Skocz do zawartości

[RENOWACJA]Scania 144L & naczepa do przewozu drewna


P@wel

Rekomendowane odpowiedzi

Będe oglądał relacje budowy, bo też mam zamiar robić ładunek do drewna będziesz kupywał taką jak dał Jareks, czy sam będziesz robił naczepke do przewozu drewna?

Pytanie do Jareks'a sprowadzasz z ebayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

irizar wózek chyba nie. zrobię(to znaczy przerobię z jakiegoś zestawu) najprawdopodobniej taką naczępę. kolory takie fajne

 

a8285a0241e35f70m.jpg

 

Ale i tak o naczepie na razie przestałem myślec do póki zrobię Scanię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wypróbowałem DOT-a 3 na kawałku plastiku i farbę muszę skrobać palcami żeby zeszła.(to mój pierwszy raz z DOT-em 3)

 

Czy tak ma być

Może dłużej pomoczyć

 

Niedługo kolejne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida weź zastanów się trochę... A pozatym zdania zaczyna się od dużej litery... Ja do zdzierania farby z DOT'em używam troszkę grubszego pędzla tak średnio twardego - schodzi wszystko . DOT musi być świeży. Jeśli jest nowy to zostaw te części w nim jedną lub półtorej doby. Niech to wszystko się razem "pogryzie" .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem w docie na niecałą dobę.

 

 

Ja na pół i zeszło, ale lepiej, pomoczyć trochę dłużej, nic się nie stanie... Jeden dzień w przód, czy w tył nie gra roli .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja moczyłem jakieś 12h ale w ORGANIKA R-3 (na butelce piszę, że klasa DOT-3)

 

Dobra ale dosyć gadania o tych płynach bo sie nam robi nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc żeby nie było tak smutno to daje zdjęcia gotowego (no prawie) zbiornika paliwa

 

a1bd197769c06dc3m.jpg

 

164c8239d7b40468m.jpg

 

Jak zwykle na zdjęciach wszystkie małe błedy są bardziej widoczne.

Jeszcze przy nim trochę popracuję

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś zielonego to szmatka?? (niby) Taka moja rada jak będziesz pracował przy tym zbiorniku albo niech Cię kobita uspokoi albo 0,7 na łęp i wtedy pędzelek do ręki i malować, kreseczki wyjdą o niebo prościej. Dalej kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ściereczka - nawet fajny ten pomysł , a co do zbiornika tak jak kolega wyżej napisał pasy - ehh krzywe to, jeżeli już naprawdę nie możesz to z jakieś foli nakleić i już będzie o wiele lepiej wyglądać.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Taka moja rada jak będziesz pracował przy tym zbiorniku albo niech Cię kobita uspokoi albo 0,7 na łęp i wtedy pędzelek do ręki i malować, kreseczki wyjdą o niebo prościej...

 

 

Jak go robiłem to się śpieszyłem (myślałem, że jakoś wyjdzie tak od ręki no ale...)

teraz wziąłem taśmę i...jakoś tak też nienajlepiej.

 

6bc9066c4f5ffc81m.jpg

 

No mistrzem w fotografowaniu to ja nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już lepiej, ale nadal mi się nasówa pytanie czy aby na pewno musi być on pobrudzony w takiej technice. Może coś z pigmentami pokombinować albo coś w tym stylu, ale to jak wszystko będzie zrobione. Takie jest moje zdanie, i wcale nie musisz się zgadzać. Powodzonak w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no fakt teraz zobaczyłem ale kiedyś chyba

w ogóle nie myślałem jak sklejałem a poza tym nic jeszcze nie jest przyklejone

 

no nic zmieni się żaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie wakacje i prace nad moją scanią nabierają tępa. Zapomnijmy może o tej wpadce z nadkolami (już to naprawiłem).

Więc tak, pomalowałem ramę na czarny mat (revel 8) i przykleiłem zbiornik oraz takie tam inne rzeczy do ramy (chociaż nie wszystkie)

W planach a właściwie już na pewno jest pomalowanie kabiny na kolor zielony (soczysty ). No a teraz zdjęcia:

 

tak ogólnie rama:

5f96146430c234c8m.jpg

 

ffa92ec38be27b32m.jpg

 

8f36531bc8e3fea5m.jpg

 

i silnik:

018caf0782248152m.jpg

 

oraz te pechowe nadkola po naprawie (to najgorsze zdjęcie):

bd86b756c88021a8m.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno dostałem przesyłkę z taką naczepką

 

aea474698a294429.jpg

 

Nie muszę chyba mówić co z niej zrobię

Zacząłem już prace na nią i oto co zrobiłem:

 

396d50973e68e01b.jpg

felg chyba malować nie będe

troszeczkę poszpachlowałem i... teraz znowu kleję ciągnik

 

EDIT:

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy to są ślady po wypychaczach, czy tak ma być Bo takie dziwne to jest jak na wypychacze

 

ff4b525cfc2d6a1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.