Skocz do zawartości

Hurricane Mk.I Italerii 1/48


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Kon_Bar napisał:

Nie wiem jak to wygląda na żywo, ale odnoszę wrażenie, że lekki półmat dodałby mu uroku 😉

Tak na szybko zdjęcia zrobione teraz w świetle dziennym. Mam lakier matowy ale użycie go na te kalki dałoby skutek odwrotny ( raz już tak raz zniszczyłem gotowy model). Żeby osiągnąć  obecne trendy musiałbym go najpierw psiknąć błyszczącym, zawashować i dopiero matowy. Warunki w bloku nie zawsze na to pozwalają 😉 więc zostawiam jak jest :).

rhsTr1u.jpg

Lk3RXE3.jpg

Wq7HpVH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, barszczo napisał:

Robota ok, troszkę mi się nie widzi odcień zielonego ale może to wina aparatu. Skąd pomysł na Garbuska z Italeri? Ze wszystkich opcji w skali 1:48 to chyba najgorszy wybór.

Italerke mialem na składziku a ze to nie pierwsza italerka ktora sklejalem wiedzialem czego sie spodziewac.  

Zielony to wg instrukcji FS 34092 (ten kolor posiadalem) chociaz zastanawialem sie czy nie kupic FS 34079 ale jak zobaczyłem rozpietosc kolorow w zaleznosci jaki producent to dalem sobie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamo722 napisał:

Tak na szybko zdjęcia zrobione teraz w świetle dziennym. Mam lakier matowy ale użycie go na te kalki dałoby skutek odwrotny ( raz już tak raz zniszczyłem gotowy model). Żeby osiągnąć  obecne trendy musiałbym go najpierw psiknąć błyszczącym, zawashować i dopiero matowy. Warunki w bloku nie zawsze na to pozwalają 😉 więc zostawiam jak jest :).

 

Lk3RXE3.jpg

Wq7HpVH.jpg

 

Przy takim oświetleniu (brak refleksów na kalkach) wygląda znacznie lepiej! 👍
Fajnie, że napisałeś o kolejności lakieru - faktycznie na kalki najpierw połysk i dopiero matowy. Inaczej może być... rożnie :)
Wash - zależy czy lubisz. ja lubię, ale nie umiem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jakie kalki bo z kalkami cartograffa czy nawet nowymi techmodu raczej nie ma problemu natomiast kalki italerki przed 10 lat roznie sie zachowują. Ale przy nastepnym modelu zrobie taka probę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek d napisał:

Powiem że robiłeś już lepsze modeliki.

Jesteś już na tyle ogarniętym sklejaczem że możesz użyć masek zamiast kiepskich nalepek. :piwo:

Powiem tylko że te kalki mnie zaskoczyły.  Na dole skrzydła położyły się bezproblemowo natomiast góra to tragedia. Jakbym wiedział to bym kupił kalki Techmodu lub maski. Nauczka na przyszłość :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
42 minuty temu, Adamo722 napisał:

Co mu brakuje?

image.thumb.png.4c78ef60e0f8acc6eb7198b30a2a2b4b.png

 

Porównaj...

 

image.thumb.png.010cfe3cbdfbe7e859db92461d491fb2.png

 

image.thumb.png.5da29f9d05c0ba383e54732f16f2779d.png

 

image.thumb.png.6986974a504b4b7b264b6485f036b593.png

 

Model  jest pomniejszony 48 razy w stosunku do oryginału i nie przypomina latającego zabytku więc coś powinno się na nim dziać...

 

Popatrz choćby TUTAJ:cool:

 

image.thumb.png.1d18128d0e0bd95ef9792a30b34e132b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HK1885 napisał:

Kolory są lepsze, ale model jest strasznie płaski w odbiorze, nic się na nim nie dzieje i za bardzo się błyszczy jak na Hurricane'a z BoB...

Dokaldnie. Sklejony ladnie pomalowany, jak dla mnie też za bardzo połyskuje .

Ja też jednego mam tylko w Tropie. Model masakra.

Czy tu też był taki problem 🤣?

image.thumb.png.ec9997900357ff741181246bb5a88a3b.png

 

 

 

FB_IMG_1670659631317.jpg

Edytowane przez eldiabllo
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HK1885 napisał:

Ale paździerz z tej Italerki... 

No dokładnie. Najgorsze to łączenie skrzydeł z resztą, model z 2011. Jakbym go nie dostał to bym go niekupił bo w tej cenie można sobie kupić edka profipack. Jak bym już miał znów zrobić hurricana to biorę airfixa 🤭.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.