Skocz do zawartości

Nissan R35 GT-R Type 1.5Liberty Walk Liberty Walk 1:24


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Położyłem  podkład i musiałem przeszlifować bo poprzyklejało mi się tych jeb*****  paprochów.

6uGUleo.jpg

WlOM03D.jpg

CXJtmD5.jpgBtwMyWn.jpg

 

Macie jakiś sposób zęby się tego dziadostwa pozbyć ?

Planuje zakupić komorę ale jeszcze nie teraz ...

I od razu zapytam  czy lakierować kastę z puch bo mam farbę Tamiya TS - 26 czy może lepiej aero ?

Podkład tez był położony z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę  potrzebował jakieś pasty polerskiej do wykończenia  modelu.

Widziałem ze dużo  osób używa Tamiya ale nigdzie nie jest dostępna 😕

Macie cos godnego polecenia inie za drogie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 2500 i 3500. Albo zamiast 2500 niebieskiej pasty Tamiyi . A czasami tylko 3500. No i kupując Menzerne upewnij się, że nadaje się także do ręcznego polerowania. Bo nie każda tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, toled napisał:

Ja używam 2500 i 3500. Albo zamiast 2500 niebieskiej pasty Tamiyi . A czasami tylko 3500. No i kupując Menzerne upewnij się, że nadaje się także do ręcznego polerowania. Bo nie każda tak ma.

Menzerna jest przede wszystkim przeznaczona do polerki mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pierwsze próby lakierowania w komorze :)

Na szczęście nie mam już tej ogromniej ilości parochów... choć kilka :twisted:  

Położyłem na kastę dwie warstwy z puszki lakieru TS-26.

Teraz co dalej , gdzie nie gdzie lakier rozlał się naprawdę fajnie ale mam tez skórkę pomarańczy....

Lakierować dalej bo widać jeszcze na liniach podziału ze tam lakier nie pokrył , czy przeszlifować kastę papierem wodnym o jakieś malej gradacji ?

OVzi7Uh.jpg

1ogor3V.jpg

MA11U0v.jpg

awXXWOx.jpg

dqlu3xG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cayman napisał:

 Spsikać lakier z puszki do Aero , zacząć od linii podziału , a potem położyć mokrą warstwę na całą kastę. 

Położyłeś biały podkład?

Nie szary , a mam biały 😕

No nic jutro kupię farbę Tamiya  X-2.

Co z tymi farfoclami , mogę je teraz potraktować papierem wodnym  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, szary podkład pod białą farbę nie brzmi dobrze.

 

Tak czy inaczej jeżeli farba dobrze wyschła, możesz ją przelecieć na mokro gradacją 2500-3000. Jak nie wyschła w miarę dobrze, to nie ruszaj, bo zrobisz głębokie rysy i farba pójdzie na zmywanie.

 

Nie wiem, czy będziesz na to kładł jeszcze bezbarwny, jeżeli tak, to łatwiej będzie Ci używać XF-2 zamiast X-2. 

 

Ogólnie z tym szarym podkładem zrobiłeś sobie problem, bo teraz teoretycznie białą farbę musisz ostrożnie rozcieńczyć, jak będzie za mocno, to zanim dojdziesz do porządnego białego koloru, to położysz sporo warstw:) Dlatego teraz pełne skupienie, żeby nie zalać detali zbyt grubą warstwą farb

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cayman napisał:

Nie inaczej. Lakiery modelarskie słabo kryją,nie tyczy to baz lakierniczych  samochodowych np.ZP , Creative Colors czy innych.

 

Czyli biały na biały tylko wtedy, kiedy malujemy farbami słabo kryjącymi. Takie farby jak Gunze seria "C", czy "akryle" od  Miga kryją bardzo dobrze i spokojnie można dawać biały na czarny nawet. Pomijam już fakt, że lakierowanie biały na biały z natury swej jest nieco kłopotliwe :diabel: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dorotka napisał:

 

Czyli biały na biały tylko wtedy, kiedy malujemy farbami słabo kryjącymi. Takie farby jak Gunze seria "C", czy "akryle" od  Miga kryją bardzo dobrze i spokojnie można dawać biały na czarny nawet. Pomijam już fakt, że lakierowanie biały na biały z natury swej jest nieco kłopotliwe :diabel: 

Z farbami Miga nie miałem do czynienia.

Połyski od Gunze czy Tamki słabo kryją a w szczególności biały .Trzeba położyć więcej warstw. Szybciej pokryje matem.

U Kolegi Przemek R widać jak przebija szary podkład.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cayman napisał:

(...)

U Kolegi Przemek R widać jak przebija szary podkład.

 

Pytanie tylko, czy to kwestia koloru podkładu, czy techniki kładzenia lakieru. Ale co mi tam, upierać się nie będę...  Ja z szarym podkładem problemów nie mam  :diabel:

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to malowanie Tamiyą, to ona wybitnie nie kryje. Podobny błąd zrobiłem jak malowałem moją RX-7 Savannah - położyłem szary podkład, a bazą była Tamiya XF-2 do tego rozcieńczona. Zamiast zmyć to, to brnąłem dalej :D Wyszło sporo warstw. 

Z drugiej strony malowanie białym podkładem jest irytujące, bo nie widać na nim tak dobrze niedoskonałości. Ogólnie stosuje ten badziew tylko wtedy, kiedy muszę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dorotka napisał:

 

Pytanie tylko, czy to kwestia koloru podkładu, czy techniki kładzenia lakieru. Ale co mi tam, upierać się nie będę...  Ja z szarym podkładem problemów nie mam  :diabel:

Technika przede wszystkim.Tutaj Kolega pojechał z puchy bo myślał, że będzie łatwiej i szybciej.W nawiązaniu do wypowiedzi kolegi Toled nie widzę nic irytującego, bo w pierwszej kolejności kładziemy szary podkład żeby wyłapać wszystkie babole, następnie biały podkład np.Surfacer 1500 czy Fine Surfacer Tamki i dopiero kolor.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cayman napisał:

(...)

w pierwszej kolejności kładziemy szary podkład żeby wyłapać wszystkie babole, następnie biały podkład np.Surfacer 1500 czy Fine Surfacer Tamki i dopiero kolor.

 

Zaczynam sądzić, że modelarstwo polega na komplikowaniu rzeczy prostych... Wystarczy zmieszać Surfacer szary z białym (lub odwrotnie) i można zarówno wyłapać babole jak i malować białą bazą po jednej warstwie.  Szary, szaremu nie równy i zarówno producenci lakierów samochodowych, jak i tych do modeli robią gotowe mieszanki o różnym "poziomie szarości" (jak się komuś mieszać nie chce)  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dorotka napisał:

 

Wystarczy zmieszać Surfacer szary z białym (lub odwrotnie) i można zarówno wyłapać babole jak i malować białą bazą po jednej warstwie.  Szary, szaremu nie równy i zarówno producenci lakierów samochodowych, jak i tych do modeli robią gotowe mieszanki o różnym "poziomie szarości" (jak się komuś mieszać nie chce)  :) 

Też tak można i ja nieraz tak robię. Te czynności ,które napisałem to są rzeczy proste, nie skomplikowane ,bo na razie to kolega Przemek R sobie skomplikował ,zamiast być na finiszu z malunkami musi uporać się z zaistniałym problemem.

No dobra bo my tu pierdu, pierdu a tu Przemek R ma problem. Najprostsze wyjście z sytuacji to psiknięcie białym surfacerem lub białym matem z aero w same linie podziału, usunięcie nieproszonych gości czyli paprochów  , następnie mokra warstwa białego  i można walić clearem.

Edytowane przez cayman
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.