Skocz do zawartości

Subaru BRZ Tamiya 1:24


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Spróbuję powalczyć z pierwszym w życiu autem. Kolor bazowy, który wybrałem to black mettalic od ZP. Jego numer to ZP 1113.
Na pierwszy ogień spróbuję pomalować budę, a potem ją polakierować i wypolerować ściśle według wskazówek z tematu  Dorotki "lakierowanie i polerowanie w jeden dzień". 

 

C9i52p3.jpg

 

Cz1hZW2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
5 minut temu, Bartas89 napisał:

Na pierwszy ogień spróbuję pomalować budę, a potem ją polakierować i wypolerować ściśle według wskazówek z tematu  Dorotki "lakierowanie i polerowanie w jeden dzień". 

A śpieszysz się gdzieś, że chcesz to w jeden dzień zrobić?

Będę obserwował twoje zmagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jawkers napisał:

A śpieszysz się gdzieś, że chcesz to w jeden dzień zrobić?

Ściśle według wskazówek, miałem na myśli proces krok po kroku, tak jak jest tam napisane, a nie o szybkość działania. Na pewno nie zrobię tego w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cayman napisał:

Fajnie , że wybrałeś BRZ-a jak Ci podpowiedziałem. Pierwsze co powinieneś zrobić to zobaczyć spasowanie budy  z maską i zderzakami.

Będę obserwował.

Ok, obrobię części i zobaczę jak "leżą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cayman napisał:

Fajnie , że wybrałeś BRZ-a jak Ci podpowiedziałem. Pierwsze co powinieneś zrobić to zobaczyć spasowanie budy  z maską i zderzakami.

Będę obserwował.

Na sucho wydaje się wszystko pasować. Części (buda, zderzak przedni, zderzak tylny, maska i lusterka) umyłem w wodzie w płynem do naczyń i teraz schną. Jutro nałożę podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Bartas89 napisał:

Na pierwszy ogień spróbuję pomalować budę, a potem ją polakierować i wypolerować ściśle według wskazówek z tematu  Dorotki "lakierowanie i polerowanie w jeden dzień". 

 

30 minut temu, Bartas89 napisał:

Części (buda, zderzak przedni, zderzak tylny, maska i lusterka) umyłem w wodzie w płynem do naczyń i teraz schną. Jutro nałożę podkład.

 

Dobry wieczór,

 

mam prośbę żebyś nie wprowadzał Użytkowników Forum w błąd. Tak więc nie pisz , że robisz coś "ściśle" według moich wskazówek jeżeli robisz to inaczej!

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dorotka napisał:

 

 

 

Dobry wieczór,

 

mam prośbę żebyś nie wprowadzał Użytkowników Forum w błąd. Tak więc nie pisz , że robisz coś "ściśle" według moich wskazówek jeżeli robisz to inaczej!

 

A co robię inaczej jak jeszcze nie zacząłem w ogóle malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartas89 napisał:

A co robię inaczej jak jeszcze nie zacząłem w ogóle malować?

 

Zwątpiłem .pomocy:

 

Ile Ty masz lat? Bo ja czasami odnoszę wrażenie że rozmawiam z dzieckiem, któremu wszystko, ale to absolutnie wszystko trzeba pokazać palcem i przeczytać dwa razy. Może jeszcze raz pkt. 1 mojego opisu, którego ponoć ściśle się trzymasz.

 

MBul4Ts.jpg

Edytowane przez Dorotka
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartas89 napisał:

Cześć. Spróbuję powalczyć z pierwszym w życiu autem. Kolor bazowy, który wybrałem to black mettalic od ZP. Jego numer to ZP 1113.
Na pierwszy ogień spróbuję pomalować budę, a potem ją polakierować i wypolerować ściśle według wskazówek z tematu  Dorotki "lakierowanie i polerowanie w jeden dzień". 

 

 

 

 

To przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post. Napisałem wyraźnie, których kroków będę się ściśle trzymał z Twojego postu. Nic nie wspomniałem tam o przygotowywaniu budy pod malowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, _OldMan_ napisał:

 

Czyli znów będziesz robił po swojemu. 🤣

Nie. Bazuję przy autach też na innych źródłach, a nie tylko na tym forum. Mam tutaj na myśli głównie filmiki na YT. I nic nowego nie wymyślam tylko podpatruję innych.

Ale ok, jutro zrobię jak napisał  Dorotka (czyli wszystko, wszystko jak on  pisze), żeby nie było gównoburzy znowu 😞

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę z życzliwością na twoje warsztaty, ale zaczynasz być irytujący.

Zrób chociaż raz tak jak cię próbuje poprowadzić Dorotka (póki ma jeszcze ochotę).

Chyba, że jego technika ci nie odpowiada.

Jak będziesz słuchał wielu nauczycieli na raz to daleka droga przed tobą.

Edytowane przez _OldMan_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, _OldMan_ napisał:

 

Czyli znów będziesz robił po swojemu. 🤣

 

Ależ skąd, część zrobi trzymając się ściśle "mojej metody", a część trzymając się ściśle "filmików na YT". Czyli będzie piekł ciasto korzystając z dwóch przepisów, a na koniec jak mu nie wyjdzie powie, że obydwa przepisy były niedobre  :diabel:  

 

P.S. Sorry ja wypadam, popatrzę sobie z boku. Zależało mi tylko na tym, żeby ktoś nie pomyślał, że ja faktycznie poleciłem robienie czegoś, co robi Kolega Bartas89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cayman napisał:

Sorry, mała przerwa ale już jestem,po spasowaniu części jak napisał kolega Dorotka matowanie i pogłębianie linii podziału a dopiero później mycie i podkład..

Wiesz jak pogłębia się linie podziału?

Mam takie narzędzie jak Tamiya Plastic Scriber II. Kiedyś w modelu samolotu używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym to najprędzej rowy zrobisz a nie pogłębisz linie.

To jest niezłe narzędzie - Trumpeter 09912 Hobby Line Engraver

Chociaż i tak końcowo najbardziej lubie igły i czeską piłkę, dają lepszy stosunek szerokości do głębokości a to jest najważniejsze, żeby linie były głębsze niż szerokie.

Zderzaki wkleja przed malowanie i wyprowadź ładnie linie podziału.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na narzędzia i na chemię postanowiłem nieco zmienić styl pracy w warsztacie i obrobiłem wszystkie części, a następnie je posegregowałem. Od zawsze działałem w ten sposób, że na bieżąco wycinałem z ramek, a następnie malowałem części. Zobaczymy jak w ten sposób będzie mi się pracowało.

 

ZhgJgbh.jpg

 

Zmatowiłem też budę i jej elementy gąbką ścierną.

 

5DEFkhL.jpg

 

QaFoaPt.jpg

 

vA8MMl2.jpg

 

BdxAFhj.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Browarek90 napisał:

Dobrze się zaczyna, przed malowaniem zderzaki przykleisz do kasty tak? Inaczej mogą wyjść pewne problemy .

 

Tak mam zamiar zrobić. Nie będę tylko przyklejał lusterek ani spojlera. Czekam tylko na rylec, aby pogłębić linie podziału, a potem przyklejam zderzaki i nakładam podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła chemia i blaszki. Jeszcze tylko czekam na rylec.

 

0zPwCE5.jpg

 

Podczas używania podkładu ZP "Light Grey" mam problem. Podkład ten pluje mi takimi kropeczkami na malowane  elementy. Wygląda na to jakby był za gęsty. Dodam, że gdy używam podkładu Mr. Surfecer 1200 takich problemów nie  ma.  Oba malowane aero  z dyszą 0,4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartas89 napisał:

Dzisiaj doszła chemia i blaszki. Jeszcze tylko czekam na rylec.

 

0zPwCE5.jpg

 

Podczas używania podkładu ZP "Light Grey" mam problem. Podkład ten pluje mi takimi kropeczkami na malowane  elementy. Wygląda na to jakby był za gęsty. Dodam, że gdy używam podkładu Mr. Surfecer 1200 takich problemów nie  ma.  Oba malowane aero  z dyszą 0,4mm.

 

Dobrze wymieszałeś podkład w słoiczku? Ja do Zero zawsze wrzucałem kulkę metalową, bo podkład lubił osiadać na dnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kashato napisał:

 

Dobrze wymieszałeś podkład w słoiczku? Ja do Zero zawsze wrzucałem kulkę metalową, bo podkład lubił osiadać na dnie. 

Tak, mieszałem długo. Tam jest metalowa kulka już domyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak zrobić na tarczach hamulcowych (blaszki) takie obtarcia? I czy malować tę blaszkę? Mam problem, bo w instrukcji nie jest pokazane, które elementy należy pomalować, a które zostawić "surowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.