Skocz do zawartości

VW Golf 1 GTI, Revell, 1:24


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapraszam do obejrzenia galerii modelu VW Golfa Mk.1 GTI firmy Revell w skali 1:24. Pracowałem nad nim jak zwykle nie śpiesząc się około 1,5 roku z roczną długą przerwą. Chyba miałem spadek zainteresowania modelarstwem i więcej obowiązków zawodowych. Jeśli chodzi o ten model samochodu to powstał on w roku 1975 i został pokazany na targach we Frankfurcie po raz pierwszy. Tak on wygląda. Mam sentyment do tego samochodu. Jest to już klasyk ale jaki fajny. Zapraszam także do warsztatu.

Golf - 02.JPG

Golf - 08.JPG

Golf - 09.JPG

Golf - 11.JPG

Golf - 12.JPG

Golf - 18.JPG

Golf - 20.JPG

Golf - 23.JPG

Golf - 24.JPG

Edytowane przez Stalooki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było coś i w sumie dziś też 😉 Na modelach cywilnych się nie znam i nie porywają mnie jakoś niesamowicie ale ten mi się podoba. Może też dlatego, że nie jest to jakieś tam Porsche czy Ferrari ale samochód, który kiedyś często można było zobaczyć na własne oczy. Bardzo fajnie wyszły siedzenia - zasiadłbym na pewno 👍

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak się spojrzy. Przed lampami malowałem srebrnym kolorem, chociaż może nie do końca zakrył bo podłoże nie było zbyt matowe.  Ogólnie tył modelu to jego słaba strona. Kilka małych błędów które może kiedyś poprawie.

Golf - 26.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne wozidło. Moje uwagi: coś brudnego na tylnej klapie na prawo od napisu "Volkswagen", strasznie gruba antena, wydech do rozwiercenia, niepomalowany zamek tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi Toled. To zabrudzenie to od próby zamalowania odprysku, nie wyszedł mi ten kolor. Ogólnie tył samochodu to trochę porażka. Dużo małych błędów pewnie do poprawy. Ano diabeł tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Stalooki napisał:

Dzięki za uwagi Toled. To zabrudzenie to od próby zamalowania odprysku, nie wyszedł mi ten kolor. Ogólnie tył samochodu to trochę porażka. Dużo małych błędów pewnie do poprawy. Ano diabeł tkwi w szczegółach.

I tak jak na pierwszy model cywila to jest bardzo dobrze. Diabeł tkwi w szczegółach - to prawda, ale ewentualnie jeżeli znów dopadnie Cię chęć cywila, powinno być lepiej 😉  Każdy dział modelarstwa rządzi się swoimi prawami 😉 W lotnictwie i pancerce ważne jest odwzorowanie szczegółów i malowań, w cywilniakach - schludność złożenia i bezbłędnie nałożony lakier. W okrętach 1:700 - mikroskop 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka brakuje washa w liniach podziału. No i jak Toled wspomniał zdecydowanie za gruba antena. Dużo pracy poświęciłeś na wykończenie lakieru więc linie podziału rażą niestety. Lewy, tylny błotnik - coś się stało z tym czarnym malowaniem?
Ale poza tymi drobnostkami model prezentuje się dobrze.
A na koniec taka mała uwaga (skrzywienie zawodowe) - lepsze zdjęcia. Dobra prezentacja to połowa sukcesu. Światło, otoczenie, odbicia w lakierze itp. Pierdółki a będzie git.
I polecam nie rezygnować z modelarstwa 😉 Pracować, pracować, pracować, doświadczenie przyjdzie z czasem i nie przejmować się niepowodzeniami.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O skończony w końcu, trochę to trwało - ale ja też się grzebię  zawsze, 15 lat temu to się  model robiło z malowaniem w 3 dni :) .  Antena i tłumik, mi się nie podobają rejestracje. Ale nie zmieniaj za dużo, kup następny i pamiętaj, że to ma być przyjemność :D . A tymczasem patrz sobie na niego na półce i po cichu wrrruuummm wruuumm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.