Skocz do zawartości

Junkers Ju-87B-2/K-2, MKLE, Airfix 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo niesławnych dokonań, Junkers Ju-87 Sturzkampfflugzeug zwany "Stuka" lub Sztukasem prezentuje się rasowo.

Zapragnąłem go mieć na swojej półce modelarskiej (ponownie, bo kiedyś w czasach studiów skleiłem go w skali 1:32 i powiesiłem pod sufitem).
Z uwagi na moje zasady, które przyjąłem po powrocie do modelarstwa cztery lata temu, nie będzie nosił swastyk, tylko białe krzyże w czarnym polu
oraz dziarski, czerwono-biało-zielony trikolor na ogonie.

MKLE, czyli Węgierskie Królewskie Siły Powietrzne zakupiły były kilkadziesiąt sztuk tych bombowców, używane były one bojowo na Froncie Wschodnim,
a w roku 1943 część z nich została skierowana do jednostki tyłowej w celu szkolenia kolejnych załóg, mających latać na kupowanych wówczas Sztukasach
wersji D-5.

Niedawno zakupiłem model Airfixa, model skleja się, podobnie jak pozostałe nowe wyroby tego producenta, bezproblemowo. Nie obyło się bez odrobiny szpachlówki,
zwłaszcza z powodu dość specyficznego podziału powierzchni skrzydeł.

 

IMG_9402.JPG

IMG_9388.JPG

IMG_9409.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michal0281 napisał:

Tak to tylko na zdjęciu wygląda czy coś tam trzeba będzie jeszcze poszpachlowac i szlifować na kadłubie?

Na kadłubie tylko linie łączenia, ale to normalne. Dziwna jest kwestia łączenia górnych i dolnych powierzchni skrzydeł, przekombinowali i wychodzą szpary, szczególnie od dołu. Akurat nie mam na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to że robię obecnie eskortę do niego co by go 'sokoły stalina" nie zestrzeliły.Za jakieś dwa tygodnie się okaże czy jest co pokazać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu weekendu pracowałem nad innymi modelami, ale Sztukasa nie zaniedbałem. Szkoda, że z mozolnego malowania marmurka nie zostało prawie nic (a przynajmniej na zdjęciu). Teraz czas na czerwone i zielone pasy na statecznikach.

IMG_9491.thumb.jpeg.3407917546b278f0410e72fc7926168f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Długo nic nie wrzucałem, a model ukończyłem już w ten weekend. Zatem z kronikarskiego obowiązku kilka fotek do warsztatu oraz link do galerii.

Jestem zadowolony z powłoki malarskiej, widać nierównomierną powierzchnię zwłaszcza przy ciemnych odcieniach, bardzo się starałem, żeby nie przedobrzyć.

IMG_9588.thumb.jpeg.fce74bdf2229d8e1edee267daa02cfe0.jpeg

IMG_9639.thumb.jpeg.ba58324f259153e6b2cd9d8a4519f3d1.jpeg

IMG_9642.thumb.jpeg.9defff68a7fe4628e7e6e2075060d02d.jpeg

IMG_9643.thumb.jpeg.1d1b7a138ffd705be9e131503a6047de.jpeg

IMG_9647.thumb.jpeg.859c813ae94f06bc33fb6b048afe805e.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.