Skocz do zawartości

1908 Rolls Royce Silver Ghost


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę, że kolejna bardzo ciekawa konstrukcja wychodzi z Twojego warsztatu Pewnie dużo satysfakcji zostawia takie samodzielne wykonanie szprych? Jestem pod duuużym wrażeniem

 

Edit:

...no i silniczek profesjonalnie odwzorowany. Po prostu poezja. Uwielbiam to!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle tornado, wszystkie modele z Twojego warsztatu są świetne! A te koła... marzenie . No i silnik . Życzę powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie motywuje do dalszej pracy jak Wasze komentarze

Posiedziałem sobie jeszcze pare godzinek przy RR, efektem tego jest osadzony silnik w ramie, chłodnica oraz wydech i podzespoły przenoszące napęd na koła:

 

fc702883fa55641c.jpg

ae46bcba3baa919c.jpg

 

Przypomniało mi się, że miałem zakamuflowaną jeszcze nie rozpakowaną paczuszkę z Hiro w, której między innymi było kilka kompletów przewodów. Godzinka pracy i silnik otrzymał elektrykę:

 

3c013f6e6ddc7628.jpg

a8e4b79912b1a8c5.jpg

 

Na koniec znowóż mała przymiarka:

 

c26472d9f63df79b.jpg

7a56007de1241835.jpg

9d8195da90531349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile zajęło ci złożenie jednego koła do kupy?
Powiem tylkko, że pierwsze koło robiłem około 8 godzin, miałem problemy z nawijaniem żyłki - ciągle gdzieś mi wyskakiwała z rowków i musiałem robić to od nowa. Klejem nie mogłem jej przyklejac bo bałem sie, że może złapać piastę z obudową maszynki. Z drugim kołem było już lepiej bo zrobiłem je już 3 godzinki a z resztą szło już jak po maśle i montowałem je średnio po 20 minut/sztkę
Czytasz, czy tylko obrazki ogladasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem relacje i myślę, że model będzie równie piękny jak oryginał. Koła już robią wrażenie, a sam ich montaż był nieco skomplikowany. Z chęcią będę tu zaglądać, tym bardziej ze lubię stare samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wielki wrażenie, Andrzeju tempo pracy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kasta już wypolerowałem i przykleiłem do podłogi, maska silnika jeszcze czeka na polerkę. Nastepnie zabrałem się za tapicerkę, zrobiłem na niej delikatny wash i przykleiłem na swoje miejsce. Karoseria narazie leży swobodnie na ramie, przykleję ją dopiero po wykonaniu instalacji paliwowej.

 

f760c8d8e45fcb17.jpg

985f2c0ecc1e4649.jpg

 

Zamontowałem także panel z pedałami gazu, hamulca i sprzęgła:

 

0aabea7856bb21c7.jpg

 

Tylny fotelik można składać i rozkładać:

 

3e7ede7a5016f029.jpg

77ab252dc9890687.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za miłe komentarze

 

Trochę skaczę od modelu do modelu, tym razem podziałałem przy RR. Na zewnątrz przybyły stopnie, ruchome drzwi (muszę jeszcze pomalowac zawiasy) i porecze do tylnego fotelika.

 

75cf98d5585287e2.jpg

 

Zamontowałem dźwignię hamulca recznego i podłączyłem do niego i kół linki, na ostatnim zsjęciu są trochę słabo widoczne ale są. Zacząłem uzbrajać wnętrze, doszła dźwignia zmiany biegów, drążek kierowniczy i kilka zegarów z podłączonymi przewodami. Proszę nie zwracać na odartą farbę na górze drzwi ponieważ i tak ją zetrę do gołego plastiku - w tym miejscu będą drewniane wykończenia.

 

 

e19c757a771c1ac8.jpg

11fa4d70dcf824ef.jpg

31728d2090e7f4c7.jpg

 

Pod podłogą zabrałem się za podłączenie instalacji (narazie) paliwowej:

 

391bc18d2ca86c05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze Andrzeju, mistrzowska ręka modelarza zrobiła swoje.

Pozdrowienia dla żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dawno nic tu się nie działo, ale jak wiecie miałem awarię kompresorka i skaczę od modelu do modelu a na dodatek prawie przez dwa tygodnie miałem gości. W każdym razie dzisiaj sobie pojechali a ja zabrałem się za RR. Za wiele nie zrobiłem ale przybyło kilka elementów we wnętrzu, i przednia szyba:

 

4c85a15127801f7d.jpg

ba8b66827afdd0b8.jpg

 

Pomalowałem dach i pałąki podtrzymujące go, na zdjęciach moze wyglądac trochę krzywo nałożony ale jeszcze nie jest zamontowany na stałe.

 

71d65e1f20b6006c.jpg

7af29bd8cfc1ddb8.jpg

2d3698085e757f2b.jpg

 

Pasy napinające dach też już pomalowałem ale musze zrobić jeszcze drobne korekty:

 

e308183f77dfc2bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisuje to i kleić nie chce się, ale dzisiaj zabrałem się za RR i w końcu dokończyłem wnętrze, a w dachu przykleiłem szybę i przymocowałem go na stałe. Muszę zrobić jeszcze poprawki na krwędzi drzwi bo są dosć ciasno spasowane z kastą i za każdym razem gdy je otwieram i zamykam to farba ściera się

 

72798f0927707da1.jpg

 

Na zewnątrz przybyło trochę chromów i pasy napinające dach:

 

83436439093121ca.jpg

a5a164f25b3ba396.jpg

390fc1d37a5116fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Modelik jest świetny - jak "żywy", super kolorek no i te felgi - miodzio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.