Skocz do zawartości

T-34 mod. 1940 1/72


FLECZER

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle kupujemy model a potem dodatki. Czasem najpierw pojawiają sie dodatki do których dokupujemy model. A czy uda się zbudować używając tylko dodatków? Zamysł jest prosty. Mam zestawy żywiczne Trans modell oraz korekcyjny Armo dedykowane do modelu AER. Do tego gąsienice Pavla models. Teoretycznie brakuje mi tylko kół napędowych i napinających, części wanny oraz kilku drobiazgów z wyposażenia ( KM, reflektory itp.). Zobaczymy co uda się zbudować 🤔

IMG_20200925_141431_HDR.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PiterATS napisał:

Nie prościej było się zaopatrzyć w ten model? Na pewno materia przyjemniejsza w budowie

Prościej, przyjemniej, łatwiej...nuudniej 😁

Mam nadzieję niebawem dokończyć jeszcze model ze szpachli a przeróbka "dicastu" z Amercomu wymaga malowania. Każdy przyzna że to modele bez sensu. Jak się w temat zagłębi to modelarstwo amatorskie nie ma sensu...poza sprawianiem przyjemności 😉

IMG_20200925_171156_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, OLO napisał:

Te koła z armo są skopane  krzywe i te otwory ulgowe jak kratery na bieżniku. Jak nie chcesz inwestować dużych pieniędzy to albo T34 z Italerii albo z UMu pozdrawiam OLO. 

Modele t-34 z UM, Italeri, Dragona, Zvezdy i Revella już mam za sobą. Mam karton złomu pozostałości. Nie chodzi o koszt tylko o zużycie tego co mi zalega więc żadnych zakupów do tego projektu nie bedzie. Inwestuję tylko czas 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj te z dragona chyba że chcesz zrobić bo zagrzebanego w błocie to te z rano się nadadzą. A te całe stalowe to patent roku 42/43 gdy ruskie przemysł dostał zawału i trzeba było respirator  podłączyć, produkcja  gumy szwankowała,  pozdrawiam OLO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację OLO. Koła Dragona są najlepsze ale przykro będzie kołom Armo jak trafią do śmietnika...😂 Może bym coś w magicznym kartoniku wyszukał ale tu chodzi jak już wcześniej pisałem o zużycie tego co mam. Po za tym to nie ostatni T-34 jaki chcę wykonać bez dokonywania zakupów a ilość posiadanych części jest ograniczona 😜. Zastanawiam się natomiast nad zastąpieniem wieży bo mam ich trochę z czasu jak bawiłem się żywicą. Zardzewiałe i częściowo zakopane w błocie miały służyć jako elementy wzbogacające podstawki z pojazdami niemieckimi.

IMG_20200926_113118.jpg

IMG_20200926_120138.jpg

IMG_20200926_120402.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzył na gąski jakie pokazałeś I jest okazja zrobienia niezłego zlepek z  41 roku . Wczesny kadłub gąski z waflem wczesne koła nośne i wczesne napędowe.Późniejsza  podlewania wieża z działem F34 oraz stalowe koło napinające, haki nowego typu I inne duperele. Jak chcesz dać  wczesną wieżę z działem L 11 to gąski bez wafla ,koło napinające z gumowym bandażem, wczesne uchwyty  holownicze.Polecam Michulca,nie trzeba się zgadzać z tym co pisze ale zdjęcia i rysunki ma pomocne pozdrawiam OLO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora żeby zdecydować jaki pojazd powstanie. Z gąsienicami jest problem bo wczesne są poza zasięgiem. Skłaniam się ku prototypowi T-34/57 a drugi (tak mam jeszcze jeden komplet 😂)... może posłużyć do projektu z serii lokalny patriotyzm. Ostatni pomnik T-34 w Gdańsku jest niezłym składakiem z bogatą historią. Jeden kadłub sklecony. Gąsienice to resztki z moich odlewów. Pavla models nie mają grzebieni 🤔

IMG_20200927_115814.jpg

IMG_20200927_115833.jpg

IMG_20200927_115907.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OLO napisał:

Muszę poszukać bo tego z Gdańska mam obcykanego jak byłem na urlopie parę lat temu. 

W razie potrzeby 30-40 minut i jestem obok niego 😎

Natomiast w jego przypadku problemem jest co z tej konfiguracji na pomniku jest efektem powojennych prac. Gąsienice, wczesny kadłub ale nowszy właz i haki, osłona KM i wszystkie rodzaje kół jezdnych...itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś  kiedyś była dyskusja na nie istniejącym forum shermanofili w 72 jce stwierdzono że nie da się tego ustalić w powodu tego ,że ruskie zbierali wszystko co dało się naprawić( nie mylić z opłacało) dawali co mieli pod ręką na linii.Stąd nowy właz z nową osłoną karabinu i stalowe koła napinające z gąskami w wafel. Łatanie dziur po pociskach wojenne jak  i nasze naprawy powojenne . Koła podobno zebrane z pobojowiska  dookoła Gdańska  i zamontowane .Jedyne co jest na 95% powojenne to nieudolnie wstawione przednie błotniki. Prawdy pewnie nigdy się nie dowiemy tak jak o innych T34 stojących w polskich muzeach i pomnikach tyle pamiętam bo sam ten składał komuś na zamówienie zrobiłem razem z postumentem  pozdrawiam OLO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "składaków" ciekawy jest T-34/76 z pomnika na Westerplatte (obecnie jako "niesłuszny ideologicznie" zesłany do muzeum w Drzonowie). Kadłub z prostokątnym tylnym włazem, wieża mutra, koła od 85-ki, zaspawane dziury w pancerzu. Mam parę jego fotek, jeżeli będą zainteresowani mogę wstawić (tu lub w innym wskazanym miejscu forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal_G napisał:

W temacie "składaków" ciekawy jest T-34/76 z pomnika na Westerplatte (obecnie jako "niesłuszny ideologicznie" zesłany do muzeum w Drzonowie). Kadłub z prostokątnym tylnym włazem, wieża mutra, koła od 85-ki, zaspawane dziury w pancerzu. Mam parę jego fotek, jeżeli będą zainteresowani mogę wstawić (tu lub w innym wskazanym miejscu forum).

Tam poza poprawnością z tego co pamiętam problemem były częste i dyrastyczne wypadki. Oczywiście jak dzieciak z czołgu i dość wysokiego cokołu spadnie i się połamie to nie jest winą opiekuna tylko czołgu...🤔

Ten na al. Zwycięstwa jest w mniej atrakcyjnym pod kątem spacerów miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to jeszcze do dolnej przedniej płyty miał dopasowane uchwyty do trwały. Daj zdjęcia to popatrzymy  a jak nie to na priwa  pozdrawiam OLO. 

Edytowane przez OLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas płynie. Praca, dzieciaki, brak stanowiska modelarskiego...ale coś drgnęło. Na kolanie w kiepskim świetle ogarniam gąsienice ze swoich własnych dalekich od ideału odlewów i kończę biorcę kół armo czyli su-122. Modelik z wyjątkiem kilku elementów powstaje jako scratch.

IMG_20201019_113400.jpg

IMG_20201019_113434.jpg

IMG_20201019_113456.jpg

IMG_20201019_113510.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.