Skocz do zawartości

Albatros D.III OAW W.Nr 2586/17 - 1/72 - Roden


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na prace ZIO dostałem niesamowitej ochoty i podniecałem się jak dorwałem EDKOWEGO Albatroska DIII w 1:48...

Ehhh... Ale jak widzę wypociny ZIO to mi kopara opada i nie chce mi się zabierać za jakikolwiek SZMATOPŁAT bo to byłaby profanacja modelu w porównaniu z JEGO wyczynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez zbędnej skromności Twoje modele są 'gewelbte cymes'. Zawsze mi się podobają. Gdybyś tylko jeszcze chciał je bardziej 'uświnić'... Ale to już jest kwestia gustu. Poza tym chętnie patrzę jak je robisz, bo u mnie ostatnio mało czasu wyjątkowo - nie mam kiedy skończyć ani FF-33E ani polskiego 'turkusowego' Dokkera D.VII.

Gratuluję Albatrosa. Teraz chyba czas na Oeffaga, nieprawdaż?

pozdrawiam

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Oeffaga mam zamknięty , w każdym razie na razie

 

Mam poklejone D.II bauart 53 z Flik 14 ( "LILI" Rudolfa Lonstaka ) i D.III bauart 253 z Flik 3J ( Stefan Stec ) .

 

Może kiedyś się jeszcze skuszę się na jakąś maszynę z 7 EM , kto wie ...

 

Jak uporam się z PKZ-2 na warsztat trafia coś naprawdę smakowitego - Lloyd C.IV z Special Hobby

 

Natomiast olinowanie robię najstarszą na świecie metodą , tzn. wiercę na wylot otworki i przewlekam przez nie elastyczną żyłkę . Wszystko mocuję za pomocą CA , następnie odcinam nadmiar żyłki i zalewam otworki CA .

Gdy już wszystko ładnie wyschnie , szlifuję sobie wszystko na gotowo i ot , cała filozofia .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIO BY NAITT a widzisz! aaaa a to o żyłkę elastyczną chodzi aaaa Powiedz mi tylko czy CA nie ruszy żyłki, czy trzeba jakoś uważać? I takie może nie typowe pytanie... ile lat ma najstarsza żyłka w Twoich modelach? chodzi mi o to, że jest to jakiś rodzaj gumy, czy nie parcieje to po czasie i nie pęka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie, bomba pięknie to wygląda, słusznie Ci Avi napisał bez fałszywej skromności, tym bardziej że Twoja skala to 1/72 a nie 1/48. Malowanie również bomba wygląda, myślę aby coś podobnego zrobić zrobić z Fokkerem D VII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie, bomba pięknie to wygląda, słusznie Ci Avi napisał bez fałszywej skromności, tym bardziej że Twoja skala to 1/72 a nie 1/48. Malowanie również bomba wygląda, myślę aby coś podobnego zrobić zrobić z Fokkerem D VII.

Tylko w Fokkerze D.VII nie masz, niestety, olinowania. No i kolory nie te :/ . Chociaż, niebawem pokażę polskiego Fokkera naprawdę kolorowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :

 

1. Elastyczną żyłkę można zanabyć w sklepach z pasmanterią .

 

2. Moja szpulka ma ponad 10 lat ( ukradziona mamie ) i pomimo wieku nie wykazuje żadnych niepokojących symptomów .

 

3. Żyłka nie reaguje chemicznie na CA

 

4. Górny płat w Albatrosach Rodena składa się z trzech elementów - wiercę w już w poklejonym i poszpachlowanym płacie .

Ogólnie zawsze wiercę otworki w elementach gotowych do pomalowania/przyklejenia .

 

5. Do wiercenia używam wierteł Proxxon 0.2 mm .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Moja szpulka ma ponad 10 lat ( ukradziona mamie ) i pomimo wieku nie wykazuje żadnych niepokojących symptomów .

Twoja Mama wie, że się tak brzydko zachowujesz i sprzęt podkradasz?

Z resztą czego to ja nie wyniosłem...

 

ZIO a powiedz mi, widziałeś gdzieś takie wiertła poniżej 0,5 w sklepach modelarskich w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIO BY NAITT w kaście mają takie mąłe wiertełka????????? ja myślałem, że oni tam ciężki sprzęt tylko opylają jutro jak zdążę to jak będę za miastem to zajrzę do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.