Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szybkie pytanie.

 

Dla poczatkujacego, który skleil cos 20 lat temu:)

 

Wybrałem sobie coś takiego http://www.hawid.com.pl/revell-64144-model-set-hawker-hurricane-mkii-zestaw-farbami-klejem-pedzelek-p-7544.html i pytanie do Was, warto bawić sie w taki gotowy zestaw, czy lepiej zakupić model osobno, farbki osobno, kilka pędzelków i klej? Jesli tak, to jakie farby możecie mi polecic konkretnie do tego modelu, chcialbym kupić wszystko w jednym zamówieniu w sklepie internetowym, dlatego fajnie byloby wiedziec dokladnie jakie kolory i z jakiej firmy kupić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, szybkie pytanie.

 

Dla poczatkujacego, który skleil cos 20 lat temu:)

 

...warto bawić sie w taki gotowy zestaw, czy lepiej zakupić model osobno, farbki osobno, kilka pędzelków i klej?....

Jeśli model Ci się podoba, to bierz zestaw. Klej jest bardzo dobry, klei nim chyba więcej jak połowa ludzi, choć ja polecam przejście na kleje CA. Farbki akrylowe Revella, według mnie nie są złe. Rozpuszczasz je w wodzie. A przynajmniej na początek nie będziesz się martwił o dobór kolorów. Pędzelek dasz dzieciom. Na początek wielu poleca pędzelki z Mag-Polu. Ja przeszedłem na pędzelki z Italeri, ale tylko te z trójkątną rączką. Kupisz je np. w MojeHobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się zgodzę ja kleję jedynie tamiją super thin i jak trzeba "poprawić" klejenie to jedynie pędzelek i po szwie i działa (a ten do usuwania CA to Dromeder za 15 pln za buteleczkę 100 ml)

 

Chyba Debonder

 

 

coś mi klawisze się pomyliły --- racja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, szybkie pytanie.

 

Dla poczatkujacego, który skleil cos 20 lat temu:)

 

...warto bawić sie w taki gotowy zestaw, czy lepiej zakupić model osobno, farbki osobno, kilka pędzelków i klej?....

Jeśli model Ci się podoba, to bierz zestaw. Klej jest bardzo dobry, klei nim chyba więcej jak połowa ludzi, choć ja polecam przejście na kleje CA. Farbki akrylowe Revella, według mnie nie są złe. Rozpuszczasz je w wodzie. A przynajmniej na początek nie będziesz się martwił o dobór kolorów. Pędzelek dasz dzieciom. Na początek wielu poleca pędzelki z Mag-Polu. Ja przeszedłem na pędzelki z Italeri, ale tylko te z trójkątną rączką. Kupisz je np. w MojeHobby.

 

Dzieki za odpowiedz

 

Klej mam z wamodu z pedzelkiem, bo powalczyłem troszke z modelem F1, który był dodawany do zestawu z dremelem. Pędzelki z italeri rzeczywiscie wygladaja ok i maja fajna cene.

 

Jest jakis magiczny sposob na dobranie odpowiednich kolorow farb do tego modelu revella ale od innych producentow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej mam z wamodu z pedzelkiem,...

Więc jak Ci się skończy klej Revella, to przelej do niego Wamod. Nie będziesz się musiał bawić pędzelkiem. Sam tak zawsze robiłem, gdy jeszcze kleiłem tego typu klejami.

Jest jakis magiczny sposob na dobranie odpowiednich kolorow farb do tego modelu revella ale od innych producentow?

To chyba najlepsza tabela przelicznikowa

http://www.paint4models.com/

Tylko po co chcesz zmieniać - to naprawdę nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co chcesz zmieniać - to naprawdę nie rozumiem.

 

Bo ciagle zastanawiam sie czy takie 'zestawowe' farbki z racji tego ze sa do zestawu nie sa inne od takich kupionych osobno.

 

Z farbami tak naprawde nie mialem nigdy doczynienia stad tyle, jak sie pewnie moze wydawaca durnych pytań, tak czy inaczej dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciagle zastanawiam sie czy takie 'zestawowe' farbki z racji tego ze sa do zestawu nie sa inne od takich kupionych osobno.

W dziedzinie farb jak się wypowie 3 modelarzy to bedą mieli 4 różne opinie.

Przedstawiam moje odczucie:

Raczej na 100% są takie same jeśli nie lepsze, od normalnych farb Revella. Mam ich sporo kupionych przy okazji różnych modeli i lubię nimi malować. Poziom co najmniej taki sam jak Pactra, Heller czy nawet Model Master.

Pewnie nie dorównują Gunze, Tamiy'i czy Vallejo, ale jak dla początkującego w zupełności wystarczające. Ponieważ to są akryle, to musisz dać pod spód podkład. Proponuję na początek kupić w sklepie samochodowym podkład akrylowy szybkoschnący w Sprayu, najlepiej MOTIP, choc ja używam CAR-REP i też jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pędzle itarelli są prawie ok (sam mam 40 szt. i prawie tylko tego używam) mają troszkę za twarde włosie i nic więcej (szczególnie większe rozmiary ) mam również kilka z mara i włosie jest ciut lepsze lecz na itarelii nie można nic złego powiewieć oprócz powyższego (mam 2 kpl od 00 do góry) farby polecam osobiście lifecolor pactre zostawiam chwilowo w spokoju reszty firm nie próbowałem (troszkę humbrol emalia i też ok). mam małe pomieszczenie więc z emaliami stopuję ze względu na piękny zapach , używam jedynie akryli, brudzenia z AK, metalizerów Gunze, trochę MIGA --- ale się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciagle zastanawiam sie czy takie 'zestawowe' farbki z racji tego ze sa do zestawu nie sa inne od takich kupionych osobno.

W dziedzinie farb jak się wypowie 3 modelarzy to bedą mieli 4 różne opinie.

Przedstawiam moje odczucie:

Raczej na 100% są takie same jeśli nie lepsze, od normalnych farb Revella. Mam ich sporo kupionych przy okazji różnych modeli i lubię nimi malować. Poziom co najmniej taki sam jak Pactra, Heller czy nawet Model Master.

Pewnie nie dorównują Gunze, Tamiy'i czy Vallejo, ale jak dla początkującego w zupełności wystarczające. Ponieważ to są akryle, to musisz dać pod spód podkład. Proponuję na początek kupić w sklepie samochodowym podkład akrylowy szybkoschnący w Sprayu, najlepiej MOTIP, choc ja używam CAR-REP i też jest dobry.

 

a jak cenowo wyglądają te podkłady w stosunku do np surfacera ??? i czy wymagają odtłuszczania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, szybkie pytanie.

 

Dla poczatkujacego, który skleil cos 20 lat temu:)

 

Wybrałem sobie coś takiego http://www.hawid.com.pl/revell-64144-model-set-hawker-hurricane-mkii-zestaw-farbami-klejem-pedzelek-p-7544.html i pytanie do Was, warto bawić sie w taki gotowy zestaw, czy lepiej zakupić model osobno, farbki osobno, kilka pędzelków i klej? Jesli tak, to jakie farby możecie mi polecic konkretnie do tego modelu, chcialbym kupić wszystko w jednym zamówieniu w sklepie internetowym, dlatego fajnie byloby wiedziec dokladnie jakie kolory i z jakiej firmy kupić. Pozdrawiam

Moja córa przyniosła do domu z tej serii FW-190 i tak po 20 latach też wróciłem do młodzieńczych zainteresowań. W chwili obecnej mozolnie nabieram wprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak cenowo wyglądają te podkłady w stosunku do np surfacera ??? i czy wymagają odtłuszczania ???

Za 500 ml CAR-REPa zapłaciłem 17,50 zł, więc kilka razy mniej niż surfacer.

(Motip jest trochę droższy, ale w mojej wsi nie mogę go dostać).

Wadą sprajów jest jednak to, że mają duże ciśnienie i łatwo przesadzić z grubością nałożonej warstwy. Tam gdzie są drobne nity, czy linie podziału blach - trzeba raczej stosować surfacera. ALe ponieważ i tak nie masz aero, tylko lecisz pędzlem to spray wystarczy. Kupuj raczej w szarym kolorze, bo lepiej kryje niż w białym.

Odtłuszczać trzeba zawsze. Ja myję całe ramki letnią wodą z płynem do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że nie mam ? mam 2 i kompresiorik ale z 800 surfa ... nie wiem jak rozcieńczać i czym a ja benzyną lub spirytusem "wytrawiam" (2 godzinki i gotowe do malowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady, nie bede kombinował i za radą kolegi Marak'a zaopatrze sie w podklad akrylowy z motipa, mam nadzieje ze dostane go w casto albo w obi, bo w psb stwierdzam jego brak.

 

Co do modelu to takze zdecyduje sie na zestaw, chyba ze znajde gdzieś na miejscu sam model tego hurricane'a w jakiejś fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sabatms

Przepraszam, pomyliłem Cię z Convertem, który pisał, że maluje pędzlami.

Do Surfacera jest dedykowany rozcieńczalnik (granatowa etykieta) lub koledzy piszą, że można rozcieńczać zmywaczem do paznokci lub nitro.

Do Converta

Motipa szukaj raczej w sklepach z lakierami samochodowymi. Jest też na Allegro. W Casto Pan mi kiedyś powiedział, że mają lepszy podkład z Dupli-Color. Porobiłem sobie takie zacieki, że cały dzień straciłem na dopolerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nitro mi uszczelki wywali w aero !!! i nie masz za co przepraszać ! a z tym podkładem popatrzę może w norauto

p.s.

jak mi surfacera zabrakło to dawałem --- odtłuszcz + biała pactra podkład + malowanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nitro mi uszczelki wywali w aero

Nie namawiam, ale rozcieńczałem Gunze "C" (bezacetonowym) zmywaczem do paznokci i uszczelkom nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem początkującym modelarzem:) , wiec szukam mojego pierwszego modelu i chciałbym zapytać czy znacie jakieś modele, których sklejenie i wykończenie nie będzie sprawiało większych problemów?

Zastanawiam się nad modelem Hawker Hurricane mk IIc 1:72 z Airfix`a, z malowaniem z Dywizjonu 303 (a i bym był zapomniał, będę malował pędzlem amerykańskimi farbami Pactra, gdyż są w miarę tanie a ich jakość nie jest zła, więc proszę o jakieś wskazówki co do kamuflarzu i akcesoriów. Mój numer GG jest w podpisie z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactry na porządku się nadają. Co do modelu to w 303 dywizjonie Hurricane II nie występowały. Występowały Hurricane I. Jego model też produkuje AIRFIX

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty21653/Hawker_Hurricane_Mk.l.

A tutaj masz kalki do polskich malowań. Nie wiem czy jest malowanie z 303, sam musisz sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrobię Hawker Hurricane mkI (niestety w malowaniu Brytyjskim i z Brytyjskimi kalkami) z powodu braku wystarczających funduszy relację z warsztatu poprowadzę najprędzej za 2 miesiące . Zobaczymy jak mi wyjdzie pierwszy model jak dobrze to zostaje przy pędzlu, jak źle to kupuję kompresor i aerograf. Mam jeszcze jedną prośbę do towarzyszy, czy moglibyście pomóc mi wybrać kolory, które nałożę na model i opisać co? gdzie? i jak? np.: jakiś kolor - jakaś część samolotu i wysłać mi na mój numer Gadu Gadu widniejący w podpisie. Z góry dziękuje wszystkim

 

Oto paleta barw Pactry: http://allegro.pl/farby-modelarskie-pactra-i2511214980.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrobię Hawker Hurricane mkI (niestety w malowaniu Brytyjskim i z Brytyjskimi kalkami) z powodu braku wystarczających funduszy relację z warsztatu poprowadzę najprędzej za 2 miesiące . Zobaczymy jak mi wyjdzie pierwszy model jak dobrze to zostaje przy pędzlu, jak źle to kupuję kompresor i aerograf. Mam jeszcze jedną prośbę do towarzyszy, czy moglibyście pomóc mi wybrać kolory, które nałożę na model i opisać co? gdzie? i jak? np.: jakiś kolor - jakaś część samolotu i wysłać mi na mój numer Gadu Gadu widniejący w podpisie. Z góry dziękuje wszystkim

 

Oto paleta barw Pactry: http://allegro.pl/farby-modelarskie-pactra-i2511214980.html

 

 

bierz wszystkie (jak starczy pengi) i czyść gwinty na buteleczkach

masz link do farb w super cenie

http://www.swiatmodeli.eu/pl/c/Pactra/59

u mnie kosztują po 6 pln za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrobię Hawker Hurricane mkI (niestety w malowaniu Brytyjskim i z Brytyjskimi kalkami) z powodu braku wystarczających funduszy relację z warsztatu poprowadzę najprędzej za 2 miesiące . Zobaczymy jak mi wyjdzie pierwszy model jak dobrze to zostaje przy pędzlu, jak źle to kupuję kompresor i aerograf.

????? Nie masz pieniędzy na model skalpel i pędzle a chcesz kupować aerograf?

Na początku ci pędzle w zupełności wystarczą. Co prawda pędzlem nie zrobisz wszystkich technik ale na warunki domowe w zupełności wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jestem w tym temacie zupełnie zielony dlatego proszę o pomoc, bo jak przeglądałem inne fora to mi odpowiadali, cytuję: "Bez aero ani rusz "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.