Skocz do zawartości

IJN Soryu | Aoshima AOS14851 | 1/700


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni raz okręt skleiłem... zaraz, zdaję się że nie skleiłem jak dotąd do końca ani jednego. Ojciec kiedyś sklejał takie małe modele, pamiętam HMS Belfast i coś jeszcze w tym stylu, ale mnie modelarstwo okrętowe jakoś dotychczas nie ciągnęło.  Do czasu, gdy na YT zupełnie przypadkowo natknąłem się na kilka profili japońskich modelarzy i coś drgnęło.

Na początek pomyślałem, że zrobię coś łatwego, lotniskowiec - padło na IJN Soryu, dopiero po dotarciu modelu zobaczyłem, co kupiłem. Stara Aoshima, teraz wiem dlaczego ceny tego okrętu  w wydaniu Aoshimy się różnią. Nowa jest dużo lepsza, też zakupiłem.

 

W tym modelu Aoshima nie umiała się zdecydować, czy robi Soryu, czy Hiryu, stąd jakieś dziwactwa z wyspą i masztem za nim. Zupełny brak detali. Wypukłe linie na pokładzie, o które samoloty mogłyby się pewnie rozbić przy starcie lub lądowaniu.  No ale na pierwszy model, niech tam. 

Wymieniłem artylerię 127 mm , kotwice i łodzie na zestaw od Fujimi,  dodałem relingi, jeszcze parę drobiazgów z tegoż zestawu Fujimi. Rozwierciłem kominy. Reszta, to własna robota, wyszło jak wyszło, siatki trochę przeskalowane, krzywe, ale niech będzie że wiatr. Olinowanie masztów linkami Uschi 0,02 mm, masztu za wyspą z wyciągniętej ramki (i już wiem, że nie tędy droga w tej skali). 

Postanowiłem też zrobić wodę. Odkosy chyba przesadzone, ale sama praca nad wykonaniem tej podstawki (w ogóle pierwszej w życiu podstawki pod model) przyniosła sporo dobrej zabawy. 

 

Zatem pierwszy okręt, ale nie ostatni z pewnością (składzik już jest).

Przepraszam za  słabe zdjęcia, nie nauczyłem się jeszcze fotografować takich modeli.

 

gQPcDs.jpg


ETOGkC.jpg


ZxzHGw.jpg


Dm7Ee9.jpg


QeiVFY.jpg


aDyE0o.jpg


FTvYuz.jpg


z8SUkh.jpg


XIHH1D.jpg


0pIwHO.jpg


r4w7Ma.jpg


PpkM3f.jpg


EQImyL.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napisałem komentarz pozwoliłem sobie zajrzeć na Twojego bloga. Z amatorem do czynienia tu nie mamy ... 😉

a więc (coby tak po polskiemu zacząć): 

Technicznie złożony bardzo dobrze - nieco brakuje mu detali przykuwający wzrok np olinowania i oflagowania- ale co warto zauważyć - model jest homogeniczny w zakresie poziomu detalizacji. To chyba ważniejsze niż nierówno zdetalizowany model.

Bardzo starannie i w sposób wyważony pomalowany. Nienatrętny weathering burt i bardzo fajny pokład ! :super:

Szkoda, że zdjęcia nieco nieostre...

Natomiast woda jest genialna !!! świetnie złapana dynamika i wygląd jest bardzo ale to bardzo realistyczny.

 

Ma wrażenie, że bardzo mocno nas tutaj zaskoczysz wkrótce ... 

 

Jedna nagana - za brak relacji warsztatowej !! 🟥

 

 

 

Edytowane przez blacman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny samolociarz, którego woda wciąga (uważaj, to niebezpieczne!)? 😉

To napisz więcej jak ją robiłeś, bo robi duże wrażenie (choć reszta również prezentuje się przyjemnie dla oczu)!

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze :) , nie spodziewałem się i to nie fałszywa skromność, ale świadomość ile dystansu mam do nadrobienia.

 

10 godzin temu, blacman napisał:

Jedna nagana - za brak relacji warsztatowej !! 🟥

 

 

Cóż, w pełni świadoma decyzja... obawiałem się, że motywowany komentarzami zacznę wchodzić na siłę w detale, a nie taki był cel, ten model to rodzaj zwiadu bojem. Udanego, bo mi się zaczyna to naprawdę podobać, choć zapewne nadal, jako miła odskocznia od większych modeli, powietrza i ziemi.

 

8 godzin temu, zloty napisał:

Dla urozmaicenia można by było dodać kilka samolocików.

 

No dobra, dodałem trzy, na szybko pomalowane.  

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

mikroskala 

Wcale nie jest taki mały, to lotniskowiec floty, zatem dość jest pokaźnych rozmiarów. Znacznie większy, niż modele samolotów w 1/48 :) 

 

1 godzinę temu, socjo1 napisał:

Kolejny samolociarz, którego woda wciąga (uważaj, to niebezpieczne!)? 😉

To napisz więcej jak ją robiłeś, bo robi duże wrażenie (choć reszta również prezentuje się przyjemnie dla oczu)!

 

Poszedłem aluminiowym szlakiem. Szary podkład AK, potem różne odcienie niebieskiego i zielonego w transparentnych plamach, na to Sea Blue od Tamiyi, połysk,  Piana to Water Foam od AK (AK8036). 

 

Kilka zdjęć z warsztatu:

 

 

Y5MM1g.jpg

 

odJyx6.jpg


dZIsvZ.jpg


sPDgCN.jpg

 

ZksgRv.jpg


OO71xv.jpg


IHZMWp.jpg

 

No i jeszcze kilka zdjęć z samolotami.

 

UVWtlC.jpg


777KBQ.jpg


LRcJ7b.jpg


x9HjhG.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.