Skocz do zawartości

Nissan R35 GT-R Type 1.5Liberty Walk Liberty Walk 1:24


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie zaczyna przygodę z nową materia którą jest pojazd.

Skleiłem kilka modeli z lepszym i gorszym skutkiem ale pojazdu cywilnego nigdy.

Pacjent :

IMG_20201207_153527.thumb.jpg.5e00122ad2487bc3bc7f6bb8f4e37492.jpg

 

Jest tu wielu zacnych modelarzy cywilnych wiec liczę na pomoc , widziałem  kilka filmów na YouTubie z warsztatów przy tym modelu.

Mam nadzieje ze sobie poradzę z tymi lakierami itp. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
37 minut temu, toled napisał:

Czysto i schludnie. Oby tak dalej 😉

Dokładnie , bardzo apetycznie i nic jak na razie nie przesadzone z typu  np. baran na fotelach. Możesz ewentualnie zapuścić kolor w wyloty powietrza w desce rozdzielczej, ale zerknij w jakim kolorze jest oryginał, czarny ,szary połysk bądź silver. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie, ale przy takich projektach to ja radzę sklejać zawieszenie i koła po przymierzeniu do budy, żeby się nie okazało przy tych poszerzeniach, że są albo za głęboko albo nie w centrum.

Edytowane przez jakub476
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cayman napisał:

Teraz się dopatrzyłem, fotele są odwrotnie wklejone.👀 Kierownica po prawej, a fotel kierowcy po lewej.

Faktycznie , nie zwróciłem uwagi ze się różnią :nauka2:

Już poprawione  :)

Edytowane przez Przemek R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kashato napisał:

Ładne tempo, dobrze się tez ogląda efekty Twoich prac. Mam nadzieję, że zrobisz coś z tymi chromowanymi tarczami hamulcowymi?

Chyba takie zostaną , mógłbym je pomalować ale to chyba za wiele nie zmieni :roll:

Teraz zacznie się gorszy etap czyli kasta, mam kilka pytań :

1. Zauważyłem na filmach ze modelarze rysują markerem po kaście , co to ma na celu ?

2. Czy konieczne jest rycie linii  podziału ?

3. Czy przed podkładem należy szlifować kastę ? Sieli tak to jakim papierem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chromowane tarcze są na tyle nierealne, że mogą mocno popsuć efekt końcowy. 

 

Rysowanie markerem po kaście to zaznaczanie sobie szwów, które trzeba zeszlifować przed położeniem podkładu.

 

Linie podziału w niektórych modelach są płytkie, co może sprawić kłopot - brak wprawy w lakierowaniu może skutkować zalaniem linii podziału lakierem bezbarwnym. Poza tym jeśli są głębsze to łatwiej zapuścić je washem.

 

Co do szlifowania kasty - ja zawsze szlifuję drobnym papierem o gradacji plus minus 2500, warto też odtłuścić model, bo podczas obracania kasty w rękach można zostawić z dłoni sporo brudu na pozór niewidocznego. Rękawiczki gumowe podczas operowania karoserią trochę to ograniczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kashato napisał:

(...)  warto też odtłuścić model, bo podczas obracania kasty w rękach można zostawić z dłoni sporo brudu na pozór niewidocznego. Rękawiczki gumowe podczas operowania karoserią trochę to ograniczą.

 

Wy chyba jecie kanapki  ze smalcem robiąc te modele, że je później myć i odtłuszczać musicie  :bebe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dorotka napisał:

Linie - szczególnie przy drzwiach - są za płytkie... Przynajmniej ja bym zrobił głębsze  :) 

I ja też  .

Jak Masz z w zestawie waloryzacyjnym metalstickery, to Logo typy są do usunięcia z klapy i tylnego zderzaka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.