Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:32


Radzio65

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś o całej rodzinie bf 109 a ja robię wersję G. A swoją drogą na LSP jest obszerne porównanie w 1:32 właśnie emilów z edka, hasegawy, matchboxa, dragona i trumpetera -polecam. Wiele osób z góry odrzuca trumpka czy hobybosa, często bezzasadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i mam w gablotce Me 109 F4 Trumpetera były babole i co z tego,trochę  chipsu na ogonie,poprawa kokpitu plus obrobienie kołpaka dremelem do kształtu ,zmiana wiatrochronu,przeszczepiony z Edka, rynienki km też idzie poprawić plus pare szczegółów od siebie,tyle potrafię, od podstaw nie więc cieszę się z tego co mam,o E4 słyszałem, nie mam żadnego, hasegawy też wszystkie są  skopane,poprawiałem grzbiet,kołpak, wnęki...cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Edytowane przez Jaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro napisał:

No,Gustawy fakt Revella chyba będą najlepsze,ale i tam są kwiatki,rozstaw rynienek czy w G10 a mam trzy,dokupowałem całe nosy z żywicy, chłodnice,kołpak dobry tylko linia podziału w złym miejscu

G-10 ma mocno za uszami, ale będę go robił bez poprawek. Do G-6 dołożyłbym jeszcze bąble do wymiany, bo w modelu są za płaskie. Kołpak ok po poprawkach, ale łopaty śmigła już nie bardzo. Generalnie, kształtem i proporcjami model Revella jest najlepszy w tej skali.

 

1 godzinę temu, panmopsik napisał:

Możesz podzielić się opinią ?

Dobrze mówią o A-6, Swordfishu, F-105 i A-4. Osobiście dołożyłbym jeszcze F-100, bo go miałem na warsztacie. W 1:48 ten model nie wygląda już tak dobrze. Bardzo żałuję P-40F o którym już pisałem, a także Ju-87A. Błędy merytoryczne aż kłują w oczy, o kształcie i proporcjach nawet nie wspominam. Curtiss w tej wersji na szczęście nadciąga w skali 1:48, na Antona to sobie jeszcze dłuuugo poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,G6 bąble ma dziwne,,ale są zamienniki,G 10 ma zbyt płaskie wyoblenia,poprawa szpary po lewej stronie za wydechem nie załatwi sprawy w 1/48 nie znam się wcale,jestem od kilku lat w plastiku,samoloty  tylko 1/32,zboczenie po trzydziestu prawie  latach zabawy w kartonie.

Edytowane przez Jaro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ano tak jest parę kwiatków,mi się nie podoba brak nitów,koła wyglądają na sflaczałe a nie ugięte,pasy to jakiś hard,z miliona  malutkich blaszek ,szklarnia niby cienka i przezroczysta,ale pod światło rzuca refleksy,trzeba będzie polerować,są małe jamki skurczowe,ale nic poważnego,Stery do małej poprawki,niby jest jak trzeba ,ale trochę przejaskrawione,to tyle co mi sie zobaczyło po rozpakowaniu.Będą kontynuować temat najwyrazniej,stery poziome są podwójne,na dole skrzydeł sa zdublowane wybrzuszenia w kształcie łezki,to miał tylko Veltro z powodu instalacji działek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro napisał:

To chyba tyle z telefonu przesyłałem i wyszedł bajzel  klikanie po dwa zdjęcia bo więcej nie wchodzi,a z resztą niezdarą ze mnie i pewnie nie umiem cóż trudno, jest jak jest:)


Dobrze widzę, że np. czerwone pola rondli to tak niezbyt równo pokryte kolorem?

  

W dniu 17.09.2023 o 17:15, jarross napisał:

Coś więcej?


W środę.

Edytowane przez caughtinthemiddle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.