Skocz do zawartości

An 24 PLL LOT Amodel 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Spotter napisał:

Maluj. Pasy to łatwizna. A jeżeli potrzebujesz dobrych masek do zrobienia żurawia na ogonie, to polecam kolegę @Soris  Wykona ci rewelacyjne maski. 
Wkładasz tyle pracy w ten model, że szkoda byłoby go popsuć kalkami. Farba to jednak farba i będzie wyglądać niebo lepiej. 

Zastanawiam się właśnie nad maskami. Kolega dla którego robię ten model dał kalki i muszę z nim skonsultować sprawę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywica w oknach schnie, więc zabrałem się za rzeczy które mogę zrobić bez kadłuba. Pomalowałem światło na stateczniku pionowym oraz zrobiłem przymiarki gondoli silników do skrzydeł. Trzeba było trochę użyć pilnika, ale jest w miarę ok.

 

 

 

 

IMG_20201114_173335.jpg

IMG_20201114_161608.jpg

IMG_20201114_161624.jpg

IMG_20201114_162828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci wychodzi ten model, śliczny samolot i bardzo chciałbym go mieć na półce, ale jak widzę Twój "trud i znój" to mi się Chylinska włącza "kiedy powiem sobie dość" kupowania i nie klejenia 👍 chylę czoła przed Twoim zaparciem i umiejętnościami 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mysiek13 napisał:

Pięknie Ci wychodzi ten model, śliczny samolot i bardzo chciałbym go mieć na półce, ale jak widzę Twój "trud i znój" to mi się Chylinska włącza "kiedy powiem sobie dość" kupowania i nie klejenia 👍 chylę czoła przed Twoim zaparciem i umiejętnościami 

Oj tam bez przesady,  ja zwykły sklejacz jestem :), ale  dziękuję za miłe słowo. Mam w planach jeszcze jednego takiego, ale w malowaniu Aerifłotu. Leciałem takowym do Wilna w 1991 roku  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać coś więcej o zalewaniu okienek żywicą? Czy ona jest gęsta jak clearfix?

Obrabiałeś to jakoś potem? Bo na zdjęciach wydaje mi się, że część otworów jest oblana też wokół.

Sam mam na składzie kilka większych AModeli i podobnych jakościowo wynalazków i tam ten patent bardzo by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fixer napisał:

A możesz napisać coś więcej o zalewaniu okienek żywicą? Czy ona jest gęsta jak clearfix?

Obrabiałeś to jakoś potem? Bo na zdjęciach wydaje mi się, że część otworów jest oblana też wokół.

Sam mam na składzie kilka większych AModeli i podobnych jakościowo wynalazków i tam ten patent bardzo by się przydał.

Jest żywica i utwardzacz.  Trzeba oba składniki wymieszać w odpowiednich proporcjach, a przynajmniej tak jest zalecane. Ja zrobiłem to na oko próbując na boku i byłem zadowolony z efektu. Samą żywicę po wymieszaniu trzeba od razu aplikować.  Do zalewania otworów użyłem wykałaczki stopniowo aplikując żywicę . Dotykając wykałaczką żywicy z pojemniczka pobierałem i przenosiłem kroplę na okienko.  Trzeba było wykonać tą czynność  kilka razy żeby wypełnić otwór. Jak było za dużo, to tą samą wykałaczką pobierałem żywicę z otworu na okna. 

Co do gęstości, to chyba jest trochę rzadsza niż ClearFx i się nie ciągną gluty. Naprawdę bardzo fajnie się ją aplikuje. 

Do całkowitego wyschmięcia i utwardzenia potrzeba około tygodnia.  Natomiast co do obróbki, to nie próbowałem jej szlifować lub polerować ponieważ wygląda dobrze.  Jedynie usunąłem papierem ściernym w miejscach gdzie wylała się poza okna. Na pewno będę korzystał z żywicy w przyszłości :).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie niestety będzie  płaskie i bez brudzenia, łosza itp.  Kolega dla którego go robię nie życzy sobie takich efektów. 

Jak kiedyś będę robił dla siebie Aerofłot, to na pewno będzie inny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeryj mu linie jak w diecastach, aby nie był taki płaski 😉 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moses napisał:

to przeryj mu linie jak w diecastach, aby nie był taki płaski 😉 
 

 

Taki zostanie  :).  Jednak postaram się zrobić tak , aby nie wyglądał jak zalany farbą.

 

Najchętniej to bym go trochę pobrudził jak np tą tutkę niegdyś.

 

002.jpg

p3CPok3.jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawia mi dużo przyjemności oglądanie takich warsztatów . Szpachla , papier ścierny - to jest dopiero walka . A jaka satysfakcja po skończeniu . 

Pozdrawiam Hello

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.