Skocz do zawartości

Honda CB750F Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Dorotka napisał:

Ich montaż polega na tym, że wywiercasz otwory tam gdzie są plastikowe śruby i wkręcasz te metalowe?
Znasz może odpowiedź w pytanie o tę farbę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bartas89 napisał:

Ich montaż polega na tym, że wywiercasz otwory tam gdzie są plastikowe śruby i wkręcasz te metalowe?
Znasz może odpowiedź w pytanie o tę farbę? :)

Co do śrub to zastępuje się nimi śruby plastikowe, tak jak napisałeś – śruby są dostępne w różnych wielkościach i wariantach. Oczywiście nie są tanie... Co do farby natomiast… Co się stało z twoją X-1 po dwóch latach leżakowania nie wiem. Ja od tych farby trzymam się jak najdalej… Może dlatego nie mam problemów?   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dorotka napisał:

Co do śrub to zastępuje się nimi śruby plastikowe, tak jak napisałeś – śruby są dostępne w różnych wielkościach i wariantach. Oczywiście nie są tanie... Co do farby natomiast… Co się stało z twoją X-1 po dwóch latach leżakowania nie wiem. Ja od tych farby trzymam się jak najdalej… Może dlatego nie mam problemów?   

 

Ale trzymasz się jak najdalej od farb Tamiya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bartas89 napisał:

Ale trzymasz się jak najdalej od farb Tamiya?

Generalnie po 30 latach w tym sporcie, uznałem, że im mniej farb różnych producentów w warsztacie tym lepiej. Mniejsze koszty, więcej miejsca, etc. No i staram się nie mieszać bytów, czyli nie leję ZP na podkład MRP ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby zamknięte w oryginalnych słoiczkach, niby "szczelnie" i tak tracą swój rozpuszczalnik w drodze parowania.

Niby niemożliwe, a jednak. Po 2 latach na pewno taka farba ma większą gęstość niż nowa, ale jeśli odpowiednio ją rozcieńczyć, dalej nadaje się do malowania. 

Pamiętaj jednaj, że jak nową rozcieńczasz do aero np. w stosunku 3:1 to taką starą farbę trzeba już np. 6:1. To jaki stosunek zależy oczywiście od stopnia zagęszczenia/utraty rozpuszczalnika. Do rozcieńczania takiej farby oczywiście najlepiej używać oryginalnego rozcieńczalnika producenta danej farby i do danego rodzaju farby. Ma to szczególne znaczenie przy malowaniu aerografem. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj malowałem "glossy black" od ZP kolejne elementy. Tym razem mniej warstw i na podkład ZP. Po pół godzinie nadal mokre. Nie wiem czy to dobry prognostyk.
Mam do was dwa pytania. Jak uatrakcyjnić takie sprężyny? Dać tam wash?

da3f837b7c17c314.jpg

Oraz czy tutaj nawiercić otwory dla zwiększenia realizmu w tym nakładkach na wydech?

91577324b9918c75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

Dzisiaj malowałem "glossy black" od ZP kolejne elementy. Tym razem mniej warstw i na podkład ZP. Po pół godzinie nadal mokre. Nie wiem czy to dobry prognostyk.
Mam do was dwa pytania. Jak uatrakcyjnić takie sprężyny? Dać tam wash?

Oraz czy tutaj nawiercić otwory dla zwiększenia realizmu w tym nakładkach na wydech?

 

Dziwne rzeczy z tym ZP... Ja z tą farbą nie mam żadnego problemu, po 30 minutach to ona jest sucha. Nie wiem co Ci poradzić. Mieszasz ją przed malowaniem? Mniej warstw tzn. ile? Ja daje maksimum 3, przy czym pierwsza to zawsze mgła. Maluje warstwy co mniej więcej 10 min, bardzo cienko...

Te sprężyny to trzeba by pociąć i zrobić jak należy, plastikowe/metalowe "środki" i sprężyna z drutu o odpowiedniej grubości... A wydech powinien mieć "dziury" tam gdzie oryginał.

DOPISANE

Zaraz, zaraz... Może Ty malujesz farbą od ZP pod chromy?????  Jaki numer ma ta twoja farba?

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię kręcę... To jest farba bazowa pod metalizery, ona schnie dopiero kiedy zostanie na nią natryśnięta kolejna warstwa, właśnie takiego rodzaju farby... Nie schnie "goła", bo ma "trzymać" metalizer... Jedyna "normalna" farba czarna od ZP to 7001. 

Sprężyny robi i Top Studio i Studio 27 i pewnie też inni. Ale po co je kupować jak można sobie zrobić z drutu...

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartas89 napisał:

Jakiej średnicy najlepiej i z czego ma być ten drut? Miedziany?

Drut może być miedziany, aluminiowy, z brązu, stali, cyny i cholera wie czego jeszcze.... Jego grubość ma odpowiadać grubości pomniejszonego 12 krotnie oryginału :woot: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dorotka napisał:

Drut może być miedziany, aluminiowy, z brązu, stali, cyny i cholera wie czego jeszcze.... Jego grubość ma odpowiadać grubości pomniejszonego 12 krotnie oryginału :woot: 

Czyli wszystko wiadomo :D Powiem, wam, że im dalej w las z tym modelem tym większe schody się zaczynają robić. Nie wiem czy dam rade taką sprężynę zrobić (naprawdę jestem słaby manualnie). Do tego trzeba dodać, oczyszczenie aktualnego trzpienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas.. nie wiem który to już Twój model ale jeśli pierwszy to może po prostu go skończ tak jak jest w pudełku.

Na początek to będzie dobre, po co od razu kombinować z ulepszeniami....

Wpierw wpraw się w kilku modelach, nabądź doświadczenia

Opanuj czyste sklejanie, malowanie i jak już to będzie Ci szło "z automatu" przejdź do następnego poziomu - detalingu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, DarkWing napisał:

Bartas.. nie wiem który to już Twój model ale jeśli pierwszy to może po prostu go skończ tak jak jest w pudełku.

 

To jest mój pierwszy model motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz....Mój pierwszy wyglądał bardzo plastikowo, a i tak byłem z niego dumny i cieszy do dzisiaj oko.

Tak jak pisałem wcześniej, najpierw opanuj czyste sklejanie i malowanie..

Na zmywanie oryginalnych chromów, stosowanie elementów PE, dokładanie dodatkowych części za 3-4 krotną wartość modelu przyjdzie czas...

Dokończ ten motorek, jeśli cię to wciągnęło kup i zacznij nowy i załóż warsztat.

Staraj się pokazywać jak najwięcej etapów pracy tak, żebyśmy mogli Ci na bieżąco pomagać i podpowiadać - ja w każdym razie zawsze bardzo chętnie pomogę, na ile mogę :)

Jak masz wątpliwości, poczekaj, pytaj, dopytuj... a nie próbuj i potem kombinacje, żeby jakoś to naprawić...

Modelarstwo jest prawie jak szach - pośpiech nie jest wskazany ? ...

To tylko takie moje sugestie, sam natomiast musisz ocenić wartość swoich sił i zaangażowania...

Powodzenia 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tak zrobię :) Chciałem tylko go jak najlepiej zrobić, żeby nie zostać zjechanym ? Potem ktoś powie, że jak mogłem go na oryginalnych sprężynach zostawić i, że to profanacja :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dorotka napisał:

A co Cię obchodzi, co ktoś powie?

:diabel:

A kiedyś na tym forum prowadziłem warsztat ze sklejania czołgu i tam się nieprzyjemnie zrobiło, bo cały czas coś robiłem źle według niektórych. Jak nie zrobiłem czegoś jak oni chcieli to zaraz się gównoburza robiła ? Ale stare dzieje, a teraz sklejam motocykl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu warsztatu. Zmyłem przed chwilą te części, które wczoraj malowałem i nie chciały wyschnąć ? Przed długiem weekendem nie zdąży mi już przyjść farba X-1. Ale mam taką tylko, że emalię w markerze od Tamiyi. Myślicie, że to dobry pomysł pomalować te części markerem? Może on uratuje zastój w moim warsztacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bartas89 napisał:

A wracając do tematu warsztatu. Zmyłem przed chwilą te części, które wczoraj malowałem i nie chciały wyschnąć ? Przed długiem weekendem nie zdąży mi już przyjść farba X-1. Ale mam taką tylko, że emalię w markerze od Tamiyi. Myślicie, że to dobry pomysł pomalować te części markerem? Może on uratuje zastój w moim warsztacie...

A gdzie się spieszysz? Chcesz tu na siłę błysnąć częścią pomalowaną markerem? Nie błyśniesz :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dorotka napisał:

A gdzie się spieszysz? Chcesz tu na siłę błysnąć częścią pomalowaną markerem? Nie błyśniesz :woot:

Nie śpieszę się, ale chce mieć co robić przez weekend. Może z tego markera wleję farbę do aero. Wydaje się odpowiednio rozcieńczona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.