Skocz do zawartości

Normandia - warsztat zbiorczy


Irgr

Rekomendowane odpowiedzi

Super bo dla mnie też. Proszę bardzo - ja też lubię po raz enty mieszać w papierach i książkach szukając zdjęć.

 

Popieram i namawiam na  wersjr d-czą - No.01 lub ewentualnie No.121. Lepiej ta No.01 bo ten pojazd ma dobrą dokumentację zdjęciową. Malowanie trzy kolorowe - nie takie dwu kolorowe jak w muzeum. Coś takiego jak na tej instrukcji z innej firmy - kolor.thumb.jpg.465c7e009965cf48b50c87db0dc0e58b.jpg

Może przydadzą się większe fotki - 001.thumb.jpg.6d3a6ad211000966593050392f471432.jpg

 

002.thumb.jpg.9eda07104c58f193c09032032e9b8961.jpg

 

003.jpg.8578abd0f86390b4584113b06ee5ef2e.jpg

 

004.jpg.3524b9683dd27983ad6ba0d8c2345227.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>meser262

Robiony przez Ciebie sztuczny tłok dez- i pseudoinformacyjny ma mi jakoby pomóc, czyli mnie i przy okazji innym zrobić jajecznicę z mózgu. Pomyśl o pomocy samemu sobie - ja Ci to mówię wprost i wyraźnie, bo tu taka kurtuazja, że aż mdło się robi. Twoją postawę wobec kwestii merytorycznych oraz kontrdyskutanta określa na tę chwilę choćby zestawienie tych Twoich tez: 

Najpierw „Zaślepka zasłaniająca trzy otwory stosowana tylko we wczesnych pojazdach. Później stosowano kołki/zaślepki”,

ostatnio -  Przypomnę że nigdzie nie napisałem że nie stosowano zaślepek na tych trzech otworach w wersjach późniejszych. Tak myślę że to Twoja nadinterpretacja.” 

Właśnie pierwszy cytat jest twierdzeniem, którego niby nigdzie nie napisałeś. Moja "nadinterpretacja" była udowodnieniem, że  w MIAG prostokątną płytkę zaślepiającą stosowano do końcowej produkcji. Żeby Ci nie przypisywać złych motywów, dyplomatycznie poradzę abyś raczej trzymał się tematów, na które masz lepsze „papiery”. W tym akurat o to trudno, ale nie nadrobisz tego braku żenującą bezczelnością dodaną do wyczuwalnej niewiedzy.

Byłbym tymczasem zobowiązany za rozwinięcie enigmatycznej myśli „Tak no faktycznie, a w wersji z lipca te trzy otwory są inne niż we wcześniejszych pojazdach.” 

Ni chcę się tu z Tobą jojczyć, jak ty to robisz, tylko dla dobra ogólnego proszę o jasność, a i sam może raz się dowiem na temat Jp. czegoś nowego.

 

Edytowane przez JSJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak myślałem. Nic nie dotarło :cry: - trudno. 


Może tylko jeszcze takie połączenie kwestii którą tym razem rozwijasz.

- Wstawione przeze mnie wykadrowane zdjęcie na tych trzech otworach - faktycznie we wczesnej maszynie - (co w tym detalu nie ma żadnego znaczenia) 
JSJ - "Tylko że wstawione zdjęcie nie pokazuje tego wariantu, ... a na pewno wcześniejszy od omawianych „lipcowych plus” "
- Tak no faktycznie, a w wersji z lipca te trzy otwory są inne niż we wcześniejszych pojazdach. 
JSJ - "Ale Ty masz jakiś dar niweczenia wysiłków w ogarniętym przekazaniu rzeczy znanych i mniej znanych, o czym świadczy dziwne zdanie kończące Twój post powyżej."
- Przemilczałem ten "dar".
JSJ - "Ni chcę się tu z Tobą jojczyć, jak ty to robisz, tylko dla dobra ogólnego proszę o jasność, a i sam może raz się dowiem na temat Jp. czegoś nowego."

 

Tak mieszasz zawsze dla "dobra ogólnego". Teraz może to choć zrozumiesz? Jest to z mojej strony ostatnia próba - zresztą co do efektu nie mam złudzeń.

 

No i jeszcze pytanie o załogę przy odpowiedzi pominąłem to pytanie - przepraszam. 

19 godzin temu, Irgr napisał:

No i jeszcze pytanie o załogę. Na zdjęciach z 654 widać czarne mundury, czy to normalne pośród załóg tych pojazdów?

Znawcą mundurów nie jestem, ale myślę że obie jednostki miały te same mundury - podobnie jak inne pododdziały Panzerjäger. 

Tu myślę że najlepiej skontaktować się ze specem w tym temacie - Grzegorzem - 7urgen.

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem, ale znalazłem w otchłani Internetu bardzo dobre odwzorowanie plam pojazdu No.01. Mimo że nie jestem zwolennikiem kolorowanek - to to rozmieszczenie plam jest dużo precyzyjniejsze niż proponowane malowanie z instrukcji innej firmy które wkleiłem powyżej pisząc o malowaniu. Sam tej publikacji nie posiadam stąd dopiero teraz ta informacja. 752459993_1.thumb.JPG.0a33d4d42b9b21fdbaf8760b5f78069f.JPG

 

946567815_2.thumb.JPG.f8fe6c3263bb6bce13fd0b5f6f60ee8c.JPG

 

68843234_3.thumb.JPG.4dd751009f5fae5eca012181c58d0cd6.JPG

 

PS. Fotki tylko w celach dyskusji.

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
PS
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.