Jump to content

P.11a 1/72 IBG Models


Recommended Posts

PZL P.11a, 111 Eskadra Myśliwska, Zielonka koło Warszawy, wrzesień 1939 r.

A to moja galeria P11'stki. Tak widziałbym ten samolot w pierwszych dniach walki, lekko ubrudzony, zakurzony ale w ogólne dobrym stanie, za długo nie powalczył...

Jeśli chodzi o sam model to kupiłem bo m.in. był chwalony, jako dobry dla początkujących. Moim zdaniem (czyli początkującego) nie jest. Jest mały, delikatny, podatny na uszkodzenia przypadkowe, ma wiele małych, delikatnych blaszek i plastikowych elementów. Składa się go, mimo relatywnie niewielu elementów, trudno. 

Sam model jest wykonany na bardzo wysokim poziomie, odwzorowanie detali wydaje mi się bardzo dobre, a faktura skrzydeł to coś pięknego. Przy modelu właściwie nie używa się szpachli, a jeśli już to minimalne ilości. Kalkomanie są bardzo ładne, dobrze się nakładają i nie rwą się od byle dotknięcia. Model polecam, ale dla modelarzy mających już doświadczenie, oraz nie bojących się małych, drobnych części.

1.jpg

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg11.jpg

12.jpg

  • Like 5
Link to post
Share on other sites

Całkiem fajnie wygląda. Można jeszcze delikatnie wyprostować linki przy podwoziu np. wykałaczką i dokleić rurkę pitota. Szybki trochę mało przeźroczyste; może małym pędzelkiem polakieruj je rozcieńczonym lakierem błyszczącym, ewentualnie Humbrol clear cote albo nawet sido.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Nie podzielam Twojej opinii, że model jest "lekko ubrudzony". Dla mnie wygląda jak wyciągnięty z ziemii po 60 latach. No, ale mówi się, że każdy klei we własnym stylu...

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Całkiem nieźle wyszedł. Te naciągi tylko mało naciągnięte.Tą blendą możesz następnym razem przysłonić źródło światła, a model ustawić na białym brystolu który się tak nie marszczy jak prześcieradło ?.

 

Edited by astarott
  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.