Skocz do zawartości

Yamaha YZF-R1M czyli kolejny motorek


cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztat wszedł kolejny motorek ( takie moje tegoroczne postanowienie ) czyli Yamaha YZF-R1M

HcP1oY.jpg

plus dodatki czyli przednia zawiecha , zestaw waloryzacyjny Top Studio i kalki carbonowe Scalemotorsport.

Rama i silnik posklejane obrobione i pomalowane. Tu poszły różne kolory czarnego.

0vz1Ak.jpg

4OLKsq.jpg

Przerobiona linka sprzęgła ( Top Studio) i dużo cierpliwości przy składaniu i dopasowaniu do tzw.kupy

OqGbkQ.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, WojtosDK napisał:

  Ale żeby ramy i wahacza nie wypełnić? Profanacja to jest.

Przecież tu nie ma jeszcze wahacza 😅

 

I a Kuku niespodzianka.

Wahacz wypełniony i razem z kołem gotowy do założenia.

eNubQX.jpg

 

Bs8TEe.jpg

 

1Lb2vB.jpg

 

u3VN1i.jpg

 

OSt82v.jpg

 

OBD6q2.jpg

 

Pompa hamulcowa i zbiorniczek wyrównawczy też znalazły się na swoim miejscu. Zbiorniczek obrobiony z zestawu Tamki bo odlew żywiczny z zestawu Top Studio nadawał się tylko do śmieci .... i też tak zrobiłem.🗑️ :banan:

 

fB4K7d.jpg

 

rExzIS.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez cayman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając fotki referencyjne dopatrzyłem się że w oryginale pod tylną częścią ramy przy zbiorniczku amortyzatora idą dwa przewody hydrauliczne

 

UYQHEY.jpg

 

NZ9XmS.jpg

 

i tak sobie pomyślałem że dobrze by było je dorobić. Do tego celu posłuży mi rurki stalowe 0,4 i 07 mm średnicy , profil kwadratowy 1,0 mm , dwie nakrętki 0,8 mm i rurka termokurczliwa.

Po dobrej godzinie stworzyłem takie Cóś.

 

xkaKpw.jpg

 

7x8Q6C.jpg

 

q7fmkx.jpg

 

Wiem wiem, że nie wygląda to za ciekawie ale po dopasowaniu w ramę wygląda tak.

 

Qmib9O.jpg

 

2h5PMB.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wydechowy gotowy do montażu. Dodatkowo dorobiłem sondy lambda , ale brakuje jeszcze przewodów , które dojdą jak wydech będzie zamontowany.

Rury wycieniowane , tłumik pomalowany metalizerem Super Iron Mr.Hobby a końcówka Polished Aluminium Z IPP Paints . Na koniec śrubki pupki i finito.😜

Mała uwaga i rada dla Kolegów którzy będą robić ten model. W oryginale polerowana końcówka tłumika jest elementem oddzielnym dokręcanym a w zestawie Tamki jako jeden element i ma  tzw.wyoblenie . Ja okleiłem tłumik taśmą maskującą i etapami nadlewałem surfacerem tak aby powstał schodek między tłumikiem a końcówką. Dupy nie urywa ale jest lepiej.

 

6Z5mHJ.jpg

 

cFg8KK.jpg

 

hgvJC5.jpg

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dorotka napisał:

Bardzo ładnie prosę Pana, ale jednak sondy nie "sądy", Z tymi ostatnimi to jest inna historia...  :piwo: :diabel:

Ja bardzo przeprasam prose Pana juz poprawilem.:glupek:

Edytowane przez cayman
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap  1500 2900...😜

Układ wydechowy i chłodzący zamontowany.

 

AUrOb9.jpg

 

Lekko zmodyfikowałem podnóżek dodając sprężynę i rurkę ( profil okrągły 0,5 mm )wspomagającą opuszczanie go w dół do pozycji postojowej motocykla ( wg. oryginału).

 

qmrFJV.jpg

 

aG7yZJ.jpg

Edytowane przez cayman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niektórzy mawiają , jadziem dalej .😜

Przednia zawiecha poskładana do kupy , błotnik zcarbonizowany , zaciski hamulcowe zwaloryzowane dodatkami z Top Studio. Przy tych pierdołach trochę się umęczyłem ale efekt końcowy zadowalający i zgodny z oryginałem . Zestaw godny polecenia kolegom którzy zamierzają powalczyć  z tym modelem.:lajkonik:

Av5sIk.jpg

 

qnPv6v.jpg

 

PpHVQI.jpg

 

Górna półka w komplecie.

 

ULJI7d.jpg

 

 

svr9Ml.jpg

 

qNnSMD.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co że że że Masz delirium tremens :woot:,to niestety zwid ,odbicie światła.😜

Podoba mi się , że coś się nie podoba, z malowania zbiorniczka też do końca nie jestem zadowolony ,najpierw biały a potem gelb clear i wyszedł trochę mdły.

Następny dorobię z ramki przeźroczystej. 

Tak odchodząc od tematu, zamawiam ducati Panigale bo zapomniałem, że mam przeźroczyste decale do nadruku i ruszę z malunkami Tessoart bo dla mnie to Petarda. Jak Byś coś potrzebował bo robię zamówienie w Hobby Easy to pisz.

Edytowane przez cayman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubaniny ciąg dalszy.

Przerobiłem delikatnie zbliżając do oryginału dźwigienkę zmiany biegów a konkretnie odciąłem środkową część imitującą rurkę regulacyjną ( odlew Tamki mocno za gruby ) i zastąpiłem ją rurką stalową  Fi 0,5 mm ( igła lekarska) .

 

AtjaUn.jpg

 

tALAgs.jpg

 

I zamontowana na swoim miejscu.

 

TRHPpv.jpg

 

 

la59HH.jpg

 

uHIlda.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Klasa robota.. Podziwiam za cierpliwość. Mam pytanie jak ogarniasz opony- wyglądają realistycznie... W moich usunąłem podział formy wulkanizacyjnej za pomocą papieru ściernego. Farfocle przyklejone do opony po tym zabiegu wyczyściłem mydłem i szczoteczką . Teraz wygląda jeszcze gorzej ma przebarwienia i plamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michal_1981 napisał:

Klasa robota.. Podziwiam za cierpliwość. Mam pytanie jak ogarniasz opony- wyglądają realistycznie... W moich usunąłem podział formy wulkanizacyjnej za pomocą papieru ściernego. Farfocle przyklejone do opony po tym zabiegu wyczyściłem mydłem i szczoteczką . Teraz wygląda jeszcze gorzej ma przebarwienia i plamy...

Dzięki... Po umyciu szczoteczką nie wycieram opon żadnymi papierami ani ściereczkami cz też ręcznikami ,po wyschnięciu z aero kładę delikatną warstwę bądź dwie  surfacera black 1500, ale może być też inna farba akrylowa bądź celulozowa z serii C Gunze w czarnym pół macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.