Skocz do zawartości

An 24 PLL LOT Amodel 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Dokleiłem prawie wszystkie anteny ponieważ nie lubię ich doklejać na pomalowany model. Mam nadzieję, że nie pourywam podczas malowania. Zamaskowałem też okna itp. Do zamaskowania pozostały tylko malutkie okienka z tyłu kadłuba.

 

 

IMG_20201206_185727.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kowal76 napisał:

Mam nadzieję, że nie pourywam podczas malowania.

Byłby skłonny się założyć :chytry:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie myśl, że źle Ci życzę.

Mam nadzieję, że wszystko z malowaniem i kalkami pójdzie sprawnie i bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzes napisał:

Tylko nie myśl, że źle Ci życzę.

Mam nadzieję, że wszystko z malowaniem i kalkami pójdzie sprawnie i bezproblemowo

Malowanie pewnie pójdzie dobrze, bo co za problem pomalować na biało i zrobić kilka wstawek innego koloru. Bardziej bym się obawiał tych kalek. Nie wiem czy masek nie zamówię, ale to się wiąże z kosztami dodatkowymi.  Może samemu spróbuje zrobić maski. Głównie chodzi o napis LOT,  bo reszta to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abtb napisał:

Jest moc :super:

Fajny ten Antek jest. Zrobię sobie jeszcze jednego w barwach Aerofłotu. Jest trochę roboty przy nim, ale tragedi nie ma. Jeszcze myślę o zrobieniu sobie Mi 6 Amodelu w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kowal76 napisał:

Jeszcze myślę o zrobieniu sobie Mi 6 Amodelu w 1/72.

Lekko nie będzie ale ujdzie. Trochę oszklenie "leży" ale po tym co tu pokazałeś to śmiało ogarniesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kowal76 napisał:

Trzeba będzie kupić :).

Jakby co, potwierdzam, ze da się zlepić:

Dziś pewnie wyszedłby mi lepiej, ale cóż takie były czasy i moje lepiactwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nastała biel :). Minimalnie zróżnicowałem powierzchnię ma slrzydłach i statecznikach,  lecz na zdjęciach nie za bardzo widać. Powiem szczerze, że malowanie białym większego modelu,  takiego jak ten An 24 aerografem nie jest takie łatwe.

 

 

 

 

IMG_20201209_170303.jpg

PICT0010.JPG

PICT0011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerni wyglądał świetnie.

Tylko mu wrzucić znaki wojskowe Korei Północnej i byłby nocny zwiadowca :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BRAVO112 napisał:

Jaka biala farbe uzyles? Z tego, co wiem bialy lakier pokryty blyszczacym zolknie

i dlatego szukalem ( i znalazlem ) blyszczacy model-mastera

 Zrobiłem kilka modeli pasażerskich i malowałem Gunze. Nic nie żółknie jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy:

1. pamiętasz jaka to farbka konkretnie?

2. możesz zrobić foto z czymś białym-białym w tle? Zakładam, że nie masz oświetlenia dającego 5500K, więc sobie jakoś skorekcę temperaturę barwną programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to tak... Myślałem,  że to już empirycznie przetestowałeś.
Ja próbowałem Tamiyi PS, spuszczonej z puszki - piękna gładź, skorupa - tyle, że do 1:72 za cholerę nie. Może ewentualnie do 1:32. To raczej farba do dużych skal, np. samochodów.
Teraz czekają na test C156 Super White i podobnaż Tamiya X-2. 
Jak utrupię karpia i wezmę się za modelowanie - to sprawdzę, jak one wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.