Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jestem w tym temacie zupełnie zielony dlatego proszę o pomoc, bo jak przeglądałem inne fora to mi odpowiadali, cytuję: "Bez aero ani rusz "

 

kup pędzle (ze 3 płaskie i 3 okrągłe) + do tego ze 2 retuszowskie; do cięcia stosuj jedynie olfe -- nie kupuj zestawów za 30 pln bo to jest do ..... kup parę farb (firma do wyboru) a aero na początek zostaw bo jest troszkę nauki przy nim i to nie mało aero "walni" sobie po powiedzmy roku klejenia i malowanie pędzlem i na początek kup ten za około 8 dych bo i tak pierwszy zajeździsz niechcący --- wiem z autopsji ale teraz modeluj, modeluj, modeluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestycja w aero na poczatku wcale nie musi byc droga ,porównywalna do kupienia kilku markowych pędzli aerograf na allegro za 48 zł plus sprężarka z lodówki ze złomu za tzw flaszkę /do 20zł/ i można malować ,wcale nie trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sido, tylko bez śmiechów. Jakie są metody nakładania go? pędzel, areo, zanurzenie?

Według badań amerykańskich uczonych zależy to głównie miejsca zamieszkania. Np. w dużych miastach 57% stosuje aero, 31% pędzel, a 27% zanurzenie. Jak widać suma jest 115% bo niektórzy stosują obie metody. Inaczej jest w małych miejscowościach gdzie 33% stosuje aero, 64 pędzel, a 82% zanurzenie. Na łodziach podwodnych preferują jednak najbardziej zanurzenie.

Jak z tego wynika wszystkie 3 metody są dopuszczalne, przy czy nie zanurzał bym całego modelu, ale np. owiewkę jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sido, tylko bez śmiechów. Jakie są metody nakładania go? pędzel, areo, zanurzenie?

Według badań amerykańskich uczonych zależy to głównie miejsca zamieszkania. Np. w dużych miastach 57% stosuje aero, 31% pędzel, a 27% zanurzenie. Jak widać suma jest 115% bo niektórzy stosują obie metody. Inaczej jest w małych miejscowościach gdzie 33% stosuje aero, 64 pędzel, a 82% zanurzenie. Na łodziach podwodnych preferują jednak najbardziej zanurzenie.

Jak z tego wynika wszystkie 3 metody są dopuszczalne, przy czy nie zanurzał bym całego modelu, ale np. owiewkę jak najbardziej.

 

I to jest satysfakcjonująca odpowiedz, można się pośmiać i dowiedzieć tego o co się zapytało. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestycja w aero na poczatku wcale nie musi byc droga ,porównywalna do kupienia kilku markowych pędzli aerograf na allegro za 48 zł plus sprężarka z lodówki ze złomu za tzw flaszkę /do 20zł/ i można malować ,wcale nie trzeba czekać

 

masz rację Robercie niech chłop się uczy wszystkiego i to dużo ale myślę że pierwszy aero trochę popsuje ale powodzenia --- widzę że nam przybywa modelarzy wszyscy cały czas się uczymy a przy budowie sprężarki też troszkę potrenuje cierpliwość i będzie git

a tak nawiasem Robercie --- Przemek Sz. coraz więcej ma w swoim sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości wydatek nie duży, a efekty nieporównywalne. A żywotność pierwszego sprzętu zależy już tylko od użytkownika i troski o sprzęt oraz wiedzy, którą można znaleźć na forum oraz choćby na youtube (Spim)

 

 

Przemek Sz. coraz więcej ma w swoim sklepie

Tylko się cieszyć. Jedyny modelarski warty odwiedzin w promieniu 200 km ode mnie

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre rady mam nadzieję, że poprowadzę mój pierwszy warsztat na tym forum jeszcze przed październikiem i, że mój pierwszy model będzie udany. Pozostaję tylko zbierać flotę, co nie będzie łatwe, bo w sierpniu trza książki kupić i inne duperele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przemek Sz. coraz więcej ma w swoim sklepie

Tylko się cieszyć. Jedyny modelarski warty odwiedzin w promieniu 200 km ode mnie

 

 

Pozdrawiam

Kamil

 

dokładnie jak Kamil pisze ja regularnie jak jestem w Białym to go odwiedzam

 

Dajcie mi adres do tego sklepu

 

http://models.istore.pl/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości wydatek nie duży, a efekty nieporównywalne. A żywotność pierwszego sprzętu zależy już tylko od użytkownika i troski o sprzęt oraz wiedzy, którą można znaleźć na forum oraz choćby na youtube (Spim)

 

 

Przemek Sz. coraz więcej ma w swoim sklepie

Tylko się cieszyć. Jedyny modelarski warty odwiedzin w promieniu 200 km ode mnie

 

 

Pozdrawiam

Kamil

 

jakie 200 jeno 83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi adres do tego sklepu

 

za ile jeden zylec ul. mickiewicza wysoki blok od centrum po lewej "szumek" --- ksero i kontakt z Przemysławem masz linka do sklepu interetowego ale lepiej osobiście http://models.istore.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości wydatek nie duży, a efekty nieporównywalne. A żywotność pierwszego sprzętu zależy już tylko od użytkownika i troski o sprzęt oraz wiedzy, którą można znaleźć na forum oraz choćby na youtube (Spim)

 

 

Przemek Sz. coraz więcej ma w swoim sklepie

Tylko się cieszyć. Jedyny modelarski warty odwiedzin w promieniu 200 km ode mnie

 

 

Pozdrawiam

Kamil

 

jakie 200 jeno 83

No wiem, że 83 Tylko chodziło o to że następny modelarski jest dopiero w Olsztynie (200km+)

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo będę sklejał swój drugi model w karierze, a mianowicie: http://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-Ausf.-E-Late.html i mam pytanie odnośnie podkładu. Po pierwsze czy muszę go kłaść, a po drugie czy może to być zwykła, biała akwarelowa farba pactry ? (kamuflaż będzie taki jak na pudełku, a farby to emalie humbrola i revella)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestycja w aero na poczatku wcale nie musi byc droga ,porównywalna do kupienia kilku markowych pędzli aerograf na allegro za 48 zł plus sprężarka z lodówki ze złomu za tzw flaszkę /do 20zł/ i można malować ,wcale nie trzeba czekać

 

Mam pytanie gdzie ta część się znajduję? bo mam akurat popsuta lodówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....odnośnie podkładu. Po pierwsze czy muszę go kłaść, a po drugie czy może to być zwykła, biała akwarelowa farba pactry ? (kamuflaż będzie taki jak na pudełku, a farby to emalie humbrola i revella)

1. Chyba miałeś na myśli akrylową farbę.

2. Podkład dajemy (między innymi) dlatego, że akryle maja słabą przyczepność do plastiku, więc dawanie akrylu jako podkład mija się z celem.

3. Według mnie jest duży rozrzut jeśli chodzi o wytrzymałość i przyczepność pomiędzy poszczególnymi kolorami tej samej farby. I chyba biała i czarna to dwie farby o najgorszych parametrach.

4. Emalie maja dobrą przyczepność, więc podkład nie jest konieczny, nie mniej szary podkład pomaga wykryć wszelkie nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, na kilku filmikach z youtube widziałem jak ludzie mieszają white glue z wodą i piaskiem żeby wyszło błoto, czy ten klej to wikol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy farby pactra da sie rozcieńczać wódką ? czy lepiej ich oryginalnym rozcieńczalnikiem ?

Mogę to sprawdzić. Przyślij ze 2 butelki (najlepiej finlandii) to wypróbuję, a Ty w międzyczasie poczytaj na forum. Była o tym mowa jakieś 300 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy farby pactra da sie rozcieńczać wódką ? czy lepiej ich oryginalnym rozcieńczalnikiem ?

Mogę to sprawdzić. Przyślij ze 2 butelki (najlepiej finlandii) to wypróbuję, a Ty w międzyczasie poczytaj na forum. Była o tym mowa jakieś 300 razy.

Używam do tego najpodlejszej "małpki" ze spożywczaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.