Jump to content

Yamaha YZF-R1M czyli kolejny motorek

cayman
 Share

Recommended Posts

Na warsztat wszedł kolejny motorek ( takie moje tegoroczne postanowienie ) czyli Yamaha YZF-R1M

HcP1oY.jpg

plus dodatki czyli przednia zawiecha , zestaw waloryzacyjny Top Studio i kalki carbonowe Scalemotorsport.

Rama i silnik posklejane obrobione i pomalowane. Tu poszły różne kolory czarnego.

0vz1Ak.jpg

4OLKsq.jpg

Przerobiona linka sprzęgła ( Top Studio) i dużo cierpliwości przy składaniu i dopasowaniu do tzw.kupy

OqGbkQ.jpg

55 minut temu, WojtosDK napisał:

Ale żeby ramy i wahacza nie wypełnić? Profanacja to jest.

Przecież tu nie ma jeszcze wahacza 😅

I a Kuku niespodzianka.

Wahacz wypełniony i razem z kołem gotowy do założenia.

eNubQX.jpg

Bs8TEe.jpg

1Lb2vB.jpg

u3VN1i.jpg

OSt82v.jpg

OBD6q2.jpg

Pompa hamulcowa i zbiorniczek wyrównawczy też znalazły się na swoim miejscu. Zbiorniczek obrobiony z zestawu Tamki bo odlew żywiczny z zestawu Top Studio nadawał się tylko do śmieci .... i też tak zrobiłem.🗑️ :banan:

fB4K7d.jpg

rExzIS.jpg

Edited by cayman
  • Like 1

Przeglądając fotki referencyjne dopatrzyłem się że w oryginale pod tylną częścią ramy przy zbiorniczku amortyzatora idą dwa przewody hydrauliczne

UYQHEY.jpg

NZ9XmS.jpg

i tak sobie pomyślałem że dobrze by było je dorobić. Do tego celu posłuży mi rurki stalowe 0,4 i 07 mm średnicy , profil kwadratowy 1,0 mm , dwie nakrętki 0,8 mm i rurka termokurczliwa.

Po dobrej godzinie stworzyłem takie Cóś.

xkaKpw.jpg

7x8Q6C.jpg

q7fmkx.jpg

Wiem wiem, że nie wygląda to za ciekawie ale po dopasowaniu w ramę wygląda tak.

Qmib9O.jpg

2h5PMB.jpg

• Like 1

Układ wydechowy gotowy do montażu. Dodatkowo dorobiłem sondy lambda , ale brakuje jeszcze przewodów , które dojdą jak wydech będzie zamontowany.

Rury wycieniowane , tłumik pomalowany metalizerem Super Iron Mr.Hobby a końcówka Polished Aluminium Z IPP Paints . Na koniec śrubki pupki i finito.😜

Mała uwaga i rada dla Kolegów którzy będą robić ten model. W oryginale polerowana końcówka tłumika jest elementem oddzielnym dokręcanym a w zestawie Tamki jako jeden element i ma  tzw.wyoblenie . Ja okleiłem tłumik taśmą maskującą i etapami nadlewałem surfacerem tak aby powstał schodek między tłumikiem a końcówką. Dupy nie urywa ale jest lepiej.

6Z5mHJ.jpg

cFg8KK.jpg

hgvJC5.jpg

Edited by cayman

Etap  1500 2900...😜

Układ wydechowy i chłodzący zamontowany.

AUrOb9.jpg

Lekko zmodyfikowałem podnóżek dodając sprężynę i rurkę ( profil okrągły 0,5 mm )wspomagającą opuszczanie go w dół do pozycji postojowej motocykla ( wg. oryginału).

qmrFJV.jpg

aG7yZJ.jpg

Edited by cayman
  • Like 2

Jak niektórzy mawiają , jadziem dalej .😜

Przednia zawiecha poskładana do kupy , błotnik zcarbonizowany , zaciski hamulcowe zwaloryzowane dodatkami z Top Studio. Przy tych pierdołach trochę się umęczyłem ale efekt końcowy zadowalający i zgodny z oryginałem . Zestaw godny polecenia kolegom którzy zamierzają powalczyć  z tym modelem.:lajkonik:

Av5sIk.jpg

qnPv6v.jpg

PpHVQI.jpg

Górna półka w komplecie.

ULJI7d.jpg

svr9Ml.jpg

qNnSMD.jpg

• Like 1

Że co że że że Masz delirium tremens :woot:,to niestety zwid ,odbicie światła.😜

Podoba mi się , że coś się nie podoba, z malowania zbiorniczka też do końca nie jestem zadowolony ,najpierw biały a potem gelb clear i wyszedł trochę mdły.

Następny dorobię z ramki przeźroczystej. 

Tak odchodząc od tematu, zamawiam ducati Panigale bo zapomniałem, że mam przeźroczyste decale do nadruku i ruszę z malunkami Tessoart bo dla mnie to Petarda. Jak Byś coś potrzebował bo robię zamówienie w Hobby Easy to pisz.

Edited by cayman
  • Like 1

Dłubaniny ciąg dalszy.

Przerobiłem delikatnie zbliżając do oryginału dźwigienkę zmiany biegów a konkretnie odciąłem środkową część imitującą rurkę regulacyjną ( odlew Tamki mocno za gruby ) i zastąpiłem ją rurką stalową  Fi 0,5 mm ( igła lekarska) .

AtjaUn.jpg

tALAgs.jpg

I zamontowana na swoim miejscu.

TRHPpv.jpg

la59HH.jpg

uHIlda.jpg

• Like 3