Skocz do zawartości

Panzer Kpfw. I Ausf. F Bronco 1:35


Pan_na_Zulawach

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem nie pogubiłem części i udało się szczęśliwie skończyć budowę. Tym samym gotowców mam teraz więcej niż modeli zaczętych. Jest jakiś postęp.

Sam model jest mega fajny w budowie, pasujące i niezbyt liczne części, blaszki, ogniwkowe gąsienice- jak ktoś zaczyna przygodę w modelarstwie to gorąca polecam ten model, nie przestraszy, a można potrenować.

Mi bardzo podpasował.

 

20210410_173114.thumb.jpg.bc0afd1d70fddada3110678b473ce8ff.jpg

 

20210410_173045.thumb.jpg.909a03db3a95f340289bdb440a0226bd.jpg

 

20210410_173015.thumb.jpg.659c31646710600b26b4dfa698978dc0.jpg

 

20210410_172948.thumb.jpg.fb52673c141749bc90a0d0a1a0971880.jpg

 

20210410_173308.thumb.jpg.2fb649a9df3c76b37fc8dc3a5256c980.jpg

 

20210410_173206.thumb.jpg.6286a8134f71c4eb1e9d360d54a1535d.jpg

 

20210410_173251.thumb.jpg.5089350bb65cb20d201674a88b9e626c.jpg

 

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie się nie wypowiem, nie wiem np czy powinny być przerwy w błotnikach. Ale nawet jeśli nie powinno merytorycznie, to wizualnie i tak wyglada to ciekawie. 
 

Jeszcze być może boki/tył wieży są trochę za sterylne względem reszty (niekoniecznie chodzi o ziemię/błoto, ale o jakiś kurz czy zacieki) ale całość sprawia bardzo fajne wrażenie. Mi się podoba. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Evildead napisał:

Bo to jest naprawdę fajny zestaw,  mała wieżyczka, śmieszny mały Tygrys, jedynie gąsienice dosyć sztywne ale grunt to się dobrze bawić

O masz ! czytam jeszcze raz, to  Bronco nie HB to o gąsienicach nie wypowiadam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klapouch napisał:

Merytorycznie się nie wypowiem, nie wiem np czy powinny być przerwy w błotnikach. Ale nawet jeśli nie powinno merytorycznie, to wizualnie i tak wyglada to ciekawie. 
 

Jeszcze być może boki/tył wieży są trochę za sterylne względem reszty (niekoniecznie chodzi o ziemię/błoto, ale o jakiś kurz czy zacieki) ale całość sprawia bardzo fajne wrażenie. Mi się podoba. 

Tam jest właz ewakuacyjny temu przerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży, naprawdę duży skok jakościowy od tego co wcześniej pokazywałeś. Dobrze, że zrezygnowałeś z licznych losowych odrapań i nareszcie spod brudu widać kolor czołgu. A kolor jak na jednolite malowanie bez wyraźnej modulacji jest ani za ciemny ani za jasny jak to bywa często z tym problematycznym panzergreyem - jest w sam raz dobry do oglądania. Jest tu balans i jest umiar i dobrze się to zgrywa. Także Panie i Ludu Żuław jak najbardziej idźcie tą drogą bo zaczyna być fajnie :super:

Edytowane przez TAW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

A kolor jak na jednolite malowanie bez wyraźnej modulacji jest ani za ciemny ani za jasny jak to bywa często z tym problematycznym panzergreyem - jest w sam raz dobry do oglądania

Gdzieś miałem wbite w łeb, że trzeba rozjaśniać german grey, bo finalnie robi się za ciemny, ale tym razem malując Tamiya odpuściłem sobie i pomalowałem prosto z puszki. Rozjaśnienia zrobiłem  Abteilung-em 502 nr 180 Copper Oxite Blue (Patina) i wg mnie fajnie się to sprawdza (podpatrzone u Panzermesister 36- na YT jest jego film o weatheringu Panzer Grey).

 

2 godziny temu, TAW napisał:

Także Panie i Ludu Żuław jak najbardziej idźcie tą drogą bo zaczyna być fajnie

W drodze jest już Pz. III J Dragona, na którym dalej będę męczył Panzer Grey i brudzenie, bo to stwarza mi największe problemy. Chciałbym tym razem nie połamać anteny, dobrze wkleić reflektor, popracować nad malowaniem "drewna" i nie uszkodzić tego elementu co jest pod km-em (nie mam pojęcia do czego służy).

 

41 minut temu, Adamo722 napisał:

 ale moim zdaniem jakbyś nad silnikiem wyciął te plastykowe siatki i wstawił metalową oraz dał cieńszą antenę byłoby super

Siatki są metalowe, co do anteny to masz rację- jest za gruba i do tego nieudolnie zamaskowałem sklejoną po złamaniu- na zdjęciach widać to aż nazbyt wyraźnie. Spróbuję wyciągnąć nową i jak się uda, to raczej ją wymienię, tak jak postaram się dorobić ten uszkodzony element pod km-em, bo nie daje mi to spokoju.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie pozytywna recenzja. Widać postęp w brudzeniu:) 

Ale też mam swoje uwagi:

- nie podoba mi się malowanie drewna jakieś takie za jasne ono i mało słoje widoczne

- brak modulacji kolorów

- błoto na kołach chyba za grubo położone

-antena za gruba i wali przez to po oczach

 

Wiem, że się czepiam ale o to w tym chodzi by każdy następny model był lepszy.

Edytowane przez patrykd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko @patrykd:

- malowanie drewna i mi się nie podoba, do tej pory malowałem elementy drewniane akrylem Mig-a Old Wood i jak była faktura na elemencie, to jeszcze jakoś to wyglądało. Tym razem wyszło mało naturalnie i przy następnym modelu będę chciał to poprawić.

- nie stosuję modulacji kolorów i raczej nigdy nie będę- fakt, że modele wyglądają ciekawiej i zwracają na siebie uwagę, gdy modulacja jest zrobiona prawidłowo, ale do mnie to nie przemawia- sztuczne i mało naturalne. Ciekawe efekty można osiągnąć bez modulacji- pancerz nie musi być nudny i monotonny. Dużo można zrobić olejami, czego pomału się uczę.

- błoto...tutaj kwestia dyskusyjna, ale zapewne mniej błota wygląda lepiej na modelu, niż za dużo. Trochę poniosło mnie przy brudzeniu wanny, potem musiałem być już konsekwentny🙂

- antenę będę wymieniał, bo jest uszkodzona- albo wyciągnę nową z ramki, albo tak jak pisał @OLO. Chociaż patrząc na fotki, to ta antena nie była znowu taka cienka:

 

Panzerkampfwagen_I_Ausf_F_right.jpg.5a9d265603e19b13a0b29ec4a6e69825.jpg

 

pozdrawiam

 

Marek

 

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.