Skocz do zawartości

Gen. W. Anders nad Bliskim Wschodem, czyli: Bristol Blenheim Mk.IV Zvezda 1/200


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria końcowa ukończonego właśnie modelu Bristol Blenheim Mk.IV firmy Zvezda. Model wykonany jest w skali 1/200, co jest nietypową skalą jeśli chodzi o modele lotnicze. Wynika to z faktu, że model pochodzi z kolekcji do gry wojennej ,,Art of Tactic", do której modele ma w swojej ofercie zvezda. 

 

Parę słów o malowaniu. Maszyna wykonana przeze mnie była maszyną służbową generała Władysława Andersa, podczas pobytu jego armii na Bliskim Wschodzie. 

Wysuwam teorię, że maszyna była oryginalnie przeznaczona dla Lotnictwa Wolnej Francji, ponieważ układ plam na kadłubie odpowiada właśnie takim maszynom, a RAF na swoich samolotach stosował inny układ plam.

 

Od siebie dodałem szachownice pod kabiną. Wydrukowałem je na zwykłej drukarce, a mają zawrotne rozmiary 1x1mm.

 

Zapraszam do galerii :) :

 

 

51271144879_cf91500c17_b.jpg

Model jest naprawdę malutki. Tu porównanie z 1 gr.

 

 

51271443090_466bc005e0_b.jpg

 

51269670922_2acefaa080_b.jpg

 

51269670732_035dc5daed_b.jpg

 

51271442880_1ecd326e14_b.jpg

 

51252857372_be3d3f49d2_b.jpg

Prawdziwa maszyna, na której się wzorowałem budując tą uproszczoną replikę.

 

 

 

Link do warsztatu:

 

 

 

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 09:13, barszczo napisał:

Kawał byka wink4. Przybrudź trochę olejami i będzie dobrze, połysk też zniknie 👍.

 

Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale nie lubię brudzić samolotów :szczerbol:. A co do połysku, to dzięki za przypomnienie, bo zapomniałem położyć matowego lakieru. Malowałem go satynowym i ostatnio się aż tak nie błyszczał...

 

 

2 godziny temu, mig napisał:

Fajne maleństwo :super:

 

Dzięki! :D

To już mój drugi maluch od zvezdy i spodobały mi się te ich modele. W kolejce do zakupu już stoją Fairey Battle w 1/144, oraz Lisunov Li-2 w 1/200. Oczywiście obydwa w polskim malowaniu.

 

 

5723_0-auto_downl.jpg5898_rd.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Li-2 też się zastanawiam ale raczej zdecyduję się na skalę 1/144. Ze Zvezdy robię Iła-2 w 1/144. W planach mam jeszcze Sb-2 w 1/200 i jeszcze jednego Iła-2 i Mi-24 w 1/144. Dlaczego zdecydowałeś się na model w skali 1/200 skoro jest dostępny Blencheim w skali 1/72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mig napisał:

Nad Li-2 też się zastanawiam ale raczej zdecyduję się na skalę 1/144. Ze Zvezdy robię Iła-2 w 1/144. W planach mam jeszcze Sb-2 w 1/200 i jeszcze jednego Iła-2 i Mi-24 w 1/144. Dlaczego zdecydowałeś się na model w skali 1/200 skoro jest dostępny Blencheim w skali 1/72?

 

O tym, że jest dostępny model w 1/72 dowiedziałem się już po zamówieniu tego w 1/200... Bo Airfix jakoś niedawno wypuścił nowego Blenheima w 1/72. 

I tak prędzej, czy później skleję  go też w 1/72.

 

A co do Li-2, to jego model w 1/72 jest jakości short-runa i kosztuje 65zł, a z kolei model Amodelu w 72 kosztuje 125 zł i jest to powiedzmy adekwatna do rozmiarów modelu cena.

 

A co do Fairey Battle, to póki co nie ma jego modelu w 1/72... Jest jedynie stary airfix, ale już praktycznie nie do dostania nawet na giełdach. WAK wypuszcza za niedługo jego papierowy model w skali 1/33, ale nie wiem, czy dam radę go skleić po przeskalowaniu do 1/72.

 

Ale i tak pomału muszę sięgać po coraz droższe modele, po to, żeby skleić jak najwięcej modeli polskiego sprzętu wojskowego.

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RAV napisał:

...i trzy MPMy.

Raczej jednak niedostępne.Trzeba mieć nadzieję że ktoś się zlituje i zrobi nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 17:52, Xmen napisał:

Raczej jednak niedostępne.Trzeba mieć nadzieję że ktoś się zlituje i zrobi nowego.

Po cichu liczę na Arma Hobby lub IBG, że wypuszczą Battle. Chyba, że Answer nas zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RAV napisał:

I opublikuje kolejny obrazek?

Po prostu mają problemy z rozpoczęciem produkcji modeli wytryskowych. Modele papierowe nie wymagają aż takiej technologii, żeby rozpocząć produkcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.