Skocz do zawartości

Aerograf jako piaskarka


xo83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W posiadaniu mam ultre oraz kitajca Fa-186. I choć żadnego jeszcze nie użyłem to zastanawiam się nad wykorzystaniem któregoś z nich (niech będzie, że 186) czasami jako piaskarki lub dokupieniem Adlera 7778, który jest typową piaskarką bo tak podaje producent. ? Mam jeszcze jeden typ i choć jest produkcji znowu czajna to wygląda na bardzo ergonomiczny:

https://a.aliexpress.com/_BOzmEz

Jakie zdanie macie na ten temat? 

Edytowane przez xo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To? przez aerograf????

jak???

do takiej gradacji w piaskarkach są dysze od 2 mm w górę...

Farba z grubszym pigmentem ma problem czasem przelecieć, a co dopiero taki żwir...

dodaj jeszcze że przelatujące ścierniwo wyciera dyszę...i to bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, myszaty napisał:

To? przez aerograf????

jak???

do takiej gradacji w piaskarkach są dysze od 2 mm w górę...

Farba z grubszym pigmentem ma problem czasem przelecieć, a co dopiero taki żwir...

dodaj jeszcze że przelatujące ścierniwo wyciera dyszę...i to bardzo...

To nie ten sam, ale też korund

Screenshot_20200630_171435_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kluczem jest stwierdzenie : aerografów do piaskowania, a nie zwykłych..

Z aukcji: Ścierniwo można wykorzystać w dowolnym pistolecie do piaskowania na przykład w naszej mini piaskarce AD-7778.

 

Edytowane przez myszaty
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Może kluczem jest stwierdzenie : aerografów do piaskowania, a nie zwykłych..

Z aukcji: Ścierniwo można wykorzystać w dowolnym pistolecie do piaskowania na przykład w naszej mini piaskarce AD-7778.

 

Ano to właśnie dlatego pytam czy ktoś już używał zwykłego aero jak ten mój FA-186 do pisakowania bo podejrzewam, że budową raczej się nie rozni niczym od modelu AD-7778. Cytujac opis linku z Ali (de facto, który najbardziej mi odpowiada, chociaż wolałbym nie kupować kolejnego)

"mini Spray Gun Airbrush compressor 0.3mm 5&13cc paint spray gun Single-action Air-Brush sandblaster for Cake car Model Painting" 

co nie oznacza nic innego, że jest przeznaczony do malowania jak i piaskowania;

Zadajac tu pytanie łudziłem się, że ktoś już ma w tej kwestii doświadczenie. 

A cytujac kolegę pushup-78

"Aerograf nie jest do piaskowania.Jak chce piaskować zakup piaskarkę."

Są aerografy do malowania jak i piaskowania, więc tego typu odpowiedzi kolego daruj sobie z tego względu, że prawdopodobnie mają taką samą budowę lecz różnią się nazewnictwem a przeznaczenie mogą mieć wspólne. 

9 godzin temu, myszaty napisał:

Edit:

Zauważalna różnica to to, że przykrywka kielicha musi być szczelnie zamknięta (AD-7778) , choć w FA-186 rowniez jest dosyć mocno osadzona, ale żeby zaraz nie zabić aero...

 

Edytowane przez xo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, xo83 napisał:

mini Spray Gun Airbrush compressor 0.3mm 5&13cc paint spray gun Single-action Air-Brush sandblaster for Cake car Model Painting" 

tylko że aerografy typu fa-186 to double-action...a to spora różnica w konstrukcji.

Double-action
Regulacja ilości podawanego powietrza i farby jednym przyciskiem
Single-action
Regulacja ilości powietrza przyciskiem, a farby-osobnym pokrętłem

Ja bym po prostu nasypał do suchego aero np. soli kuchennej , przesianej i sprawdził czy leci...jak poleci sól czy soda, można spróbować z korundem?...

jak nie poleci to łatwo będzie wyczyścić.....

tu masz proste konstrukcje, wystarczy zmniejszyć?

https://www.youtube.com/watch?v=WAh9N1moOnQ

Edytowane przez myszaty
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

tylko że aerografy typu fa-186 to double-action...a to spora różnica w konstrukcji.

Double-action
Regulacja ilości podawanego powietrza i farby jednym przyciskiem
Single-action
Regulacja ilości powietrza przyciskiem, a farby-osobnym pokrętłem

Ja bym po prostu nasypał do suchego aero np. soli kuchennej , przesianej i sprawdził czy leci...jak poleci sól czy soda, można spróbować z korundem?...

jak nie poleci to łatwo będzie wyczyścić.....

tu masz proste konstrukcje, wystarczy zmniejszyć?

https://www.youtube.com/watch?v=WAh9N1moOnQ

SUPER! W zasadzie to takiego rozwiązania szukalem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.