Skocz do zawartości

PZL P11a IBG 1:72


Toke

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie pełno Pezetelek od IBG pojawia się na forum - postanowiłem i ja kolejną swoją wrzucić.

Po P7a z Army, tym razem postanowiłem sięgnąć po model również polskiego producenta - IBG.

P11a to model dobrze znany i szeroko opisywany.

Moje wrażenia - skleja się po prostu bajecznie, wszystko do siebie pasuje idealnie.

Udało się skleić wnętrze kabiny, następnie wnętrze kabiny i kadłuba pokryć podkładem Ammo Mig One Shot czarnym, dość mocno rozcieńczonym, na t poszła srebrna pomarańczowa Hataka,  detale pomalowałem pędzelkiem niebieskimi Hatakami, po wyschnięciu całość przybrudziłem  czarnym panel linerem od Tamiyi..

Na tą chwile to tyle.

 

_MG_0680.jpg

_MG_0682.jpg

_MG_0683.jpg

_MG_0686.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pasy wyszły żółte...Co prawda teraz ciężko t będzie poprawić, bo kabina już zamknięta, ale będę próbował.

Jaką farbkę polecacie koledzy do pasów w PZL- kach ?

 

Kadłub został zamknięty, dostał golenie podwozia, oraz fototrawione naciągi.

Skleiłem płat, a następnie wszystkie części pokryłem podkładem. Był to Mig One Shot czarny, mocno rozcieńczony wodą. (Na  30 kroopel podkładu 15 wody)

 

 

 

_MG_0692.jpg

_MG_0693.jpg

_MG_0694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu.

Pomalowałem dolne powierzchnie płata, oraz usterzenia poziomego.

Użyłem pomarańczowej Hataki Light Blue Gray, rozcieńczonej dedykowanym rozcieńczalnikiem.

Zrobiłem delikatny preshading, moim zamiarem było żeby efekt ten był bardzo delikatny, i w miarę mi się to udało, na zdjęciu płata jest on jednak praktycznie nie widoczny, na żywo jest tak jak mniej więcej chciałem, lepiej to widać na statecznikach.

Jutro pewnie pomaluję górną powierzchnię płata, no i kadłub.

 

 

_MG_0696.jpg

_MG_0697.jpg

_MG_0700.jpg

_MG_0701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - ja malowałem na ciśnieniu 1 bar, farba to Hataka Orange , rozcieńczona 30 kropli farby do 15 rozcieńczalnika, aero to tani chinol, odpowiednik TG130, dysza 0,3 mm.

Trochę ćwiczeń na kartonie i zaczęło wychodzić.

Tak jak Solo pisze - niskie ciśnienie, minimalna ilość  rozcieńczonej farby i jakoś idzie :)

Edytowane przez Toke
Literówka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowy ciąg dalszy - pomalowałem kadłub, górną powierzchnię płata oraz całą drobnicę.

Trzeba będzie jeszcze przy wydechu popracować.

 

 

_MG_0717.jpg

_MG_0718.jpg

_MG_0719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.