Skocz do zawartości

Współczesne systemy rakietowe w 1:72


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu na moje pytanie, więc zadaję je tutaj. Jesli administracja się "zezłości" to usunąć i opieprzyć.

Chodzi o współczesne, mobilne systemy rakietowe po 90 roku, ale w skali 1:72. Możecie wskazać firmy, firemki, manufaktury, które robią coś takiego w plastiku. Większość producentów żywicznych modeli, to już "archiwum" a na rynku wtórnym ceny z księżyca...

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomaszzt napisał:

Czołem

Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu na moje pytanie, więc zadaję je tutaj. Jesli administracja się "zezłości" to usunąć i opieprzyć.

Chodzi o współczesne, mobilne systemy rakietowe po 90 roku, ale w skali 1:72. Możecie wskazać firmy, firemki, manufaktury, które robią coś takiego w plastiku. Większość producentów żywicznych modeli, to już "archiwum" a na rynku wtórnym ceny z księżyca...

Pozdrawiam - Tomek

A jakież to systemy rakietowe Cię interesują rosyjskie ,amerykańskie czy może chińskie? Weź wejdź np. do Moje Hobby tam masz zakładkę modele do sklejania dalej masz pojazdy wojskowe, późnej jest broń rakietowa, skala 1/72 i jesteś u celu:mrgreen:,.Jeżeli zaś szukasz konkretnego rodzaju sprzętu to sobie wpisujesz w Goglu dany symbol lub nazwę  tego sprzętu dodajesz 1/72 podznaczasz  grafikę i patrzysz :wow:co się wyświetli :D . I to by było na tyle. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było takie proste. Przykład - wpisuję np. M142 Himars obok 1:72, daję grafikę i..... 90% to 1:35, jeden gotowiec Diecast i od groma grafik rzeczywistego sprzętu.

Interesuje mnie to, co używała, używa i będzie używała (wspomniany HIMARS) Polska. Elbrusa w 1:72 od Modelcollect już mam, na Toczkę HobbyBossa czekam, a z resztą bida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomaszzt napisał:

Żeby to było takie proste. Przykład - wpisuję np. M142 Himars obok 1:72, daję grafikę i..... 90% to 1:35, jeden gotowiec Diecast i od groma grafik rzeczywistego sprzętu.

Interesuje mnie to, co używała, używa i będzie używała (wspomniany HIMARS) Polska. Elbrusa w 1:72 od Modelcollect już mam, na Toczkę HobbyBossa czekam, a z resztą bida.

Niekierowane też Cię interesują ,jeżeli tak to są jeszcze takie cuda jak cała gama katiusz z ICM-u, jeżeli interesują rakiety p.lot jest Kub z Trumpka. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Pozdr. A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomaszzt napisał:

Interesuje mnie to, co używała, używa i będzie używała (wspomniany HIMARS) Polska

To tutaj ogólnie będzie bieda bo w tego co się orientuje to tego sprzętu było może 10 rodzajów, a może nawet nie....

I skala nie ma tu znaczenia.:hmmm:

Tak ogólnie najwięcej rakietowych gratów w 72 (sensownej jakości) robi Modelcollect i jest nawet spory wybór, ale z tego co używało WP to jest tylko wspomniany już SCUD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Grad z ICM,

Newa SC z PST,

Scud z Modellcollect + będzie z Revell (dawny Toxco czy jakoś tak).

Himars był jako diecast z gazetą. Całkiem sympatyczny.

Tak na szybko.

Pozdrawiam, Przemek

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PrzemekW napisał:

Hej,

Grad z ICM,

Newa SC z PST,

Scud z Modellcollect + będzie z Revell (dawny Toxco czy jakoś tak).

Himars był jako diecast z gazetą. Całkiem sympatyczny.

Tak na szybko.

Pozdrawiam, Przemek

w 72 jest jeszcze KUB z Trumpka:

https://www.scalemates.com/kits/trumpeter-07109-russian-sam-6-antiaircraft-missile--1012698#

ale nie wiem czy nie trzeba będzie czegoś przerabiać jeśli ma być z PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Częśc z tych modeli jest mooocno niedostępna. Te modele Tololoko łykałbym jak pelikan rybki - tyle, że chyba firma zniknęła z rynku a ceny w sieci tego, co zostało....przekraczają wszelki rozsądek. Jeden z użytkowników (Pan "Rektor") w ubiegłym roku oferował odlanie Rosomaka Tololoko (też byłbym zainteresowany - byle w 1:72), ale napisałem czy jeszcze aktualne - na razie bez odzewu. Himars i Patrioty to ciekawa i fajna sprawa, ale to przyszłość  jeśli chodzi o Polskę i to niepewna. Może Tololoko wznowi działalność ?! A może ktoś jeszcze robi w żywicy interesujace mnie modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jest jeszcze z wmodela sporo systemów powojennych min  Luna3/5, Luna 7 z Armada Hobby, cały przekrój rakiet ruskich plot z Gran a. Z tą Neva SC uważaj, jest do kupienia sam zestaw rakiet bez podwozia i to jest lepszy wybór - podwozie kupujesz z Ammo albo Revella i jest dużo lepsze 😉 w zestawie AA masz badziewne podwozie starego Trumpetera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 21:14, mysiek13 napisał:

Z tą Neva SC uważaj, jest do kupienia sam zestaw rakiet bez podwozia i to jest lepszy wybór

To lepsze?
28437_rd.jpg.cbed73b000a5b3a85ee4a305146b1336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz wybierał podwozie pod Newę to najpierw dokładnie obejrzyj fotki oryginału. Jeżeli podwozie było od polskiego "łabędzkiego" T-55 to trzeba brać Revella. Tylko że on ma gąsienice RMSH - nasze T-55 w większości jeździły na OMSH (z wyjatkiem Merid - te dostały RMSH - znam cąłą jedną fotkę polskiego T-55A na RMSH-ach). Ale nie można wykluczyć zmiany gąsienic przy przebudowie z czołgu na wyrzutnię. Jeżeli podwozie było radzieckie to podejdzie i Revell i i AMMO.  Żywiczne OMSH  to dodatkowy wydatek około 50 zł. AMMO ma z kolei gąsienice OMSH.  A może warto poczekać na T-55 od Italeri (na Martoli jest w zapowiedziach, nawet "PL" napisane więc może będzie z tego sensowna opcja)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Newa SC nie posiada czasem innej podstawy (mocowanej do podwozia gąsienicowego) niż podstawa standardowa?

Coś mi się kołacze po głowie, że w zestawie z PST (ichni T-54/55 + Newa z Gran) były takie dodatkowe elementy.

 

Pozdrawiam, Przemek

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Wyślę w poniedziałek, daj znać co potrzebne walkaround czy nr katalogowe T55.        Przemek te dodatkowe elementy to ze 2 godziny max strugania samemu - chyba okrąg zaślepki wieży i jakieś walce/jakby uchwyty - zobacz na stronie Henkofholland, tam jest pełen inbox 

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator
W dniu 14.11.2020 o 21:36, mysiek13 napisał:

Marcin Wyślę w poniedziałek, daj znać co potrzebne walkaround czy nr katalogowe T55.

Bardziej numery katalogowe. Gdzieś tam takie pomysły latają po czaszce , ale póki co walkaroundy nie są mi potrzebne. No chyba, że masz to w jakiejś zwięzłej formie do pobrania to owszem, poczęstuję się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stornie Henkoffholand w zakładce PST są dokładne zdjęcia instrukcji i części dla NEWY, wygląda na to, że dodatkowe części do podwozia to malutka ramka z 2 elementami

 

02.jpg

03.jpg

07.jpg

 

i jeszcze fotki ciekawej konwersji Filipa Bonneta

 

02.jpg

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.