Skocz do zawartości

Revell 04029 F-14A Black Tomcat 1:144


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • DamianosPL changed the title to Revell 04029 F-14A Black Tomcat 1:144
Napisano (edytowane)

Napierw próbowałem podkład  1:3(rozcienczalnik) i nie podobało mi sie wiec robiłem 1:2.

Znacie jakis dobry podkład bo ten strasznie smierdzi.

Cisnienie mam na 1.3-1.5 bara tak jak na yt dla początkujacych.

SZ4SxOh.jpg

 

Przy okazji testowałem farbe italeri i nie polecam z MLT 

Gesta farba italeri wiec dałem 10 kropel farby i 10 rozcienczalnika potem dodałem jeszcze 10  i tak za kazdym razem był proszek.

d9lcquP.jpg

ZwsncHl.jpg

LIupqT6.jpg

 

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DamianosPL napisał:

Napierw próbowałem podkład  1:3(rozcienczalnik) i nie podobało mi sie wiec robiłem 1:2.

...

Cisnienie mam na 1.3-1.5 bara tak jak na yt dla początkujacych.

Mistrzem aero nie jestem, ale dałbym więcej rozcieńczalnika, a mniejsze ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych farb Italeri to kup raczej dedykowany rozcieńczalnik. Leveling thinner nadaje sie do innego typu farb, tj. Mr Hobby/Gunze, Tamiya, Hataka Orange...  Szczerze mówiąc, to efekt jaki osiągnąłeś i tak jest niezły 😀

Podkład rozcieńczony w proporcjach 1:3 (podkład:rozcieńczalnik) to jak dla mnie idealna mikstura. Też taką stosuję - pokombinuj z ciśnieniem w górę i w dół. To że ustawisz sobie to samo co ktoś inny (na kompresorze) to wcale nie znaczy, że w aerografie będziesz miał to samo - tu potrzebna praktyka = kombinuj.

Sporo osób miesza również w stosunku 1:2 daje to od razu lepiej kryjącą warstwę, ale ja osobiście wolę dwa razy pociągnąć niż za jednym zamachem zalać całą powierzchnię,

 

Mniej śmierdzące / bardziej przyjazne są farby z serii Hataka Orange. Ale to już kwestia przyzwyczajenia, ja do Gunze się przyzwyczaiłem i stosuję je zamiennie z Hataką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Woit napisał:

Do tych farb Italeri to kup raczej dedykowany rozcieńczalnik. Leveling thinner nadaje sie do innego typu farb, tj. Mr Hobby/Gunze, Tamiya, Hataka Orange...  Szczerze mówiąc, to efekt jaki osiągnąłeś i tak jest niezły 😀

Podkład rozcieńczony w proporcjach 1:3 (podkład:rozcieńczalnik) to jak dla mnie idealna mikstura. Też taką stosuję - pokombinuj z ciśnieniem w górę i w dół. To że ustawisz sobie to samo co ktoś inny (na kompresorze) to wcale nie znaczy, że w aerografie będziesz miał to samo - tu potrzebna praktyka = kombinuj.

Sporo osób miesza również w stosunku 1:2 daje to od razu lepiej kryjącą warstwę, ale ja osobiście wolę dwa razy pociągnąć niż za jednym zamachem zalać całą powierzchnię,

 

Mniej śmierdzące / bardziej przyjazne są farby z serii Hataka Orange. Ale to już kwestia przyzwyczajenia, ja do Gunze się przyzwyczaiłem i stosuję je zamiennie z Hataką.

Moze z biała farba cos jest nie tak bo malowalem tym italeri rozcienczalem MLT  a po tej poleciałem humbrolem i rozcienczalnikiem x20 i to samo wychodziło a humbrola rozcienczałem na oko bo za 1 razem było dobrze potem zaczelo cieknac wiec mniej rozcienczalnika dałem ale chyba kazda farba biała jest słabo kryjaca? Bo innymi kolorami humbrola malowałem 1:1 i było gites a z biała same problemy mam jeszcze revella akryle biała zobacze jaki wynik bedzie nie licze hataki blue białej. Jeszcze tamiye mam biała emalie zobaczy sie.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe farby generalnie słabo kryją. Maluję w ten sposób: najpierw biały Humbrol 34 w rozcieńczeniu 1:1 (rozcieńczam rozcieńczalnikiem Wamod) cienka warstwa, coś w rodzaju podkładu. Jak wyschnie maluje białym Humbrolem 22 rozcieńczonym w proporcji 1:1, dwie cienkie warstwy. Oczywiście jeśli element docelowo ma być biały błyszczący. Jeśli ma być matowy to oczywiście Humbrol 34. Maluję pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak to jest jak sie nie kupi gotowych masek tylko kombinujesz z odcinaniem taśmy.

Pierw próbowałem maskole ale jeszcze gorzej było.

ahDIYeI.jpg

VXahPIG.jpg

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Mam ze trzy takie revellowskie Tomcaty bo jest jeszcze drugi A i D. To jest bardzo dobra podstawa do zbudowania pięknej miniaturki tego wielkiego kota. 

W kwestii maskowania osłony kabiny to użyłbym najcieńszych taśm maskujących AIZU, które idealnie nadają się do tego celu. Sam używam tych taśm do maskowania nawet 144. Natomiast do farb Italeri raczej używałbym wody destylowanej zmieszanej z wódką. Mr Levelling Thinner nie nadaje się do ich rozcieńczania. No to działaj dalej kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Bardzo ładny model. Mam ze trzy takie revellowskie Tomcaty bo jest jeszcze drugi A i D. To jest bardzo dobra podstawa do zbudowania pięknej miniaturki tego wielkiego kota. 

W kwestii maskowania osłony kabiny to użyłbym najcieńszych taśm maskujących AIZU, które idealnie nadają się do tego celu. Sam używam tych taśm do maskowania nawet 144. Natomiast do farb Italeri raczej używałbym wody destylowanej zmieszanej z wódką. Mr Levelling Thinner nie nadaje się do ich rozcieńczania. No to działaj dalej kibicuję.

Jezeli chodzi o farby italeri to juz kupiłem rozcienczalnik tego samego producenta i idelnie sie nimi maluje pedzlem , w aero nie testowałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianosPL napisał:

Jezeli chodzi o farby italeri to juz kupiłem rozcienczalnik tego samego producenta i idelnie sie nimi maluje pedzlem , w aero nie testowałem.

Z tego co mi wiadomo farby Italeri to nic innego jak konfekcjonowane farby Valejo Color pod pędzel. Wymagają one bardzo dobrego rozcieńczenia a do aerografu jeszcze mocniejszego i nakładania ich cienkimi warstwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Z tego co mi wiadomo farby Italeri to nic innego jak konfekcjonowane farby Valejo Color pod pędzel. Wymagają one bardzo dobrego rozcieńczenia a do aerografu jeszcze mocniejszego i nakładania ich cienkimi warstwami.

Dzieki za porade jak bede robił aero to zaczne pierw od 1:1 , 1:2 , 1:3  przy kazdym producencie trzeba sobie znalezc złoty srodek a potem juz z górki leci . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Lakier bezbarwny matowy od italeri dany aero.

Nie malowałem modelu kolorem czarnym tylko dałem  bezbarwny a wyglada jakby był malowany.

QokGpJY.jpg

a3qRnQj.jpgZS7l6SQ.jpg

 

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
55 minut temu, mandrivecs napisał:

Czyli rozumiem położyłeś lakier na plastik zestawowy?

Dokładnie. Nawet jezeli bym polozył podkład + czarna tamka to by wygladało jak tutaj bo juz malowałem tamka.

IMG_20210502_132449.jpg.5aff4095189ae6e82e09589dbf341f44.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.