Skocz do zawartości

Mercedes 300 SL 1:16


Angus73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pora na kolejnego klasyka, Mercedes 300 SL od Italeri w mojej ulubionej sklai 1:16. Silnik zmodyfikowany z oryginalnych 14 elementów do obecnie 243, wliczając każdą śrubkę :) Trzeba było dorobić, przerobić, zmienić czy uzupełnić masę elementów. Pozdrawiam

MaMsuWj.jpg

wVTFJCo.jpg

GY3ziFU.jpg

pOgbKkw.jpg

Mub72tr.jpg

EhLJvL7.jpg

8gOuhYb.jpg

5LjZsDQ.jpg

kek1sdL.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, trzeba go naciągnąć :)

W międzyczasie, aktualizacja o ramę i zawieszenie. Po pomalowaniu sprayem czarnym semigloss, kilka bąbelków powietrza, które zastygły, wykorzystałem do zrobienia drobnych ognisk rdzy.

tOOLK2w.jpg

d20U2HV.jpg

Zorientowałem się także, że pmimo zafoliowania, zestaw był już tknięty przez kogoś, ponieważ jeden element był ułamany i go brakowało. Więc trzeba go było dorobić.

aF5kckl.jpg

Później złożyłem zawieszenie przednie i tylne

D2nhC9Z.jpg

WPVImEv.jpg

iYhRXkA.jpg

rvTPQ04.jpg

AJw1p8X.jpg

nN8oDLc.jpg

uBDApLq.jpg

pozdrawiam

cdn

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, aktualizacja z dodatkami do silnika zamontowanego w ramie, środek, fotele, deska rozdzielcza i tylna część komory silnika z akcesoriami. Pozdrawiam

[img]https://i.imgur.com/DYWNJ6E.jpg[/img]

Pozdrawiam

swr1.jpg

swr2.jpg

swr4.jpg

swr5.jpg

panel silnika.jpg

pws1.jpg

pws2.jpg

pws3.jpg

pws4.jpg

środek1.jpg

deska1.jpg

deska2.jpg

deska3.jpg

Edytowane przez Angus73
poprawa zdjęć
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota.

W dniu 29.07.2020 o 10:43, Angus73 napisał:

Po pomalowaniu sprayem czarnym semigloss, kilka bąbelków powietrza, które zastygły, wykorzystałem do zrobienia drobnych ognisk rdzy.

Doskonale. Bob Ross zawsze mawiał "nie robimy błędów, mamy tylko szczęśliwe wypadki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie, aktualizacja obody polakierowane Arctic Blue ZP i Diamond clear CP i wypolerowany. Cały czas staram się poprawiać jakość malowania, co jest wyzwaniem. Uzyskany tym razem efekt jest kolejnym krokiem do przodu i wiem na co zwrócić uwagę następnym razem :)  Kolor bardzo mi się podoba a jego wygląd zmienia się w zależności od światła, tła i kąta patrzenia. Pozdrawiam       

body2.jpg

body3.jpg

body4.jpg

body10.jpg

body6.jpg

body8.jpg

body9.jpg

Edytowane przez Angus73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę bym pocisnął jeszcze ze szlifowaniem i polerowaniem. Ale generalnie zacnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dalej chyba nie będę cisnął bo jak się przedrę przez to co jest to bedzie słaba akcja. Chociaż bezbarwny 3 x tryskany dysza 0,4 był twardy jak beton, bo ten Diamond leżał chyba ze trzy tygodnie zanim zacząłem polerować z powodu pracy, to jednak to dalej jest cieniutkie i boje się przesadzić... samymi pastami da się osiągnąć lustro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Angus73 napisał:

Już dalej chyba nie będę cisnął bo jak się przedrę przez to co jest to bedzie słaba akcja. Chociaż bezbarwny 3 x tryskany dysza 0,4 był twardy jak beton, bo ten Diamond leżał chyba ze trzy tygodnie zanim zacząłem polerować z powodu pracy, to jednak to dalej jest cieniutkie i boje się przesadzić... samymi pastami da się osiągnąć lustro?

Przede wszystkim pastami osiągniesz lustro , matowanie już bym odpuścił a i tak na metaliku skórka pomarańczy będzie mniej widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.