalniczek gazowych, benzyna to do zapalniczek na benzynę. :)

Co do washa, rozcieńczaj tak żeby wash był bardzo płynny, jak woda, ale nie za bardzo z drugiej strony, żeby nie zrobił się zbyt przezroczysty. Musisz wyczuć.

 

87490504_743792629485805_8439354649214976000_n.jpg

Dziękuję, wyszło naprawdę fajnie :) 

Edytowane przez siemieniaka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko śmieszne jest to, że wycisnąłem farbę, a waga nie złapała 2g, a nawet 1g nie chciała złapać, więc zrobiłem na oko. Zamknąłem go w słoiczku po koncentracie i do szuflady. Wytrzyma jakiś czas, czy wyparuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cały czas używam farby olejne (Van gogh)+ benzynę do zapalniczek , dla mnie to najlepszy specyfik , AK I MIG jakoś gorzej mi się z nimi pracuje.

Ale oczywiście to kwestia własnego doświadczenia.

Trzeba tylko pamiętać , że nie należy kłaść takiego specyfiku na emalie i lakiery olejne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam farb Abteilung 502, mieszam w Enamel Thinnerze Tamki, bo z benzyną jakoś tak średnio się komponuje. Nie ma co się uczyć mieszania "na sztywno", bo stwierdzisz, że jednak za ciemny, dodasz 0,5g białego i co wtedy? Kompozycja zepsuta.

Do ścierania nie potrzebujesz thinnera, ja jadę samym ręcznikiem papierowym, leciutko ścieram do skutku :) Po 4 godzinach od nałożenia schodzi bez problemu. A właśnie dzisiaj robiłem wash i też specyfik kręciłem sam.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.