Skocz do zawartości

Honda CB750F Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Rozcieńczasz go pod pędzel?

Z tego co mam na warsztacie z matowych to:

Humbrol satyna

Alclad 313 mat

Mig ammo lucky varnish mat

Który będzie najlepszy pod pędzel?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DarkWing napisał:

Ja swoich nie rozcieńczam - są jak woda.

Który się nada najlepiej z tych co piszesz ?... Zrób testy na boku i będziesz wiedział

 

Wydaje mi się, że Humbrol bo jest najbardziej gęsty i nie spływa jak reszta. Pomalowałem nim złom i zobaczę wieczorem jak wyschnie jak się na nim zachowuje wash od Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę jak rozcieńczacie farby Tamiya? 1:3? Jedna ml farby i trzy ml rozcieńczalnika? Cały czas mam z tym problem. Albo zatyka mi dyszę albo jak tak rozrzedzona, że muszę nałożyć 12 warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartas89 napisał:

Napiszcie mi proszę jak rozcieńczacie farby Tamiya? 1:3?

Na oko, tak by była podobna do mleka :)

24 minuty temu, Bartas89 napisał:

Albo zatyka mi dyszę

dodaj retardera

 

24 minuty temu, Bartas89 napisał:

albo jak tak rozrzedzona, że muszę nałożyć 12 warstw.

lepiej więcej warstw - większa kontrola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ananasik napisał:

Czym rozcieńczasz i z której serii jest używana przez Ciebie farba Tamiyi - LP czy X?

Mr. Thinnerem. A używam głównie XF i X. Ale zdarza się też i LP.

 

25 minut temu, Bengal napisał:

Na oko, tak by była podobna do mleka :)

 

 

 

Właśnie tak nie chce, bo to nie jest miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartas89 napisał:

Właśnie tak nie chce, bo to nie jest miarodajne.

Jedyną miarodajną opcją jest korzystanie z kubka wypływowego Forda służącego do pomiaru lepkości cieczy. Wtedy miałbyś 100% pewność, że każda mieszanka ma tę samą lepkość. Problem zacznie się kiedy będziesz chciał uzyskać inny efekt - np skorzystać z bardziej rozcieńczonej farby do kładzenia transparentnych warstw. Musiałbyś przygotować odpowniednie receptury na każdą ewentualność. Różne kolory farb nawet z tej samej serii mogą różnić się gęstością co sprawy nie ułatwia.

Jeśli jednak zdecydujesz się mieszać "na oko" to te filmy mogą pomóc:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie da się inaczej niż na oko, farby mają różna gęstość początkową i inaczej zachowa się mat a inaczej połysk i metalizer. Poza tym rożnie się rozcieńcza w zależności od oczekiwanego efektu, np. do wnętrza samochodu delikatna faktura, a czasem warstwa transparentna żeby zachować jakiś preshading, nawet w cywilach np maskownice głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to robisz, ale po pierwsze maluj gołą dyszą i igłą, żadnych dodatkowych elementów... Farba akrylowa będzie zatykać dyszę zawsze, chyba że faktycznie będzie więcej wody niż farby. A Ty masz "małą" dyszę także raczej nie rozwiążesz tego całkowicie... Generalnie wystarczy przetrzeć igłę czymś mokrym, psiknąć na boku i jechać dalej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję na oko ją rozrzedzać. A jaki polecacie lakier błyszczący bezbarwny do aero? Duxone będzie ok? Nie tylko do lakierowania karoserii, ale też innych elementów np pod wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Ok, spróbuję na oko ją rozrzedzać. A jaki polecacie lakier błyszczący bezbarwny do aero? Duxone będzie ok? Nie tylko do lakierowania karoserii, ale też innych elementów np pod wash.

Doxonem i dyszą 0,25 niczego nie pomalujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dorotka napisał:

Ale po jaką cholerę lać Ci Duxona pod kalki lub wash? Naprawdę nie ogarniam tej koncepcji :hmmm:

 

Bo w którymś wątku pisałeś, że jest bardzo łatwy w aplikacji, tani i trudnościeralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartas89 napisał:

Rozumiem. A jaki jest według Ciebie najlepszy lakier pod wash albo kalki? Nakładany przez aero.

Nie mam jakiegoś ulubionego... Generalnie pod olejny wash każdy akryl, a pod akrylowy wash, każdy olejny lakier.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.