Skocz do zawartości

Nissan R35 GT-R Type 1.5Liberty Walk Liberty Walk 1:24


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Sam wiesz dobrze ,że możemy pisać godzinami elaboraty a i tak niewiele to da , bo każdy modelarz musi przejść kolejne etapy i poczuć na własnej skórze błędy które popełnił. Początkujący modelarze chcą szybko zrobić model, a nie tędy to droga .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dorotka napisał:

Zaczynam sądzić, że modelarstwo polega na komplikowaniu rzeczy prostych...


No przecież i to przychodzi z latami doświadczenia 🤣 Człowiek najpierw sklejał model,  malował i kładł na półkę. A teraz zastanawia się nad wyborem podkładu albo czy śrubki fi 0.8 mm będą pasować, a już nie wspomnę, że bez okablowania silnika nie ma co pokazywać swoich wypocin 🤣 To jest przerażające, bo z nabywaną wiedzą powinno się robić jak najłatwiej 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, toled napisał:


No przecież i to przychodzi z latami doświadczenia 🤣 Człowiek najpierw sklejał model,  malował i kładł na półkę. A teraz zastanawia się nad wyborem podkładu albo czy śrubki fi 0.8 mm będą pasować, a już nie wspomnę, że bez okablowania silnika nie ma co pokazywać swoich wypocin 🤣 To jest przerażające, bo z nabywaną wiedzą powinno się robić jak najłatwiej 😛

Moszna tak moszna i tak , z waloryzacją lub PZP albo kupić gotowy Maisto czy Burago ,bo po co się męczyć.😜 To pułkownik i to pułkownik.  Jak mnie Dorotka podpuścił to szybko wytoczyłem dwa tłumiki i wcale się nie umęczyłem.:banan:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Przemek R napisał:

Przeczytałem , i zastosuje się do porad kolegi Cayman :piwo:

Ok.  :super:i zauważyłem 👀 ,chyba w linii podziału klapa-tylny zderzak prawa strona siedzi jakiś paproch.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasta idzie do "prania"

Nie wiem dlaczego ale "popękał" mi lakier , tak jakby za szybko wysychał 😞 

Może to będzie widać na zdjęciu ... 

dKUwLH2.jpg

Na masce wyszło OK 

UAjY6kL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dorotka napisał:

Nikt nie mówił, że będzie lekko   :piwo:

Tak jak mówisz 😞

Nic , zmyje tą kastę i nie będę  się bawił lakierem z puszki.

Następne lakierowanie będzie z  aero .

Wydaje mi się ze to zaszła reakcja farby XF-2 którą malowałem linie i lakierowałem kastę tu i tam po szlifowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość, malowałeś za grubymi warstwami z bardzo krótkim odstępem czasu i spowodowało to, że lakier Ci uciekł na krawędziach linii podziału.  Za grube warstwy nakładane za szybko jedna po drugiej też mogą spowodować, że lakier popęka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, toled napisał:

Jest jeszcze jedna możliwość, malowałeś za grubymi warstwami z bardzo krótkim odstępem czasu i spowodowało to, że lakier Ci uciekł na krawędziach linii podziału.  Za grube warstwy nakładane za szybko jedna po drugiej też mogą spowodować, że lakier popęka. 

Nie inaczej. Tak samo myślę ,bo z puchy idzie gruba warstwa lakieru, a TS jest lakierem długo schnącym i wystąpił skurcz między warstwami.

Jaki odstęp czasowy zrobiłeś między pierwszą a drugą warstwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cayman napisał:

Nie inaczej. Tak samo myślę ,bo z puchy idzie gruba warstwa lakieru, a TS jest lakierem długo schnącym i wystąpił skurcz między warstwami.

Jaki odstęp czasowy zrobiłeś między pierwszą a drugą warstwą?

To była pierwsza warstwa , chciałem odstawić kastę aż przeschnie patrzam a tu zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 12:48, cayman napisał:

Też tak można i ja nieraz tak robię. Te czynności ,które napisałem to są rzeczy proste, nie skomplikowane ,bo na razie to kolega Przemek R sobie skomplikował ,zamiast być na finiszu z malunkami musi uporać się z zaistniałym problemem.

No dobra bo my tu pierdu, pierdu a tu Przemek R ma problem. Najprostsze wyjście z sytuacji to psiknięcie białym surfacerem lub białym matem z aero w same linie podziału, usunięcie nieproszonych gości czyli paprochów  , następnie mokra warstwa białego  i można walić clearem.

Zastosowałem się od tej porady , i wydawało by mi się ze jest to świetne rozwiązanie !!!

I było , wszystko poszło zgodnie z planem do czasu tych niedoskonałości na lakierze TS.

Kasta zmyta , będzie szary podkład potem biały i lakier z aero :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemek R napisał:

Zastosowałem się od tej porady , i wydawało by mi się ze jest to świetne rozwiązanie !!!

I było , wszystko poszło zgodnie z planem do czasu tych niedoskonałości na lakierze TS.

Kasta zmyta , będzie szary podkład potem biały i lakier z aero :) 

I tak 3maj, kibicuję.

Sprawdź czy wszystko dobrze zmyte.👀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się d..... !!! (Admin: Proszę się powstrzymać z takimi wyrazami)

Podczas mycia kasty użyłem starej  szczoteczki do zębów w kolorze  pomarańczowym ...

Odłożyłem szczoteczkę na pralkę w łazience i wyszedłem do pracy ....

Zona poszła umyć zęby , nawet sobie nie wyobrażacie ale była jazda .... 

🤣🤣🤣

Edytowane przez Reflect
Przekleństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I mnie pokonał samochodu cywilny a raczej lakier TS :

T36NIPR.jpg

6Rkskcp.jpglr1dJkl.jpgr8Hbwsb.jpg

 

Po umyciu kasty i doczyszczeniu poszedł szary podkład potem biały odczekałem 5 dni i lakier  

Wyszło jak na pierwszy raz całkiem ok , odczekałem 3 dni z braku czasu i zabrałem się za maskowanie pod uszczelki. 

Użyłem taśmy tamiya i jakież było moje zdziwienie jak zdjąłem  maskowanie ...

Zostały ślady po kleju z taśmy tak jak by wszedł w reakcje z lakierem

Nie jest to aż tak widoczne ale jest ... 

Nie przypuszczałem ze biały lakier może  być taki trudny do położenia 😞 

No nic położę kalki i spróbuje położyć  bezbarwny GX100  , model będzie królikiem doświadczalnym :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uszczeleczki drogi Panie to się robi na końcu po bezbarwnym. Nawet na logikę idąc - jak pomalujesz bezbarwnym, to się będą świecić. A taśma zostawiła ślady, bo TS-ka nie wyschła odpowiednio. Gwarantuję, że jakbyś przyłożył palucha do dachu to by został ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.