Skocz do zawartości

H-21C SHAWNEE - FLYING BANANA - ITALERI - 1/72


wajtok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim kolejnym warsztacie.

Tym razem będzie to H-21C Shawnee Flying Banana od Italeri w skali 1/72.

Nie zdecydowałem jeszcze jakie malowanie zrobić. Ale mam jeszcze trochę czasu wiec na pewno coś wybiorę.

Nie będzie tutaj żadnych bajerów i dodatków  - bo umiejętności nie pozwalają 🙂 

Zapraszam do oglądania, komentowania, doradzania – krytykować nie wolno – hahaha.

Na początek jak zwykle zdjęcia pudelka , ramek  Itp.

 

6kArYqP.jpg

 

02XzoQp.jpg

 

y3XZrC1.jpg

 

FsllCQB.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego się własnie obawiałem, ze Pan Grzegorz tu zajrzy ..... i teraz zamiast zabawy będę miał tylko wielki stres 🙂 

Licze na Twoja pomoc... bo dzięki niej może nie popsuje kolejnego modelu 🙂 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wajtok napisał:

No i tego się właśnie obawiałem, ze Pan Grzegorz tu zajrzy ..... i teraz zamiast zabawy będę miał tylko wielki stres 🙂 

Licze na Twoja pomoc... bo dzięki niej może nie popsuje kolejnego modelu 🙂 

 

 

 

Stanowczo przesadzasz, jaki stres.  :haha:... ja nigdy nie krytykuje, jeżeli już to mogę podpowiedzieć :szampan1:

To twój model i twoja wizja wykonania go.  Ja tylko kibicuje. Możesz psuć ile zapragniesz i nikomu nic do tego :D

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chętnie popatrzę jak to będzie budowane - sam mam takiego do zrobienia kiedyś, pięknego dnia...

Gdyby to był koncert życzeń, to ja bym poprosił malowanie z Wietnamu - nie musi być wielokolorowe!

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zacząłem psucie od kabiny pilotów, wyszło jak poniżej. Mam tylko jeden dylemat wygląda to trochę za sterylnie  i chciałbym to zmienić ale za bardzo nie wiem jak to pobrudzić, jakieś pomysły?

A jeżeli chodzi o malowanie to pewnie będzie Wietnam 😀 Nie wiem jeszcze tylko czy jednokolorowy czy kamuflaż

g5HTYKE.jpg

 

bhIHPuM.jpg

 

qXcUymY.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Trzeba dołożyć trochę drutów i dać na całość wash - czarny a jeżeli to ma być Wietnam, to może nawet czerwony (przynajmniej na podłodze).

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

To mi przypomina, że bardzo mnie męczyło, co jest wewnątrz tych okrągłych otworów na ogonie - dlatego specjalnie zrobiłem foty w muzeum w Buckeburgu w Niemczech.  Może uda mi się je znaleźć, to zamieszczę - jest tam trochę bebechów a głównie zbiornik oleju, jeżeli dobrze pamiętam. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze pamiętałem, że to zbiornik oleju. A jeszcze jeżeli ta fota przedstawia H-21 z Buckeburga, to jest bardzo podobna do tej, którą ja kiedyś zrobiłem.

 

Pozdrawiam!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nieśmiało się uśmiecham o to, co Ci pozostanie w ramkach po sklejeniu: zgubiłem (po 3 przeprowadzkach) oba stateczniki pionowe do tego modelu i wcięło 2 łopaty od jednego wirnika. Jeśli zostaną Ci stateczniki, to bardzo proszę o ich opylenie mnie, nieważne, do której wersji. 

Kibicuję; to przedostatni model śmigłowca sklejonego przeze mnie w dawnych czasach, który czeka na rewitalizację.

Edytowane przez Lipstein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

"pmroczko"

Zrobiłem wash ale druty to nie dla mnie .... po pierwsze nie wiem jak i gdzie, a po drugie to już nie na moje oczy, Pasy na fotelach robiłem w moich okularach plus nakładka +4 dioptrie i to wszystko jeszcze przez duza lupę x 5. 🤓

 

"Robertas"

Dzięki za materiały, przeczytałem tak szybciutko ale przestudiuje gruntownie przed kalkomaniami i malowaniem.

 

"Lipstein"

Nie ma problemu, wyśle Ci wszystko co mi zostanie , tylko dopiero po skończeniu  modelu . Pasuje ?

 

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

ucIkkj8.jpg

 

kOr2Ao5.jpg

 

gcxD1rR.jpg

 

IgzNkfI.jpg

 

Powiem jednak szczerze, ze w takim powiększeniu wygląda to tak sobie. Duzo lepiej wygląda  jak patrzy się na to w rzeczywistości, z normalnej perspektywy.

 

Ostatnia przymiarka przed  złożeniem kadłuba...

yKi2DYa.jpg

 

 

Edytowane przez wajtok
nowe zdjęcia
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem skleić kadłub ale pojawił się mały problem. Otóż przed sklejeniem polówek muszę wkleić okna, a one maja  jakieś "cuś" w środku 🤔

I nie wiem czy to są pozostałości po formach i powinienem je usunąć , czy może maja zostać tak jak są  ?

wPkcAvo.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tego jeszcze nie badałem, ale powiedziałbym, ze są to strzelnice, trochę takie jak w Mi-8 - żeby umożliwić desantowi strzelanie z osobistej broni - ale jak pisałem, to tylko domysł, może ktoś lepiej wie?

Piękne zdjęcia, swoją drogą.

A słyszeliście, że w tym czasie US Army miała na stanie CH-21 i CH-34 - i wysłali do Wietnamu CH-21 bo uznali, ze jest mniej wrażliwy na ostrzał i uszkodzenia - a Marines, nie przejmując się niczym, zabrali swoje UH-34.

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi - nie miałem pojęcia, ze to otwory strzelnicze... i chciałem je wszystkie zeszlifować 🤪

Jedno okno zrobiłem , a drugie.... no cóż za długo przytrzymałem szlifierkę i zrobiła się bibuła 😡.

2f9ZGOi.jpg

Takiego czegoś nie mogłem wkleić wiec dorobiłem nowe okno. No własnie i tutaj pojawiło się pytanie czy aby to dorobione okno - na zdjęciu pierwsze z lewej strony - nie wygląda lepiej niż to oryginalne zeszlifowane - pierwsze po  prawej ? Ja skłaniam się do tego aby wymienić to po prawej i dorobić nowe takie jak to po lewej . A jakie jest Wasze zdanie ?

 

37WSFLQ.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po lewej wygląda znacznie lepiej, ale jak zrobisz dwa takie, a te środkowe zostawisz oryginalne, to będzie dziwnie wyglądało.

Skoro udało ci się jedno dorobić, to najlepiej wszystkie wymienić, a w tych środkowych dodatkowo otworki nawiercić. Takie moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fixer napisał:

To po lewej wygląda znacznie lepiej, ale jak zrobisz dwa takie, a te środkowe zostawisz oryginalne, to będzie dziwnie wyglądało.

Skoro udało ci się jedno dorobić, to najlepiej wszystkie wymienić, a w tych środkowych dodatkowo otworki nawiercić. Takie moje zdanie.

Też tak uważam :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.