Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Black! Tamiya 1:12


Si3rP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do mojego pierwszego warsztatu :) 

Model który aktualnie wykonuje to Ducati 1199 Panigale s, tak.. trochę ich już tu było, ale ten będzie "inny", mianowicie nie w standardowej czerwieni, a czarnym macie! ?

Coś w ten deseń: 

c6BXohK.jpg

Jest to drugi model motocykla który wykonuje, pierwszy wrzuciłem w galerie: 

Także proszę o opinie i porady co poprawić, na co zwrócić uwagę, na pewno też jeśli chodzi o zdjęcia, robię je niestety telefonem HP20, ale staram się później co nieco wyostrzyć.

Nie przedłużając, zapraszam!  

gfmaKtH.jpg

WHn6OKT.jpg

Nastąpiła zmiana koncepcji koloru rury:

FEjAtmv.jpg

M4rqK84.jpg

iPxqKqk.jpg

CuMJQzV.jpg

I teraz dobre... zgubiła mi się sprężynka.. dobra, pewnie ja zgubiłem, ale i tak obstawiam moje koty ??

Po prawie 2 godzinach szukania dosłownie wszędzie, zostałem zmuszony odkręcić długopis i....: 

 6rbE5f4.jpg

Co myślicie? ? 

Jutro aktualizacja ?

 

Edytowane przez Si3rP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Si3rP napisał:

Co myślicie? ?

Każde Ducati jest piękne... Z tego co widzę na fotkach dziarsko sobie poczynasz i raczej nie prosisz o rady, tylko robisz po swojemu... Generalnie kilka elementów jest nie do końca obrobionych (najgorzej wydech) kolorystyka niektórych też mi się nie za bardzo podoba, ale jak na model "z pudła" tragedii wg. mnie nie ma... Tym bardziej, że jak napisałeś jest to twój drugi motocykl. Działaj dalej chętnie popatrzę :super: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziarsko sobie poczynasz" ? Cokolwiek to znaczy to owszem, robię po swojemu, ale staram się osiągnąć najbardziej zadowalający efekt, czy mi to wychodzi? Myślę, ze w jakimś stopniu tak, ale przyjmę wszelkie sugestie! I muszę się z Tobą Dorotka zgodzić... powinienem nabrać większej cierpliwości w obrabianiu elementów i dać sobie na to więcej czasu... zauważyłem to ? Jeśli chodzi o kolory to używam głownie farb Tamiya, niektóre zamieniłem na metalizery Model Master, zawsze starałem się iść zgodnie z kolorystyką wg. instrukcji, choć coraz częściej eksperymentuje, chociażby rury od wydechu ^^ 

Miałem przejścia z umocowaniem sprężynki... Od zgubienia oryginalnej sprężynki po ułamanie elementu... Napociłem się, żeby miało to ręce i nogi i wyszło to tak: 

PLPeywf.jpg

KUeKFtH.jpg

Przyjmę wszelkie baty... ?

Co najlepsze.. dosłownie przed godzinką odkurzałem kotom drapak i co znalazłem? Oczywiście, że sprężynkę ? Teraz chodzi mi po głowie aby wymienić na oryginalną.. podpowiedzcie, montować czy zostawić jak jest? ?

A tak się prezentuje to co udało się wczoraj zamontować:

AgJ8yaQ.jpg

ic7bqb3.jpg

T1vStRd.jpg

A tu niektóre elementy czekające na złożenie: 

Z1jX3Dp.jpg

Jj2xxmg.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja najczęściej jest do składania, kolorystykę lepiej brać z prawdziwych zdjęć, bo czasami są przekłamania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Si3rP napisał:

...

Przyjmę wszelkie baty... ?

...

Nie ma się co samobiczować... Robisz model z pudła i ściśle według instrukcji. Sam wiesz, że twoje niedoróbki wynikają z pośpiechu... Czyli samo-diagnoza prawidłowa... Na twoim miejscu - nawet jeżeli ograniczasz się tylko do zestawu - patrzyłbym częściej na zdjęcia oryginałów i zrezygnował z "gorączki"... Gdyby nie błędy wynikające z tej ostatniej oceniałbym ten model dużo lepiej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dorotka napisał:

Na twoim miejscu - nawet jeżeli ograniczasz się tylko do zestawu - patrzyłbym częściej na zdjęcia oryginałów i zrezygnował z "gorączki"...

Masz rację, będę starał się robić dokładnie tak jak mówisz :)

A co z tą sprężynką? Uważacie, że zostawić jak jest wyżej na zdjęciach, czy jednak wymienić na oryginalną cudem odnalezioną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Si3rP napisał:

Masz rację, będę starał się robić dokładnie tak jak mówisz :)

A co z tą sprężynką? Uważacie, że zostawić jak jest wyżej na zdjęciach, czy jednak wymienić na oryginalną cudem odnalezioną? 

Wymienić na oryginał bo ta na fotce jak każdy zamiennik nie jest idealnie spasowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cd.

VaOnwj7.jpg

VFKIHth.jpg

asT1ACG.jpg

Niestety urlopu nadszedł kres, blisko tydzień temu... Więc pracę idą bardzo powoli.. Ale nie gorączkuje się, dwa popołudnia spędziłem na malowaniu baku ? Następne zdjęcia będą bardziej dokładne, myślę, że to będzie już galeria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cayman napisał:

Wszystko będzie w czarnym macie?

Ee tam w czarnym... Kolega robi czarny, mniej czarny i bardziej czarny oraz bardziej i mniej matowy... :tancze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.