Skocz do zawartości

Friedrichshafen FF-33L,1/72, Choroszy


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Żywica raz do roku ponoć dobrze zrobi ponuremu modelarzowi, w tym wypadku dobrze zrobiła mnie ( znaczy się wymęczyła)🤪

Co do samego modelu, to: prawie z pudła, poprawiałem fakturę kadłuba i trochę wzbogaciłem wnętrze.

Model przedstawia maszynę (jedyną w wersji L) jaka stacjonowała w bazie puckiej na początku lat dwudziestych.

F33_01.jpg

F33_02.jpg

F33_03.jpg

F33_04.jpg

F33_05.jpg

F33_06.jpg

F33_07.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiony z klasą, jak poprzednie modele Kolegi. Oglądając je można się wiele nauczyć. Jeden z takich, do których będzie się wracać, próbując samemu robić coś z tej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Slaw_21 napisał:

Zrobiony z klasą, jak poprzednie modele Kolegi. Oglądając je można się wiele nauczyć.

Można byłoby się wiele nauczyć, gdyby był warsztat. Moim zdaniem to wstyd skąpić kolegom przyjemności oglądania procesu twórczego. Czy teraz Lukgraph?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjnie wyszedł     :piwo:

wiem co mówię bo znam produkt początkowy :haha:

zalega u mnie w szafie ale cięgle brak mi odwagi łapać się za te żywice Choroszego po totalnej klapie jaką zaliczyłem z Lathamem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaruk napisał:

Można byłoby się wiele nauczyć, gdyby był warsztat. Moim zdaniem to wstyd skąpić kolegom przyjemności oglądania procesu twórczego. Czy teraz Lukgraph?

Jasne, ale ja nie mam ręki do warsztatów. Lukgraph coś w 72 robi?

 

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

 

zalega u mnie w szafie ale cięgle brak mi odwagi łapać się za te żywice Choroszego po totalnej klapie jaką zaliczyłem z Lathamem

Latham to kawał żywicy jest, szkoda że nie wyszło. Żywic coraz mniej na rynku. Dobrze, że w Choroszym jest w czym wybierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sianko napisał:

Lukgraph coś w 72 robi?

 

Nie, on lubi duże rozmiary. 1:32, ale ma Fredrichshafena w polskich barwach.

Dopiero po pewnym czasie spostrzegłem, że Twój model to 1:72. Zmyliły mnie te naciągi, nie sądziłem, że w tej skali da się je odwzorować z takim detalem.

Jak mawiają Francuzi - czapa z łba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sianko napisał:

Żywic coraz mniej na rynku. Dobrze, że w Choroszym jest w czym wybierać

To prawda, w kwestii chociażby łodzi latających używanych w MDL to nie ma alternatywy

Chociaż z drugiej strony technologicznie to już są jednak mocno zacofane wyroby (stuknęło im 20 lat) i biorąc pod uwagę chociażby jakość i detalizację współczesnych żywic okrętowych to do latadeł Choroszego potrzeba dużo cierpliwości i uwagi  przy obróbce, zanim w ogóle zacznie się je sklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Twoje modele sa wyjatkowej urody. Niezwykle mi się podoba, ten błękitek. jest niesamowicie realistyczny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.