Skocz do zawartości

Rafale A


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

po skończonym śmigłowcu czas na jakiś samolot. padło na przepak hellera Rafale A. model ma kalki do wersji późniejszych a nie do prototypu jaki jest w wypraskach.

ale co tam jadę prosto z pudła i akurat te szczegół nie jest dla mnie ważny...

Sam model to heller. wypukłe linie podziału. spasowanie w miarę.

inbox już po poćwiartowaniu ramek.

zdjęcia ponad godzinnego sklejania.

 

 

Fotoram.io - 2021-03-16T151901.162.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T151945.859.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T152021.701.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T152057.275.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T152125.679.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bart207skw napisał:

witam.

po skończonym śmigłowcu czas na jakiś samolot. padło na przepak hellera Rafale A. model ma kalki do wersji późniejszych a nie do prototypu jaki jest w wypraskach.

ale co tam jadę prosto z pudła i akurat te szczegół nie jest dla mnie ważny...

Sam model to heller. wypukłe linie podziału. spasowanie w miarę.

inbox już po poćwiartowaniu ramek.

zdjęcia ponad godzinnego sklejania.

 

 

Fotoram.io - 2021-03-16T151901.162.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T151945.859.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T152021.701.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T152057.275.jpg

Fotoram.io - 2021-03-16T152125.679.jpg

Mam oryginalne wydanie tego modelu z kalkomaniami prototypu, którego malowanie uważam za bardzo efektowne. Mój egzemplarz również jest odlany z białego polistyrenu. No to czekam na dalsze prace nad tym eleganckim samolotem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
9 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Dlaczego Twój model jest tak dziwnie pomazany? To podkłada nakładany pędzlem czy co ? Próbowałeś robić coś w rodzaju preshadingu tyle, że pędzlem? Model wygląda jakbyś ścierał albo źle nałożony podkład albo ścierał nadmiar jakiegoś washa. Coś mi w tym modelu nie gra...

preszajdingu nie robiłem. Musze cos dopiero kupić.  myślęsle o mr. surfacer 1200. a to jest pierwsza warstwa farby docelowej. ale mocno rozcieńczonej. będzie kilka warstw. będzie ok. jak maluje pędzlem nie mogę od razu malować farbą prosto z pudla bo wyjdzie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bart207skw napisał:

preszajdingu nie robiłem. Musze cos dopiero kupić.  myślęsle o mr. surfacer 1200. a to jest pierwsza warstwa farby docelowej. ale mocno rozcieńczonej. będzie kilka warstw. będzie ok. jak maluje pędzlem nie mogę od razu malować farbą prosto z pudla bo wyjdzie słabo.

Nie wygląda to dobrze :(. Jakich farb używasz pod pędzel? Wiesz co, ja bym na Twoim miejscu to wszystko zmył Cleanluxem i kupił w puszce Mr. Surfacer 1200 i od niego zaczął. Nałożyłbym najpierw jedną może dwie cienkie warstwy podkładu a potem właśnie rozcieńczonymi warstwami farb Hataka z linii niebieskiej pod pędzel pomalował model jeszcze raz. Myślę, że uzyskałbyś zdecydowanie lepszy efekt końcowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, myszaty napisał:

Pierwsza warstwa, nie ma tragedii, może  przetrzyj czymś by wygładzić pod kolejną, tak malowałem MiG-a 21 pędzlem. Warstwa, delikatna polerka, znowu farba, znowu polerka, po kilku razach powierzchnia zaczęła się wyrównywać.

taki jest zamiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Model skończony. Warsztat bez rewelacji. Dużo przerw w pracach. W sumie nic za bardzo się nie działo. Taki standard. Trochę problemów ze spasowaniem wlotów do silników.  kalki poprzesuwane i wyjątkowo nawet jak na MC drace się - dobrze, że miałem zapas. Teraz czas na galerie i wybór kolejnego modelu MC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.