Skocz do zawartości

M1A2 TUSK II, Meng TS-026, 1:35


Skaidrus

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Wprawdzie mam już Abramsa w kolekcji, ale wersję M1A1. Dlatego po T34/85 na warsztacie wylądował M1A2 z pakietem TUSK II (bez nawiązań do bieżącej sytuacji politycznej). Jest to produkt Menga, TS-026. Użyłem blach E.T. E35-251. Jest bardzo rozbudowany zestaw, którego najjaśniejszym punktem są pasy na modułach ARAT oraz pancerz prętowy na żaluzjach silnika. Lufy Browningów 0.5 to Aber, M256 to RB Model 35B106. Ekwipunek to Meng SPS-015, swoją drogą bardzo przyzwoity zestaw ze znakomicie replikowanymi uprzężami sprzętu. Załoga to MiniArt 37005, piechota to Master Box 3591. Meng nie zawiódł – składanie Abramsa było przyjemne i pozbawione wartych wspomnienia problemów. Zestaw E.T. też jest ok. Najbardziej dał mi w kość przy mocowaniu obramowaniach nawieżowych tarcz TUSK’a. Ale to bardziej problem mojej techniki niż zestawu. Model malowany jest pomarańczowymi Hataki mieszanymi z różnych piaskowych odcieni. Brudzenie to washe, pigmenty i filtry Ammo i AK. Warto pamiętać, że gąsienice Menga źle reagują na specyfiki na bazie emalii. Mianowicie dochodzi do stopienia cienkich sworzni łączących ogniwa. Na szczęście moment nabycia owej wiedzy przypadł na wczesny etap brudzenia, więc szkody były minimalne. Figurek nie lubię i nie umiem ich malować, ale chciałem jakoś wykorzystać posiadane zestawy. Poza tym u załogantów nie widać oczu, więc odpadł mi największy problem w ich malowaniu;) Po zrobieniu zdjęć zorientowałem się, że M14 u snajpera ma skrzywioną lufę. To jest przypadłość tego zestawu i nawet po wyprostowaniu po pewnym czasie znowu się krzywi. Może się kiedyś zmobilizuję, żeby jakoś to poprawić.

Podsumowując – M1A TUSK to kawał modelarskiej przygody osadzonej we współczesnej pancerce. Gorąco polecam !

2.JPG

4.JPG

5.JPG

7.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.