Skocz do zawartości

Trumpeter M915


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Pana- całkiem fajny barakowóz z tego Trumpetera wyszedł. Bardzo naturalne kolory ciągnika i naczepy. Gratulacje!!!!

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, tak uważam. Ja lubię tematykę postapo, a ten  model ma coś z tego.  Od razu budzi sympatię.  W tym dziale wychodzi poza standard.  To graffiti polepsza odbiór.   O niuansach napiszą właściwe osoby.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za temat, bardzo unikalny na forum. Ogólny odbiór również pozytywny. Jedyna rzecz, która go psuje to pomarańczowe światła, pomalowane chyba zwykłą farbą błyszczącą? No i na naczepie raczej powinny być czerwone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zderzak napisał:

Plus za temat, bardzo unikalny na forum. Ogólny odbiór również pozytywny. Jedyna rzecz, która go psuje to pomarańczowe światła, pomalowane chyba zwykłą farbą błyszczącą? No i na naczepie raczej powinny być czerwone. 

Najpierw pomarańczowa zwykła i na to pomarańczowa przezroczysta.

Jak pomalowałem przezroczysta najpierw to żadnego efektu nie było widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Stojkovic napisał:

Brakuje mi wydobycia kolorystycznego bryły ciągnika + ubrudzeń w miejscach gdzie wchodzi kierowca na tych zbiornikach.

Hej, starałem się zróżnicować i nawet wyszło ok dopóki nie pokrylem wszystkiego sidoluxem, koła tak samo, poszły 4 kolory od czarnego po szary i w końcu wszystko znikło po sido. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamkijak napisał:

Najpierw pomarańczowa zwykła i na to pomarańczowa przezroczysta.

Jak pomalowałem przezroczysta najpierw to żadnego efektu nie było widać. 

Jeśli chodzi o nieprzezroczyste elementy, to zdecydowanie lepszy efekt daje pomalowanie ich jakimś srebrnym metalizerem i na to kolor clear. Można jeszcze dla jakiejś tam głębi pobawić się z Clearfixem. Natomiast co do tylnych świateł naczepy, to Amerykanie idą w drugą stronę, zazwyczaj wszystko jest tam czerwone, nawet kierunkowskazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny i rzadko spotykany model :) Bardzo podoba mi się to co zrobiłeś z kontenerem 👌

Tak jak ktoś z przedmówców wspomniał - brakuje trochę modulacji na ciągniku. Sam przód wydaje się trochę monotonny. 

 

Może jakaś podstawka do tego? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skinn3r napisał:

Świetny i rzadko spotykany model :) Bardzo podoba mi się to co zrobiłeś z kontenerem 👌

Tak jak ktoś z przedmówców wspomniał - brakuje trochę modulacji na ciągniku. Sam przód wydaje się trochę monotonny. 

 

Może jakaś podstawka do tego? 🤔

Hey, jak juz wspomniałem wcześniej sidolux jakoś to wszystko zlał w całość. Następnym razem spróbuje jeszcze bardziej rozjaśnić i zróżnicować odcienie. 

Podstawek  nie robię bo nie mam specjalnie gdzie trzymać modeli i jakoś mnie nie kręcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.