Skocz do zawartości

Nissan R35 GT-R Type 1.5Liberty Walk Liberty Walk 1:24


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, toled napisał:

Ale uszczeleczki drogi Panie to się robi na końcu po bezbarwnym. Nawet na logikę idąc - jak pomalujesz bezbarwnym, to się będą świecić. A taśma zostawiła ślady, bo TS-ka nie wyschła odpowiednio. Gwarantuję, że jakbyś przyłożył palucha do dachu to by został ślad.

Obstawiam ,że TS poszedł z puchy a nie tak jak napisałem ,żeby spuścić go do aero i delikatnie go rozcieńczyć Thinerem. Z puchy to schnie ze dwa tygodnie a nie trzy dni. Przytnij te ślady po taśmie maskującej i zrób zaprawki z aero, potem Clear i JAK  WYSCHNIE jeszcze raz oklej  i  psiknij czarnym półmatem uszczelki.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cayman napisał:

Obstawiam ,że TS poszedł z puchy a nie tak jak napisałem ,żeby spuścić go do aero i delikatnie go rozcieńczyć Thinerem. Z puchy to schnie ze dwa tygodnie a nie trzy dni. Przytnij te ślady po taśmie maskującej i zrób zaprawki z aero, potem Clear i JAK  WYSCHNIE jeszcze raz oklej  i  psiknij czarnym półmatem uszczelki.

NO tak było ... nie wiedziałem jak go spuścić i trochę poszedłem na łatwiznę   😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemek R napisał:

NO tak było ... nie wiedziałem jak go spuścić i trochę poszedłem na łatwiznę   😕 

Spuścisz przez rurkę-słomkę do picia napojów. Jak nie Masz w domu,to najbliższy McDonald i po kłopocie a przy okazji i jakiegoś Hambuksa wciągniesz, żeby mieć siły do roboty. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Przemek R napisał:

Mam pytanie czym zmyć farbę żeby było tanie i nie żarło plastiku ?

Wcześniej  zmywałem zmywaczem wamodu ale to nie wychodzi za tanio.

Jakaś benzyna ekstrakcyjna ? 

Ale po co chcesz zmywać farbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cayman napisał:

Nie ma sensu, lepiej zrób tak jak napisałem.

Drażni mnie ten TS polakieruje to sobie aero :) 

A zapytam jeszcze czy jak teraz polakieruje kastę XF 2 to pogryzie się z ta farba z puszki ? 

Edytowane przez Przemek R
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek R napisał:

Drażni mnie ten TS polakieruje to sobie aero :) 

A zapytam jeszcze czy jak teraz polakieruje kastę XF 2 to pogryzie się z ta farba z puszki ? 

Nie powinno o ile :
Dasz temu porządnie wyschnąć
Po wyschnięciu ładnie przygotujesz nadwozie do malowania tj. przeszlifujesz na mokro drobnym papierem.

A teraz głos przeciw temu rozwiązaniu:
Będziesz miał już grubo farby. 

Posłuchaj i zrób jak pisał Cayman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, toled napisał:

Nie powinno o ile :
Dasz temu porządnie wyschnąć
Po wyschnięciu ładnie przygotujesz nadwozie do malowania tj. przeszlifujesz na mokro drobnym papierem.

A teraz głos przeciw temu rozwiązaniu:
Będziesz miał już grubo farby. 

Posłuchaj i zrób jak pisał Cayman

To już wole to w cholerę zmyć i przyrzekam ze nie dotknę farb w puszce.

Tylko czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemek R napisał:

To już wole to w cholerę zmyć i przyrzekam ze nie dotknę farb w puszce.

Tylko czym ?

Z opcji bezpiecznych dla rączków:
- Cleanlux parę dni - nie robi nic plastikowi, chociaż niektórzy donosili o większej jego kruchości - można nawet zostawić bez opieki.
- Zmywacz do farb akrylowych Wamodu - używam go od czasu do czasu, mi nie zrobił nigdy kuku na modelu - wymagana obserwacja działania.
Mniej bezpieczne dla rączków:
- Kret - używany skutecznie z rozwagą przez wielu modelarzy, tym, którzy używali bez rozwagi i powodowali silne reakcje egzotermiczne deformował plastik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Przemek R napisał:

Nie ładnie tak się naśmiewać z "młodszych" kolegów 🤣😂😛

Tu się nikt nie naśmiewa, nie widzę sensu żeby zmywać kolejny raz model, lakier jest dobrze położony i wystarczy zrobić tak jak napisałem. Plastik też ma swoje granice wytrzymałości !!!🤨 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam położone kalki i cały czas się wahałem z położeniem bezbarwnego ...

Ale ze kasta i tak jest brzydko pomalowana a model ukończę wiec można eksperymentować :) 

Ale za nim całkiem coś mam spierdzielić spróbowałem położyć lakier GX 100 na tak zwany złom.

To stary model subaru który kleiłem z synem polakierowany lakierem TS i na to GX 100 "

 

WldNBmM.jpg  

 

Nic wcześniej nie matowiłe itp , położyłem dwie  chyba w waszej nomenklaturze nazywa się to mokre warstwy i wyszło tak jak na zdjęciu.

Tu wyszło fajnie (w mojej ocenie) no to pyk na GTR i oczywiście wylazł mój brak cierpliwości i na dachu pojawiły się dwa odciśnięte paluchy :twisted:

Ale nic straconego przeschnie to to zmatowię :)

I pokaże fotki , z ciekawości ile ten lakier schnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie dla świętego spokoju 12h i więcej. Najlepiej odpuścić na 24h i mieć większą pewność, że nie będzie kłopotu. U mnie po 24h w nieoptymalnej temperaturze 15 stopni lakier jest już okej, można trzymać w łapach, ale przypuszczam, że gdybym bardzo mocno nacisnął, to jeszcze paluch by został. To samo tyczy się matowienia, jak nie wyschnie, to zrobisz głębokie rysy od papieru i będziesz miał big problem. 

Zasada stara jak świat - dajesz warstwę i robisz sobie inne rzeczy 😉 Dlatego ja budę robię albo na początku albo gdzieś w środku. Spokojnie sobie schnie, a w tym czasie mam inne rzeczy do robienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Przemek R napisał:

Ty tak na serio czy jajca sobie robisz z młodego :) 

Raczej na serio, bo w wątku o lakierowaniu pisał, że całkowite odparowanie GX-a trwa do 2 tygodni  😛

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.