Skocz do zawartości

Walker buldog tamiya


Szef

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry modelarze

Szlifuje sobie wierze Walker buldoga. I się zastanawiam się nad dwoma rzeczami . 

1.Czy szlifujecie zaszpachlowaną cześć aż szpachla będzie tylko w szczelinie czy aż będzie równo? 

2.Czy szpachlujecie miejsca niewidoczne ale na zewnątrz pojazdu ? 

 

 

P. S bym dał zdjęcia ale na razie nie mogę (ad.2 chodzi mi) 

Edytowane przez Szef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martinezol napisał:

A ja WIERZE ze wyszpachlujesz i wyszlifujesz WIEŻE czolgu rufno 😳

Jakie śmieszne 😕

Tak dla przypomnienia nie pisze się rufno tylko równo 

Edytowane przez Szef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wierzę (rz bo wiara), że to się dzieje naprawdę. Nie wiem jak koledzy, ale ja w większości tego warsztatu, nie tylko w pisowni wyczuwam lekki surrealizm*

 

*Surrealizm - kierunek w literaturze, sztuce i filmie XX w. dążący do uniezależnienia wyobraźni artysty od reguł logicznego myślenia i wszelkich norm estetycznych i moralnych.

Słownik języka polskiego PWN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martinezol napisał:

Taaaaa czytamy ze zrozumieniem... dobra wychodze stad powodzenia w budowie nie moj poziom :miecz:

 

15 minut temu, _OldMan_ napisał:

Gimnazja zlikwidowali - GIMBAZA pozostała.

Chciałem tylko pomóc żebyście nie popełniali  błędów ortograficznych

To jest ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

A ja nie wierzę (rz bo wiara), że to się dzieje naprawdę. Nie wiem jak koledzy, ale ja w większości tego warsztatu, nie tylko w pisowni wyczuwam lekki surrealizm*

 

*Surrealizm - kierunek w literaturze, sztuce i filmie XX w. dążący do uniezależnienia wyobraźni artysty od reguł logicznego myślenia i wszelkich norm estetycznych i moralnych.

Słownik języka polskiego PWN

 

Mógłbyś te myśl rozwinąć

 

 

 

Edytowane przez Szef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora, odnośnie kół. Wiesz dlaczego tak wisiały? Prawdopodobnie kolego, nie włożyłeś w środki kółek, gumowych tulejek. Gdybyś to zrobił, nawet nie musiałbyś kół przyklejać do wahaczy 😉

Screenshot_20201220_173913.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Do autora, odnośnie kół. Wiesz dlaczego tak wisiały? Prawdopodobnie kolego, nie włożyłeś w środki kółek, gumowych tulejek. Gdybyś to zrobił, nawet nie musiałbyś kół przyklejać do wahaczy 😉

Screenshot_20201220_173913.jpg

Powiem ci jedną rozwiązanie zagadki był ciekawsze o wiele niż myślisz.

Tulejki do kół napędowych wkleiłem do koła żwykłego (niewiem jak się nazywa)

Edytowane przez Szef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czołgach mamy 3 rodzaje kół, zębate-napędowe, zwykłe, w większości wypadków z gumowymi bandażami-jezdne, oraz mniejsze, w znakomitej większości czołgów, umiejscowione są z przodu czołgu - napinające. Jednym z wyjątków, w którym koło napędowe umiejscowiono z przodu, a napinające z tyłu, jest czołg Merkava, a to z tego względu, że silnik w Merkavie, jest właśnie z przodu. Kilka rad na przyszłość, żeby uniknąć tych wszystkich przytyków na forum, i błędów w modelu. Po pierwsze, sprawdzaj pisownie 3 razy, zanim wyślesz post. Po drugie czytaj dokładnie instrukcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzegorz Grabowski napisał:

W czołgach mamy 3 rodzaje kół, zębate-napędowe, zwykłe, w większości wypadków z gumowymi bandażami-jezdne, oraz mniejsze, w znakomitej większości czołgów, umiejscowione są z przodu czołgu - napinające. Jednym z wyjątków, w którym koło napędowe umiejscowiono z przodu, a napinające z tyłu, jest czołg Merkava, a to z tego względu, że silnik w Merkavie, jest właśnie z przodu. Kilka rad na przyszłość, żeby uniknąć tych wszystkich przytyków na forum, i błędów w modelu. Po pierwsze, sprawdzaj pisownie 3 razy, zanim wyślesz post. Po drugie czytaj dokładnie instrukcje. 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szef napisał:

W dobrym sensie?

Jak najbardziej. Czuje się jakbym miał w domu drzwi do Narnii i przenosił moją duszę utęsknioną do tych baśniowych czasów gdy zmagałem się z pierwszym modelem i na młodość mą górną i durną polały się łzy :) 

 

Ale żeby nie za dużo offtopu to odpowiem na dwa pytania wcześniej zadane.

19 godzin temu, Szef napisał:

1.Czy szlifujecie zaszpachlowaną cześć aż szpachla będzie tylko w szczelinie czy aż będzie równo? 

Zazwyczaj przy łączeniu dwóch elementów jest równo kiedy szpachla jest tylko w szczelinie.

 

19 godzin temu, Szef napisał:

Czy szpachlujecie miejsca niewidoczne ale na zewnątrz pojazdu ? 

Lepiej zaszpachlować wszystko bo potem może się to okazać jednak widoczne, np odwrócisz wieżę czy coś w tym stylu.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TAW napisał:

Jak najbardziej. Czuje się jakbym miał w domu drzwi do Narnii i przenosił moją duszę utęsknioną do tych baśniowych czasów gdy zmagałem się z pierwszym modelem i na młodość mą górną i durną polały się łzy :) 

 

Ale żeby nie za dużo offtopu to odpowiem na dwa pytania wcześniej zadane.

Zazwyczaj przy łączeniu dwóch elementów jest równo kiedy szpachla jest tylko w szczelinie.

 

Lepiej zaszpachlować wszystko bo potem może się to okazać jednak widoczne, np odwrócisz wieżę czy coś w tym stylu.

Naprawdę dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Kolejny dzień składania kolejne problemy. 

1.Zgubiłem z wieży taką część (wydaje mi się że ta cześć jest do podnoszenia wieży w naprawie) nie mogę jej znależć. 

Mam dwa pomysły jak ten problem naprawić. 

A) dorobić z drucika 

B) zrobić efekt zrykoszytowanego pocisku (to był by pierwszy raz gdybym takie coś zrobił) 

Macie jakieś inne pomysły? 

 

 

Tak do od odnośnika B bym zrobił z przodu ten efekt rykoszetowania. 

IMG_20201221_130716.jpg

IMG_20201221_130803.jpg

IMG_20201221_130752.jpg

IMG_20201221_130744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz 

Z nudów zrobiłem brezent (nie był w planach) 

Jest sens go próbować użyć? 

 

P. S uprzedzam odpowiedzi :

-zrób dobrze jeden model a póżniej dodatki. 

to nie było w planach zrobiłem to z ciekawości i tego że mnie  ciągle byłem potrzebny i nie mogłem siąść w spokoju więc zrobiłem takie coś by nie niszczyć modelu.

IMG_20201221_130921.jpg

IMG_20201221_130852.jpg

IMG_20201221_130904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szef napisał:

Druga rzecz 

Z nudów zrobiłem brezent (nie był w planach) 

Jest sens go próbować użyć? 

 

P. S uprzedzam odpowiedzi :

-zrób dobrze jeden model a póżniej dodatki. 

to nie było w planach zrobiłem to z ciekawości i tego że mnie  ciągle byłem potrzebny i nie mogłem siąść w spokoju więc zrobiłem takie coś by nie niszczyć modelu.

IMG_20201221_130921.jpg

IMG_20201221_130852.jpg

IMG_20201221_130904.jpg

Moim zdaniem to ten brezent nawet dobrze ci wyszedł👍 . Ale nie doszlifowałeś tego miejsca z tyłu wieży obok kanistra i go ubrudziłeś szpachlówką. Poza tym jednym błędem to w miarę okej. W tamtym co zacytowałeś to chodziło mi tylko o blaszki No i żywicę .

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry

Bedę powoli przygotowywać się do malowania walker buldoga .Mam do was pytanie.

1.Jak przygotowywać modele do malowania bez podkładu ?                                                                                                                                                    (słyszałem coś o jakiś miksturach domowych 🤣)

a)Lub czy da sie użyć podkładu z jakiegoś sklepu budowlanego czy coś.                                                                                                                            (słyszałem opinie że nie wychodzi ale tylko jedną)

 

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.