Skocz do zawartości

Honda CB750F Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Dorotka czy markerem Molotowa, lepiej i szybciej pomaluje duże elementy, niż Alcladem za pomocą aerografu?

Czy mozesz pokazac mi jakies zdjęcia dla porownania, ponieważ jestem ciekaw jak to wygląda. I jaką koncowką Molotowa, markerem malujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jawkers napisał:

Dorotka czy markerem Molotowa, lepiej i szybciej pomaluje duże elementy, niż Alcladem za pomocą aerografu?

Czy mozesz pokazac mi jakies zdjęcia dla porownania, ponieważ jestem ciekaw jak to wygląda. I jaką koncowką Molotowa, markerem malujesz?

Jakim markerem? Ja nie pisałem o malowaniu czegokolwiek markerem Molotova (choć te ostatnie też dobrze się sprawdzają) .... :benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5 sekund pracy pisakiem. Sorry ale aero nie będę nabijał dla pokazówki. Efekt jest jeszcze lepszy :)

 

DOPISANE

 

Bez podkładów i specjalnego cyzelowania powierzchni "pisakowanej".

 

EKMBMXr.jpg

 

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartas89 napisał:

A możesz napisać dlaczego dysza 0,2mm do żadnego metalicznego koloru się nie nadaje?

Bo pigment - właściwie jego nośnik - w lakierach metalicznych jest inny niż w normalnych i lepsze efekty uzyskuje się przy większych dyszach... Nie chce mi się pitolić, generalnie chodzi o to żeby wszystko po równo się lało...

 

44 minuty temu, Bartas89 napisał:

Tak się składa, że mam jeden taki marker Mołotova. Wieczorem spróbuję pomalować nim tę jedną część co wczoraj malowałem Zero Paints i napiszę jak wyszło :)

Spróbuj, pamiętaj jednak, że ja mówiłem o malowaniu Mołotovem z aero... To co zamieściłem to "szybka próbka", gdyby to był model do robienia, malowałbym aero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartas89 napisał:

Mogę otworzyć marker i wlać trochę do aero. Mam jeszcze jeden aero z dyszą 0,6mm. Ale boję się, że 0,6mm zaleję daną część.

O,6 za duża z całą  pewnością, pobaw się markerem, zobaczysz co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj nie miałem czasu ruszyć dalej z warsztatem i sprawdzić ten chrom. Zastanawia mnie tylko to, czy jest to gra warta świeczki, to całe zmywanie a potem nakładanie chromu na nowo. W galeriach widziałem modele ludzi, którzy pracowali na "firmowym" chromie i efekt dla mnie był świetny. Jak oni to zrobili, choćby w miejscach gdzie odcina się część z ramki? Nie mówiąc już o szwach które są na niektórych częściach i jest potrzeba szlifowania ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartas89 napisał:

Niestety dzisiaj nie miałem czasu ruszyć dalej z warsztatem i sprawdzić ten chrom. Zastanawia mnie tylko to, czy jest to gra warta świeczki, to całe zmywanie a potem nakładanie chromu na nowo. W galeriach widziałem modele ludzi, którzy pracowali na "firmowym" chromie i efekt dla mnie był świetny. Jak oni to zrobili, choćby w miejscach gdzie odcina się część z ramki? Nie mówiąc już o szwach które są na niektórych częściach i jest potrzeba szlifowania ich.

Być może właśnie zwyczajnymi markerami molotova ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale jednak on się różni od chromu firmowego. A jak musisz np, przeszlifować rurę wydechową na całej długości to chyba będzie to widać. Chociaż w ich galeriach nic takiego nie dostrzegłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bartas89 napisał:

Naniosłem aero chrom od molotova. Widzę, że długo on schnie. Po nałożeniu powierzchnia nie jest idealne równa, tylko taka lekko pofałdowana.

U mnie schnie szybko (suszarka), a powierzchnia nie jest pofałdowana (malowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na warsztacie tę Hondę, jak nie masz doświadczenia to może zostaw oryginalne chromy? Aż tak źle nie wyglądają. Dla porównania te dwa malutkie kółeczka po prawej malowanie Mołotowem.

IMG_20200413_130450.jpg

Edytowane przez toled
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze, zostawię te fabryczne chromy bo one mi się najbardziej podobają bo są jak lustro. Łączenia będę robił molovotem. A propo, lepiej robić to markerem czy kupić słoiczek z chromem i pędzlem nakładać? Tak to poniżej wyszło nakładane aero. Potem poprawiłem to trochę markerem.

df364d2d26dc34c9.jpg

Udało się też dzisiaj skończyć pierwszy dział.

92a45958a053366e.jpg

b769cdf4ea0ba518.jpg

a8873e27cee71600.jpg

3d1c7b71be45cbe2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dorotka napisał:

Markerem :)

Ok :) Jeszcze do tego daleko, ale już się boję lakierowania. Czytając wątki bardzo łatwo coś spierdzielić. Możecie napisać jaki użyć i do tego jakie gąbki czy ściereczki do polerowania+ jakaś pasta? Tego jest tyle na rynku, że głowa mała. Lakier Zero Paints będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.