Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć gdzie mógłbym zakupić o to takie narzędzie:

KLIKNIJ

Jest ono pokazane na 7 poście od góry, post jest napisany przez Scalephantomphixer`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ten smiech, ale teraz to mnie troche rozbawiles...

Mam taka drobna rade... Nie mysl poki co o robieniu nitow, tylko sklej jeden czy dwa, a moze nawet ze 3 modele, zeby poczuc bluesa... Jak nabierzesz jakotakiej wprawy, wtedy bedziesz mogl zaczac sie martwic o to, jak odtwarzac nity w poszyciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, bo w koncu nie odpowiedziale na Twoje pytanie. Nie wiem, gdzie mozna kupic takie narzedzie, ale wiem jak je zrobic. Idziesz do zegarmistrza, wycyganiasz od niego niewielkie koleczko zebate, jak nie trudno sie domyslic, od zegarka, oprawiasz je obrotowo (na kawalku jakiegos sworznia) w jakims drzewcu np zamiast wlosia w pedzelku i masz narzedzie gotowe. Jak zabki sa zbyt tepe, bierzesz pilniszek iglaczek i je podostrzasz. Ot, cala filozofia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem u kilku zegarmistrzów i nie mieli tych kółeczek. Cholerna elektronizacja wszystkiego.

No tak... Z tym moze byc teraz problem...

Ale mam za to inna rade...

Khehe, niedlugo bede Wujek Dobra Rada .

Ale co to ja chcialem?

Aaa, wiem...

Gulus, idz na targ, kup od Ruskich budzik za 5 zlotych, pierdyknij nim o ziemie i bedziesz mial wszelkich koleczek pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mysl poki co o robieniu nitow, tylko sklej jeden czy dwa, a moze nawet ze 3 modele, zeby poczuc bluesa...

Wiesz yaa ja nie chciałem użyć tego "dokładnie" tak jak ten koleś. Choć wiem, że i ta moja "opcja" jest idiotyczna, to wydawało mi się, że to będzie mogło "realnie" odtworzyć w plastiku właśnie nity. A zdaje mi się, żeby takim "kółeczkiem" przejechać np. po skrzydle to nie jest ciężko Choć teraz to już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, moment, niech mi ktoś wyjaśni - przecież takie kółeczko robi dziurki, a nity powinny być wypukłe.

 

Później model przewraca się na lewą stronę i jest ok

A tak na poważnie to ten otworek jest w formie stożka taki mikroskopijny wulkan i po lekkim zeszlifowaniu (papier 1500 - 2000) otworki się zasklepiają i powstaje nit wypukły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Tak jak w temacie mam kilka pytanek dotyczących diod LED, bo sam w tym nie zaliczyłbym siebie do specjalistów...

 

1. Czy są dostępne diody 3mm w kolorze pomarańczowym i niebieskim? Ale nie chodzi mi o kolor świecenia, tylko kolor plastiku z jakiego zostały zrobione (tak, żeby można było z nich zrobić lampy błyskowe do samochodów)

 

2. Czy mógłby ktoś łopatologicznie napisać (narysować) jak zrobić obwodzik ze świecącymi czterema diodami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak miał jeszcze jakieś wątpliwości, to zapraszam na pw. Opisz mi dokładnie problem, napisz, co chcesz zrobić, to coś poradzimy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie mam kilka pytanek dotyczących diod LED, bo sam w tym nie zaliczyłbym siebie do specjalistów...

 

1. Czy są dostępne diody 3mm w kolorze pomarańczowym i niebieskim? Ale nie chodzi mi o kolor świecenia, tylko kolor plastiku z jakiego zostały zrobione (tak, żeby można było z nich zrobić lampy błyskowe do samochodów)

 

2. Czy mógłby ktoś łopatologicznie napisać (narysować) jak zrobić obwodzik ze świecącymi czterema diodami ?

 

AD.1

Tak są diody 3mm w tych kolorach a plastik ten jest przezroczysty

 

AD.2

Chociaż uczę się w tym kierunku jednak nie pomogę

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD.1

Tak są diody 3mm w tych kolorach a plastik ten jest przezroczysty

Zła wiadomość, bo tak jak pisałem, nie jest dla mnie ważne świecenie tylko kolor użytego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

1. Które pędzle są lepsze: syntetyczne czy z naturalnego włosia?

2. Czy MasterCraft zawsze wydaje takie buble?

3. Czy istnieje jakakolwiek biała farba, która pokrywa dobrze powierzchnie, nie ściąga się, nie robi pęcherzy itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy istnieje jakakolwiek biała farba, która pokrywa dobrze powierzchnie, nie ściąga się, nie robi pęcherzy itd?

Też mam z tym problem, testowałem Humrola i Agamę, obie farby to kompletne niewypały i trzeba malować kilkanaście warstw żeby jako tako kryły. W najnowszym modelu wypróbuję jeszcze biały kolor z Model Master i dam sprawozdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 zależy do czego masz zamiar wykorzystać pędzle :]

np. mi się świetnie robiło białe zmywalne kamo na JP za pomocą syntetyków.. do delikatnego cieniowania detali na figurkach przydatniejsze będą lepiej chłonące farbę cienkie pędzelki z naturalnym włosiem.. kwestia przyzwyczajenia i dostosowania do własnych potrzeb

 

ad.3 zależy co chcesz malować na biało :P jeżeli pasażerskie latadło to nawet H22 daje radę po paru warstwach :P do malowania zimowych mundurów używałem white skull cytadeli.. a do zmywalnego kamo na JP olei artystycznych f-my renesans..

pod białą farbę musisz dobrze przygotować powierzchnię i jakiś ładny podkład z preshadingiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.