Jump to content

Okolice St-Lo 1/35

Recommended Posts

15 minut temu, panDespota napisał:

Super klimat. Wykonanie całości bardzo mi się podoba. Krowa ekstra zmalowana. A propo krzaków to co to? Napisz o nich coś więcej.

Dziękuję. Chciałem je wykonać sam,ale to istotny elemet całości,więc nie zaryzykowałem. Krzaki firmy BSM.

Figuranci nie tylko słabo zmalowani, ale też niektórzy z nich są tam od czapy. Jeden z karabinem na ramieniu wygląda jakby go musztrowano. Drugi na drodze KM’a niesie jak torebkę damską. Umundurowanie SS a tablica rejestracyjna WH. Na dodatek wszyscy to SS-mani, żadnego wyższego stopniem. Dodatkowo ten na Wespie na pagonach wygląda jakby to był SS-unterscharfurer, ale patki już SS-Manna. 

Kettenrad zmalowany słabo, strasznie jednolicie i nudno. Wespe lepiej, ale może to zasługa kamo. Sama scenka fajna poza wtopami. Krzaki robią robotę. Popraw to i owo i będzie dużo lepiej. 

Edited by Spotter
Godzinę temu, Spotter napisał:

Figuranci nie tylko słabo zmalowani, ale też niektórzy z nich są tam od czapy. Jeden z MG na ramieniu wygląda jakby go musztrowano. Drugi na drodze KM’a niesie jak torebkę damską. Umundurowanie SS a tablica rejestracyjna WH. Na dodatek wszyscy to SS-mani, żadnego wyższego stopniem. Dodatkowo ten na Wespie na pagonach wygląda jakby to był SS-unterscharfurer, ale patki już SS-Manna. 

Kettenrad zmalowany słabo, strasznie jednolicie i nudno. Wespe lepiej, ale może to zasługa kamo. Sama scenka fajna poza wtopami. Krzaki robią robotę. Popraw to i owo i będzie dużo lepiej. 

Zastanawiałem się czy skomentujesz mój post-jeśli to zrobiłeś to cieszę się- jesteś tutaj,jakby nie patrzeć,autorytetem.Dość krytycznym,ale szczerym-to dobrze.Mam wrażenie,że figurki wyszły lepiej ,,na żywo``,niż na zdjęciach(tych to wogóle nie umiem robić). Ogólnie były dość słabej jakości.Błędy merytoryczne-zgoda.Ten z KM to ,,kopia`` dość znanego zdjęcia z kórym zetknąłem się w książce i internecie. Drugiego z drogi też widzałem w podobnej pozie.Kettenkrad bez fajerwerków-nie miałem  serca by namalować kamo- aczkolwiek też inspirowałem się zdjęciami. To moja druga diorama,trzeci i czwarty pojazd.Mam wolne tempo, bawię się tym i o to chodzi. Mam nadzieję,że będę robił postępy,zależy mi na tym. Teraz zacząłem dioramę przedstawiającą wyzwolenie Nysy- miasta w którym mieszkam.

Ok, jeżeli masz zdjęcia do potwierdzenia swojej pracy, to w takim razie ok. Ja takich nie widziałem i dla mnie to jest nienaturalne. Ale jak zobaczę, to przestanie już takie być. 

Z tym wychodzeniem na żywo lepiej niż na zdjęciach to standard. Ja też tak mam. Po prostu na zdjęciach lepiej widać. Ale to też działa w drugą stronę 😉 

Rzuciłeś się na głęboką wodę. Ale to dobrze, bo jak się nie próbuje, to się nie rozwija. Ja sam to robię małymi krokami i podziwiam tych, co od razu chcą przeskoczyć ocean. Następnym razem załóż warsztat i na pewno pomożemy aby było bardziej merytorycznie (nie musi być w 100%, ale chociaż podstawy) i żeby było lepiej zmalowane. Potencjał masz, trzeba go tylko rozwinąć. 

• 1 month later...

Widzę że zainspirowałem @Spotter i przejął moją pałeczkę.  😉   Podpisuje się pod uwagami.