Skocz do zawartości

RN Roma 1/700 Trumpeter


slamacek

Rekomendowane odpowiedzi

kurde - powinno mi się zabronić oglądać zdjęcia oryginału :D

 

bo znalazłem dwie kolejne przeróbki na wieżach artylerii głównej... Pierwsza łatwiejsza, to usunięcie z dolnych powierzchni bocznych dalmierzy dwóch szyn, co jest drobiazgiem, trzeba tylko zostawić (albo dosztukować) kawałek plastiku na końcu dalmierza, tak żeby naprawdę odrobina wystawała poniżej jego dolnej linii. Drobiazg w sumie. ale niech ktoś mi powie dlaczego trumpek to tam wstawił...

 

IMG_5038.JPG.70eb8b819c64ceab2109b30faa1eec0b.JPG

 

a z drugą będzie trochę zabawy - dotyczy wieży B albo numer 2 artylerii głównej, która ma platformę z działkami plot. Pomiędzy nimi jest (nie jestem pewien) wieżyczka obserwacyjna, dalmierz albo coś takiego. Na zdjęciach okrętu widać, że całkiem spora (tak 1/4 i ciut długości platformy) Trumpek w tym miejscu ma ni psa, ni wydrę, ni sutek...  W każdym razie coś, co już zdążyłem usunąć i teraz będę zastanawiał się jak tam wstawić pasujący do zdjęć  walec :D

 

IMG_5033.jpg.ddb958017da2edb6a6ce60ba71a64055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do książki o całej rodzinie dokupiłem trumpkowe Littorio i Vittorio Veneto, do tego blachy White Ensign Models i zestaw z dodatkami żywicznymi AF075 I AF075B od Włochów z Regia Marina MAS. Zamówiłem też, na sprawdzenie, z Chin drukowany zestaw sprzężonych działek Breda 37 wz. 54 i zastanawiam się nad pokładami drewnianymi do całej trójki... 

nowy, lepszy debonder przyjedzie też dopiero ostatniego lipca.

 

Czyli na razie stocznia ma wakacje  

 

socjo1  miałeś rację - wpadłem po uszy, a jeszcze wakacje muszą się skończyć, żeby Micromastera do dużej Romy kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ nie mam planów pancerników (a nie wiem czy są jakieś w książce „The Littorio Class”) pytanie do Was mam koledzy, dotyczące masztów. Konkretnie - jakiej średnicy rurki najlepiej kupić na maszty i bomy? Mogę wierzyć Trumpeterowi i szukać wg średnicy plastiku czy też macie jakieś swoje typy?

Dziś do matuli dotarły blachy z Włoch i z USA, zdjęcia i coś więcej napiszę o nich w połowie sierpnia, w poniedziałek będę miał nowy debobnder i nastąpi restart stoczni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawowe są na bank za grube oraz spaczone. Jak będziesz robić olinowanie to dodatkowo się pewnie jeszcze pokrzywią. Na oko dobierz odpowiedni drut żeby mniej więcej skalę trzymało. Zaopatrz się w druty o średnicach 0,1 -0,3 lub/i igły lekarskie. Proste odcinki zaczynają się niestety dopiero od 0,3mm wzwyż(aber). Poniżej tej średnicy używam duduśia pakowanego w okregi, którego niestety trzeba prostować. Reje najlepiej uniwersalne z mastera choć od biedy można z drutu zrobić.

7-4.jpg.b9b3b5a2a14a872035aac239d6cf6008

 

Główny maszt ma mniej więcej średnicę lufy artylerii głównej. Górna część jest znacznie cieńsza więc dobierasz pod to odpowiednie druty, igły lekarskie lub pręty. Niewielki nakład pracy a efekt pińcet razy lepszy. Nie wspominając jaki to szacun na dzielni:szczerbol: Chopaki mnie wytresowali i wybili z głowy, rozumISZ, maszty z plastiku. ChFała im !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

No i przyszlo:

 

brakująca para z kompletem luf i testowymi wydrukami zespolonych działek Breda 37 model 54

IMG_5422.png.fd3de558bc1d3f844e42b9c185a88408.png

 

Do tego pokłady z drewna 😉

i blachy White Ensign Model

IMG_5423.png.24a333ff8132d684689030f24da3edf9.png
 

oraz rozwalający mózg zestaw Regia Marina MAS, który na pewno doczeka się dodatkowej recenzji (sama instrukcja ma 34 strony!)

IMG_5424.png.adf35613fe493ab838af29518475ebb9.png

 

No crème de la crème czyli Roma w 350

IMG_5425.png.70a7087869c8419f5c29fad544844beb.png


do której lecą jeszcze dodatki Shipyarda IMG_5427.png.07f98584867f749ec2058f2565a31baf.png

 

Od jutra koniec urlopu w stoczni 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie - serdecznie skarbówkę zapraszam. Moja krzywdy mi zrobić nie da, ta ojczyźniana (w mojej wersji - synczyźniana) to najwyżej może mnie cmoknąć. A i to dopiero po uzyskaniu zgody na piśmie 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko dwie kotki. Obydwie nienormalne, obydwie nie zrzucają niczego ze stołów, biurek czy innych półek. Tylko ta młodsza, Júni, lubi buszować po moim biurku, zwłaszcza kiedy na chwilę odejdę w  czasie pracy nad jakimś modelem albo dłubania w skórze. Bo zawsze coś ciekawego może wówczas podwędzić albo tylko pogryźć (wide najniższy pokład nadbudówki Romy na poprzedniej stronie). 
Ostatnio wprowadzili się piescy sąsiedzi do domu obok, ale na szczęście ich pinszczur boi się naszej prychającej obstawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się Wam, że gdybym teraz miał rozglądać się za dodatkami do Romy, to dodatki od Włochów z Regia Marina AS byłyby pierwszym wyborem. Do tego lufy i rurki na maszty, ewentualnie wydruki 3D działek Breda. 

 

Dwie strony z instrukcji Littorio/VV dotyczące uzbrojenia:

IMG_5547.jpg.50cf80670bb1f8b3444119ae984a48da.jpg

 

IMG_5548.jpg.6c3de7f251e337716bf4e79195c2fd66.jpg

 

I każda z tych 34 stron instrukcji pokazuje jak starannie Włosi przyłożyli się do pracy. Każdemu polecam z czystym sumieniem - choć tanio nie jest, to zdecydowanie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadam tutaj bo w końcu mój wątek 😉

 

Jest sobie HMS Repulse z działkami 102 mm. Brytyjskie czterocalowe lufy w 1/700 robi Master pod numerem SM-700-015 4in/45 10,2 cm QF HA Mark XVI - czy one (te lufy) jakoś specjalnie się różnią od tych na Repulsie, czy też ładować je bez zastanowienia bo i tak nikt (poza mną oczywiście) nie będzie wiedział, że to nie są odpowiedniki oryginałów...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.