Skocz do zawartości

Odlewy żywiczne i formy silikonowe


Hkrawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o silikon do odlewów to możesz kupić to 

 

https://allegro.pl/oferta/profesjonalny-silikon-do-form-formierski-m922-1kg-6733852643

 

Ja używam tej żywicy

 

https://www.artequipment.pl/p2026,profesjonalna-zywica-do-odlewania-modeli-sintafoam-1-1-1kg.html

 

Odwzorowanie elementów jest znakomite, ale... zapomnij o jakichś skomplikowanych odlewach. Spędziłem nad tym trochę czasu i w zasadzie połowa, albo i więcej odlanych rzeczy poszła do kosza. Największy problem jest z pęcherzykami powietrza. Przy bardziej skomplikowanych kształtach zawsze coś zostaje. Jeśli chcesz się w to pobawić na poważnie, to radzę kupić komore i pompę próżniowa. Ceny zaczynają się od około 600zl w górę 

 

A tak przy okazji, to do takich pytan jest dzial "Jak zrobic i jak pokazać "

Edytowane przez chudyhunter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej.

Jeżeli odlewy są niewielkie jako rozdzielacz można używać wazelinę kosmetyczną.

 

W dniu 28.12.2020 o 00:12, chudyhunter napisał:

 

Jaki jest czas życia tej żywicy  (tj po jakim czasie żywica zaczyna gęstnieć) ? 

Jak długo jest przydatna do użycia po otwarciu opakowania (bo niektóre żywice chłoną wilgoć z powietrza i po miesiącu są do niczego)

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ZzB napisał:

Jaki jest czas życia tej żywicy  (tj po jakim czasie żywica zaczyna gęstnieć) ? 

Jak długo jest przydatna do użycia po otwarciu opakowania (bo niektóre żywice chłoną wilgoć z powietrza i po miesiącu są do niczego)

Gęstnieje po kilku minutach. Z formy można wyciągać po jakichś 2 godzinach. Oba opakowania otworzyłem na początku sierpnia 2019 roku. Do tej pory zużyłem około połowę żywicy. Ostatnio używałem jej tydzień temu i nadal zachowuje się tak, jak w  pierwszym dniu użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
4 godziny temu, Fixer napisał:

Odkopię temat - czym czyścicie narzędzia, formy itp z silikonu? Chodzi mi głównie o taki nieutwardzony, który nie zdążył się jeszcze związać.

Chyba najlepiej dać mu dojrzeć, wtedy schodzi bez kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fixer napisał:

No właśnie chodzi mi o sytuację, kiedy silikon został źle przygotowany i już się nie usieciuje.

To chyba tylko papier do twarzy, dużo, bo tłuste cholerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.