Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy HUMBROL Clearfix faktycznie sprawdza się do przezroczystych części?

Zdjęcie ze strony sklepu exito:

 

 

Mam to i używałem do mocowania oszklenia świateł w Corvettcie z Revell'a i powiem szczerze, że trzyma się do tej pory.

Zauważyłem też wadę tego produktu, a mianowicie bardzo kiepsko się trzyma miękkich, przeźroczystych elementów, bo

po zaschnięciu po prostu puszcza. Robiłem boczne szyby na imitację pleksi i nie trzymało się, samo odpadło.

Można z tego też tworzyć, ba rzeźbić w tym nawet w tym czego sam próbowałem i fajna sprawa z tego jest.

Minus jeszcze jak dla mnie strasznie się "ciągnie" tworząc nitki pajęczyny za sobą.

 

Ogólnie polecam, ale jest z tym bawienia trochę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do Was pytanka:

 

1. Jaki bym musiał przeznaczyć budżet na pierwszy aerograf? Chodzi mi tutaj o cały potrzebny sprzęt do malowania aero. Jak dotąd maluje tylko pędzlem.

2. Jakiego typu farby byłyby potrzebne, firma mile widziana?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie farbek TESTORa / MODELMASTERa. Mianowicie chciałbym kupić farbę w koloru aluminium głównie do malowania Limów, Iskier itp. Zastanawiam się czy lepszy będzie metalizer tej firmy czy też zwykła farba. Jestem ciekaw również czy do metalizera muszę kupić specjalny rozcieńczalnik czy też mogę wykożystać "zwykły" rozcieńczalnik Testora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie się złożyło. Długo go używasz? Były, są jakieś problemy? Rzeczywiście cicho chodzi?

Też mam taki kompresor od ok. 1,5 roku. Nie było z nim (odpukać) żadnych problemów. Czy cicho chodzi? Na pewno głośniej od pracującej lodówki. Tak sobie terkocze i jest to słyszalne przez zamknięte drzwi. Ale ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w ramach testowania zestawu aerografy + kompresor zauwazylem, ze co jakis czas jeden aerograf zwyczajnie przestaje natryskiwac,a drugi co jakis czas wlacza do strumienia mala salwe wody - wydaje mi sie, ze w tym drugim przypadku zachodzi jakies skroplenie na dyszy. Czy to oznacza, ze mam ustawione za wysokie cisnienie wyjsciowe?

 

Z gory dziekuje.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi czasem psiuka wodą, ja mam taki zbiorniczek na wodę i tam się zbiera, jak jest za duża wilgotność w tym zbiorniczku to zaczyna mi pluć woda właśnie.

Jest u dołu owego zbiorniczka taki jakby odpowietrznik czy co, naciskam poleci chwilę powietrze woda wyparuje i pryska jak przy starcie super git majonez.

Sprzęt to: "Kompresor Mini MA1000"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zjawisko najczęściej ( wynika to z moich obserwacji) pojawia się przy zbyt długim jednorazowym używaniu kompresora.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizerów MM serii 14XX nie rozcieńcza się. Do Limów i Iskier dobrze nada się 1401.

Jak najbardziej zgadzając się z tym stwierdzeniem uzupełniam, że istnieje thinner for Metalizer nr 1419 Model Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem wczoraj model lakierem matowym humbrola, rozcieńczyłem benzyną ekstrakcyjną 1:1. Dzisiaj sie jeszcze klei, czy to może być zły rozcieńczalnik ? i czy jak dam jeszcze raz cienko dobrze wymieszany to stwardnieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem wczoraj model lakierem matowym humbrola, rozcieńczyłem benzyną ekstrakcyjną 1:1. Dzisiaj sie jeszcze klei, czy to może być zły rozcieńczalnik ? i czy jak dam jeszcze raz cienko dobrze wymieszany to stwardnieje ?

Raczej nie. Lakiery bezbarwne humbrola często tak mają. Poczekaj z tydzień. Ewentualnie pomóż mu słońcem, lub grzejnikiem (UWAGA! Plastik). Jeśli dalej bedzie się kleił, daj na wierzch lakier akrylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, lakier był źle wymieszany ,teraz zrobiłem na próbę samym i rozcieńczonym z benzyną do zapalniczek, nakładałem pędzlem bo urwała się wczoraj dysza w piwacie i wyschło bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy mam do czynienia z "blaszkową" tablicą przyrządów - i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać - tzn - jak połączyć film z blachą / na farbę?/ i całość umocować w modelu - czy zostawić plastikową, akurat biała podstawę tablicy czy wypiłować i wkleić na CA? Jak wtedy uwidocznić zegary?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.