Skocz do zawartości

Star 266


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam takich zdolności i umiejetnosci, ale może by "ktoś" pokusił się i opracował zestaw 1/35 tego pojazdu, patrzac na Honkera czy słyszac w środowiaku, nie powinno być problemu ze zbyciem takiego zestawu. Dla zainteresowanych na private mogę jutro poskanować i rozesłać, oczywiście tylko i wyłącznie do celów związanych z dyskusją :)  ale o ile wiem to prawa autorskie dawno wygasły wiec spoko..

ps. w modelarzu 3.1981 r. jest plan "Żuk A15M", też mam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotować można, tylko kto, za coś takiego zapłaci. 
Tak z grubsza, obstawiam że koszt przygotowania wzorca Stara 266 w skali 1/35, metodą druku 3d wraz z projektem, to może by się zmieściło w 3000 zł, jak nie więcej.
Dodatkowo  projekt detali foto-trawionych, o samym trawieniu już nie wspominam. 
O wykonaniu wzorca od podstaw (  scratch ) nawet nie myślę, bo to wymaga sporo czasu i zabawy. 

A żeby było weselej, to na linii projektant który wykonuje wydruk/wzorzec oraz odlewnik musi być współpraca, bo te części, muszą być tak zrobione, żeby dały się je odlać z żywicy.
Do tego dolicz odlewnika, czyli wykonanie form, odlewów, to też jest niezła zabawa.
A odlewnik też tego za dziękuje nie zrobi, a i sporo trzeba się nagimnastykować żeby odlewy wyszły perfekcyjnie. 

Tak dla przykładu, zerknij do działu Pojazdy Cywilne - dział Warsztat i zobacz sobie projekt Star 25L w 1/35.

Star 266 jest jeszcze bardziej skomplikowany niż  Star 25. I to pod każdym względem. 

Pozdrawiam

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bigmodel napisał:

Star 266 jest jeszcze bardziej skomplikowany niż  Star 25. I to pod każdym względem

I cóż z tego?

Twój wywód to, jak się okazało, tylko puste słowa.
Ktoś uznał jednak, że zamiast biadolić, warto spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, X32 napisał:

Plany z Modelarza tamtego okresu są współcześnie bezużyteczne.
2000 zł to koszt wydruku samych tylko kół, na profesjonalnej drukarce.
 

 Te plany są dobrze zwymiarowane , potrzeba je tylko przeskalować do 1/35 . A te koła  to Ci  zrobię bez wydruku za 1/4 tej sumy:szczerbol:( prototypy)  nawet ugięte, oczywiście bez napisów Stomil bo tu już by trzeba było mieć jakieś  tam licencje i inne ©️. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.