Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Model Fan zbankrutował? bo na modelarni znalazłem stertę ich gazet i jest to dla mnie najlepsza gazeta modelarska tyle że ostatni numer to 2006 a nigdzie indziej tego nie widziałem. Proszę się nie śmiać za takie pytanie bo modelarstwem zajmuje się dopiero od końca 2010

Raczej już się nie ukazuje. Według mojej wiedzy mamy 3 czasopisma.

Super Model - dwumiesięcznik - mimo wszystko najbardziej treściwy

AeroPlan - dwumiesięcznik - który jest coraz mniej modelarski, a coraz bardziej historyczno-lotniczy. Stron o modelarstwie jest kilka (autorstwa p. Andrzej Ziobera), ale moim zdaniem to prawdziwe perełki.

Mini Replika (ukazuje się nieregularnie ok. 4 numerów rocznie) - zawartość podobna jak SuperModel.

Każde z tych czasopism ma swoją stronę www, więc można się z nimi zapoznać.

Niestety, od lat nie widzę czasopisma które nadawałoby ton modelarstwu.

Wszędzie tylko podstawowe informacje: ukazały się takie pudełka, eduard wypuścił takie blaszki oraz relacje z budowy które przestałem nawet czytać bo wszystkie są takie same: otworzyłem pudełko, dokupiłem 6 kompletów blaszek i 4 żywic, skleiłem, pomalowałem, pobrudziłem.

A może na łamach forum założyć wątek pt. Recenzje czasopism?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze od czasu do czasu (raz do roku) pokazuje się czasopismo 'modelarstwo' - przedostatni numet to 1-2/2010(3) a ostatni to 1/2011 (4) wydawcą jest ZP Grupa sp. z o.o. z Piekar Śląskich - ale nie wiem dlaczego czasopismo pokazuje się tak nieregularnie, swoim zakresem obejmuje zarówno warsztaty platiku jak i kartonu, w w/w oststnim numerze był ciekawy artyków dt malowania - zwłaszcza dla początkujących - szkoda że nie ukazuje się regularnie tak jak 'Super Model' - ten ostatni na pewno trzeba pochwalić za to że jest - posiadam zarchiwizowanych kilaka artykółów zawierających dydaktyczne treści, które uważam za bardzo przydatne dla początkujących modelarzy, a i też ambicje pobudzić może;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie dotyczące aparatu : canon eos 1100d ma ktoś lub miał i może podzielić sie opinią i czy w ogóle ten aparat się "nada do modelarstwa"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w sporej mierze zależy od systemu w jakich chcesz wejść ,jeśli chodzi o Canona to masz tutaj więcej:

 

http://www.optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=26&aparat=all&pix=0&zoom=0&typ=l&szukaj=Wyszukaj&sort=

 

A cen poszukaj sobie na Ceneo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie badź egoistą...... ale to nie powód, żeby innym w głowach mieszać nieprawdziwymi informacjami.

 

 

I kolejnej prawdy sie o sobie dowiedziałem ,jestem egoistą

 

Nie mieszam nikomu w głowie nie prawdziwymi informacjami a dzielę się swoimi doświadczeniami ,mi i nie tylko mi frez nadtapia plastik przy 5000 obr/min .

Ciekawa jest twoja teza im większe obroty tym lepiej frezuje sie polistyren ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś sposoby na malowanie oszklenia kabiny tych "ram" okien??

Jest to skala 1:72 i strasznie małe są te przedziałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki aluminium od Alclada polecacie do samolotów z okresu Drugiej wojny światowej, bo mam na stanie white aluminium ale z tego co wyczytałem ostatnio na forum dedykowany on jest do ruskich maszyn???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie co się dzieje z firmą PAYO?

 

Od paru lat sie nie ukazuje, czyli zdechł; świetnie zrobiony produkt, ale uważam że bez wsparcia grupy wydawniczej byl skazany na porażkę; Pweł Grochowski sam był wydawcą i pewnie nie 'uciągnął' tego w pojedynkę - ale to moja prywatna opinia, "Super Model" jest wydawany przez dużą grupę Kagero dlatego funkcjonuje;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś sposoby na malowanie oszklenia kabiny tych "ram" okien??

Jest to skala 1:72 i strasznie małe są te przedziałki.

 

Trochę spóźnione ale na pewno innym się przyda ;] Naklejasz taśme na oszklenie i dociskasz ją , bierzesz jakiś miękki ołówek i i rysujesz po taśmie, potem odklejasz i przyklejasz na coś sztywnego ( tektura itp) wycinasz co potrzebne i naklejasz. Na pewno mniej inwazyjne niż wycinanie na oszkleniu i szybciej niż zamawianie gotowych masek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś sposoby na malowanie oszklenia kabiny tych "ram" okien??

Jest to skala 1:72 i strasznie małe są te przedziałki.

 

Trochę spóźnione ale na pewno innym się przyda ;] Naklejasz taśme na oszklenie i dociskasz ją , bierzesz jakiś miękki ołówek i i rysujesz po taśmie, potem odklejasz i przyklejasz na coś sztywnego ( tektura itp) wycinasz co potrzebne i naklejasz. Na pewno mniej inwazyjne niż wycinanie na oszkleniu i szybciej niż zamawianie gotowych masek ;]

 

Robie dokładnie tak samo , czasochłonne ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, od niedawna jestem posiadaczem pistoletu i kompresora, można by rzec, 2/3 aerografu. Brakuje mi jedynie wężyka, a konkretnie, nakrętki, którą należy przymocować do wężyka a wkręcać do kompresora. Gdzie można coś takiego dostać, i odpowiedź "w castoramie" mnie nie satysfakcjonuje, gdyż po krótkiej wycieczce do tego sklepu usłyszałem jakże popularne "nie ma".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.