Skocz do zawartości

VW 1300 Beetle 1966 - Tamiya 1/24


toled

Rekomendowane odpowiedzi

Z tej perspektywy to wygląda na limuzynę, nie na Garbusa😂 Na dzisiaj koniec. Jakby ktoś miał pomysły z czego zrobić walizki albo miał linki do takich metod - chętnie obejrzę :) IMG_20210626_171821.thumb.jpg.2608519fe45068ee99328ea76060adc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przyda :

W dniu 6.01.2020 o 21:20, Mikolaj75 napisał:

Bielsko wspominam bardzo miło, nie chcę obiecać, że będę, ale na pewno się postaram.

MAV - rury to dziwo jakieś, najwyżej wykonam je w nieświadomości przeznaczenia...

Malutki apdejt gadżetowy - ogólnie mam gotowe wszystkie elementy wnętrza, pomalowane, czekają na trochę eksploatacji i plan montażu oraz dokończenie tablicy przyrządów wg metody pokazanej w FT-7.

Na drzwiach pomiędzy kabiną pilotów a biurem wisi sobie teczka - zapewne na mapy, szyfry, termos i kanapki. Wykonałem ją jako kolejny ożywczy element wnętrza. Na początek wyciąłem płytki imitujące wnętrze teczki oraz przygotowałem szerszy pasek folii aluminiowej:

V8EEuL3l.jpg

Pasek folii został zagięty nieco szerzej niż płytki z zachowaniem pewnej grubości krawędzi gięcia:

8FzE8eMl.jpg

Po docięciu "zamknięcia" teczki pasek został zagięty na wiertle:

PwD8do7l.jpg

A potem sklejone razem wraz z zapinką (ze złomu części foto) i dodaną rączką:

3OviFXAl.jpg

I pomalowane wraz z washem (po macie jeszcze okredkuję zapinkę na srebrno):

gRRhZmcl.jpg

I przymierzone do drzwiczek:

i03FAjUl.jpg

Niedługo montaż kadłuba, wreszcie... ?

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to, co tygryski lubią najbardziej. Połysk!IMG_20210627_141056.thumb.jpg.b4d15bb17872d61c44e67529cc0ad7af.jpg

 

Dodatkowo silnik też na ukończeniu. Pozostały drobne prace retuszerskie i minimalny wash

IMG_20210627_141336.thumb.jpg.567d6287f37684be2e283c897c1b9da1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Garbaty po zabiegach upiększających. Jeszcze go czeka delikatne woskowanie. No i najtrudniejszy przynajmniej dla mnie etap wykończeniowy. Listwy chromowane, szyby z uszczelkami, te dziwne uszczelki wokół nadkoli etc. Osobiście tego nie lubię, bo wielokrotnie coś psułem😂

IMG_20210627_173654.thumb.jpg.766c15c376e73e7c2a09e571e58d4d35.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Obywatele! Pomóżta! Ranty już mam białe, teraz chce malować środek na czerwono, jak to zamaskować? Czym? Siedzę nad tym jak dziecko we mgle na nocniku, jak pies do jeża się za to zabieram. Nie mam cyrkla do wycinania niestety. Mam za to: wszelkiego rodzaju taśmy maskujące, od AIZU, po zwykłe papierowe, mam Mr. Masking Sol NEO.  Malowanie pędzlem środka odpada, bo miesza mi się farba z warstwą poniżej.

IMG_20210606_120206.thumb.jpg.3280b0059b6f05d52ba27eef51b655f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 17:56, cayman napisał:

Ja bym zamaskował maskolem bo maskowanie taśmami słabo tu widzę.


Zabrałem się za to z  Mr. Masking Sol NEO, niewdzięczna robota, ale jakoś to idzie. Wpierw jedna warstwa, potem pójdzie druga uzupełniająca ewentualne niedociągnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości z frontu prac: druga warstwa "maskolu" weszła, pomalowałem już felgi na czerwono, trzeba będzie odrobinkę poprawiać, ale sposób kolegi Caymana okazał się najlepszy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, toled napisał:

Nowości z frontu prac: druga warstwa "maskolu" weszła, pomalowałem już felgi na czerwono, trzeba będzie odrobinkę poprawiać, ale sposób kolegi Caymana okazał się najlepszy. 

👍🎂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na przyszłość zainwestuje te 3 dyszki w cyrkiel Olfy, bo z jego pomocą poszłoby znacznie szybciej. A tak ponad godzinę babrałem się z tymi kołami. Dzisiaj ich retusz i chyba pora zabrać się do złożenia tego wszystkiego w całość , bo tak sobie tu coś robię, tam coś robię, a model mógłby być już 10 razy gotowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik dachowy to wypust HMS, kosztuje coś koło 30zł, dość prosty do montażu. 

 

A Garbek stanął na swoich nóżkach. Trochę popękała mi biała opaska na oponach przy montażu felg, ale tak je zostawiam - robi klimat. Niebawem też dostanie patrzałki:)

IMG_20210703_142100-01.thumb.jpeg.348fc3d8486ef2e9691f0719db27daf3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, toled napisał:

Bagażnik dachowy to wypust HMS, kosztuje coś koło 30zł, dość prosty do montażu. 

 

A Garbek stanął na swoich nóżkach. Trochę popękała mi biała opaska na oponach przy montażu felg, ale tak je zostawiam - robi klimat. Niebawem też dostanie patrzałki:)

IMG_20210703_142100-01.thumb.jpeg.348fc3d8486ef2e9691f0719db27daf3.jpeg

Jak stare opony to muszą być popękane.😜. Felgi wyszły super.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacznie się modelarstwo. W wyniku bycia pierdołą zgubiłem rączkę przedniej maski. Jak nie znajdę, trzeba będzie dosztukować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rączkę dorobiłem. No i jestem mega zadowolony z chlapaczy. Taka mała wydrapywanka, a cieszy oczy.

IMG_20210703_173033.thumb.jpg.cedcfe185007e4977274703b8e1dcabb.jpg

 

Stoję też przed jednym dylematem - czy nie pomalować przednich świateł na żółto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś to zaczyna wyglądać. Pomalowanie świateł to był doskonały krok, wygląda sto razy lepiej niż normalny klosz

20210704143022_IMG_6208.thumb.JPG.809289f5022244261c81deffea9380fa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte blachy już gotowe. Na przód długa, na tył kwadratowa. Jeszcze tylko muszę ramki na nie zrobić.  No i oczywiście coś na dach trzeba będzie wrzucić:) IMG_20210705_113208.thumb.jpg.3969aa0721ddb4e0d09add8d63b2708c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym je drukowałeś? Osobiście bym chyba stał za czarną blaszką, ale wiadomo- na zabytki jest korzystniejsze ubezpieczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.