Skocz do zawartości

T-72B1 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,do zaprezentowania posiadam świeżo skończony model,jakim jest T-72B1 w skali 1:35, produkcji Meng-a, w malowaniu Armii Rosyjskiej z drugiej wojny czeczeńskiej z 1999 roku.

Pozdrawiam. :) 

IMG_0282.JPG

IMG_0283.JPG

IMG_0284.JPG

IMG_0285.JPG

IMG_0287.JPG

IMG_0288.JPG

IMG_0289.JPG

IMG_0290.JPG

IMG_0291.JPG

IMG_0292.JPG

IMG_0294.JPG

IMG_0295.JPG

IMG_0296.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyglada, kola .napedowe faktycznie z zewnatrz sie tak nie wycieraly i trzeba to poprawic, za fajny jest ten model, zeby to tak zostawic. Jako widz natomiast chce poprosic o rozwiniecie tematu kurzenia, dobrze to Tobie wychodzi, mozesz opisac czym i jak to robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod naciskiem zamieszczam zdjęcia ogarniętej zębatki (oczywiście z dwóch stron, zdjęcia na szybko :)

IMG_20200613_114410.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie, weathering spoko:super: Nie widzę dokładnie bo zdjęcia są nieostre, ale wydaje mi się, że zamontowałeś do góry nogami karabin NSVT (12,7mm). Światła pozycyjne świecące do przodu powinny być jasno-zielone jak świecą lub bardzo ciemnozielone lub wręcz czarne jak wyłączone. Poza tym kolory i podejście do brudzenia czy starzenia bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, x_bandit napisał:

Malowanie, weathering spoko:super: Nie widzę dokładnie bo zdjęcia są nieostre, ale wydaje mi się, że zamontowałeś do góry nogami karabin NSVT (12,7mm). Światła pozycyjne świecące do przodu powinny być jasno-zielone jak świecą lub bardzo ciemnozielone lub wręcz czarne jak wyłączone. Poza tym kolory i podejście do brudzenia czy starzenia bardzo mi się podoba.

Masz rację, ale da się to zmienić, gdyż cały karabin jest ruchomy, montowany na dwóch pinach. Światła zostały pomalowane wpierw srebrnym a następnie położony został smoke z Tamiya. 

Edytowane przez MichalZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MichalZ napisał:

Masz rację, ale da się to zmienić, gdyż cały karabin jest ruchomy, montowany na dwóch pinach. Światła zostały pomalowane wpierw srebrnym a następnie położony został smoke z Tamiya. 

Chodzi mi o pozycyjne czy obrysówki jak tam kto je nazywa, te które zrobiłeś na czerwono. One mają na celu ułatwienie poruszania się w kolumnie nocą lub określenie czy pojazd jest przodem czy tyłem-> stąd różnica w kolorach świateł przód/tył. Tak czy inaczej to też nie jest wielki problem do zmiany :)

2019Parade9MayMoscow-040-X3.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, martinello napisał:

Pytanko - to jak malować wszystkie obrysówki na modelu w stanie "nieświecącym"?

 

Ja maluje tak: ciemno-bordowy świecące do tyłu, ciemno-zielony/czarny do przodu

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inny patent ostatnio zobaczyłem, że jest coś takiego jak mikrokulki szklane lub z tworzywa różnych kolorów. Przetestuje je teraz na BVce, którą składam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

x_bandit

że jest coś takiego jak mikrokulki szklane lub z tworzywa różnych kolorów, o jakiej granulacji myslisz?

0,6mm do 0,8mm. Tak prawdę mówiąc to one nigdy wszystkie nie są w tym samym rozmiarze, więc trzeba dobrać do średnicy otworu jaką wywiercisz w obrysówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.