Skocz do zawartości

Honda CB750F Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

Jak nie znajdę to jaka alternatywa dla lakieru? Podkład dam Mr.Paint.

Jeżeli będziesz malował lakierami od ZP to jako podkład użyj tylko i wyłącznie Surfacera 1500. Bezbarwnych na rynku jest tyle, że masz w czym wybierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dorotka napisał:

Mogę... :) Jedynie dobrze wyschnięty Surfacer 1500 daje 99% pewność, że go farba od ZP nie ruszy :)

To dziwne,bo ja pomalowałem chromem od ZP na podkład Mr.Painta i nic nie było :) Chyba, że to się tyczy tylko lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dorotka napisał:

Ależ, ja Ci tylko coś sugeruję... Co z tym zrobisz to już twoja sprawa  :super:

Wiadomo, że wolę nie ryzykować. 1500 nie mam, mam 1200. Muszę kupić 1500.

A czy nadadzą się podkłady 3030 albo 3019?

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Wiadomo, że wolę nie ryzykować. 1500 nie mam, mam 1200. Muszę kupić 1500.

A czy nadadzą się podkłady 3030 albo 3019?

Nawet i Mr. 1000 możesz użyć jak dobrze rozcieńczysz, a potem przeszlifujesz drobnym papierem na mokro ? (przynajmniej ja tak używam, bo nie było 1500 :D
ZP-3030 - jest dedykowany głównie do metalu, ale do plastiku też możesz go używać. Myślę, że skoro to Twój pierwszy model po przerwie, to nie ma sensu pchać się w Zero Paints tylko dlatego, że to Zero Paints ? Mr. Surfacer 1200 lub 1500 do tego farby Tamiya, Gunze i spokojnie będzie pięknie ? Lakier bezbarwny - pełna dowolność - Tamiya X-22, GX-100 III, Zero Paints itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że używam farb ZP ponieważ leję je prosto ze słoiczka do aero i mam spokój :) Z farbami Tamki zawsze miałem problem, z ich prawidłowym rozcieńczeniem. To samo tyczy się podkładu Surfacer. A tak to wolę zapłacić więcej za ZP i nie denerwować się, tylko malować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczałem 1:3 (jedna jednostka podkładu do 3 jednostek rozcieńczalnika) i mi zalewało daną część. Ja jestem upośledzony jeśli chodzi o farbki i ich rozcieńczanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dorotka napisał:

Generalnie, jeżeli malujesz wszystko dyszą 0,2 to się nie dziwię, że masz problemy....

W innym wątku doradzali mi Iwatę i mówili, że taką dyszą wszystko pomaluję i będę bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dorotka napisał:

Nie znam nikogo rozsądnego, kto poleciłby malowałać podkład, albo kolor bazowy budy dyszą 0,2 mm...

To powiem Tobie, że ja już nic nie wiem. Aero na pewno nie będzie zmieniał bo dałem za niego 1300 zyla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dorotka napisał:

No to ktoś Cię wkręcił i masz precyzyjny sprzęt do malowania szczegółów, ale nie masz aero do malowania zwykłych powierzchni... Możesz taki kupić, albo do tego super-hiper za 1300 dokupić większą dyszę...

Jaka dysza według Ciebie byłaby odpowiednia? 0,3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna jest 0,4 i takich dysz używa większość ludzi zajmujących się samochodami, czy motocyklami. Iwata robi chyba 0,35 i 0,5, więc na 0,4 nie ma szans. Zważywszy na fakt, że masz 0,2 i bardzo precyzyjny aerograf z pełną regulacją celowałbym w 0,5. Przy 0,35 odczujesz różnice, ale dla lakierów bezbarwnych to wciąż za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy 0,5 nie będzie problemu z malowaniem małych części? Mam stary aero ( raz działa, raz nie działa) z dyszą 0,66 i pamiętam, że tam po prostu zalewałem małe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bartas89 napisał:

A przy 0,5 nie będzie problemu z malowaniem małych części? Mam stary aero ( raz działa, raz nie działa) z dyszą 0,66 i pamiętam, że tam po prostu zalewałem małe części.

Przecież do małych części masz 0.2.... Generalnie, to nie aero, farba, czy dysza malują... To Ty malujesz i nawet jeżeli będziesz miał sprzęt za tysiące złotych a popełnisz błąd, pomalujesz do bani... Mam wrażenie, że niektórzy są przekonani, że jak kupią super aero to już będą super malować. To tak nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.