Skocz do zawartości

Panzer IV TAMIYA Aust. H late skala 1/48


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, krn78 napisał:

A ja bym go nie krytykował.

Kolega chciał, być może, zażartować, to zażartował. Chciał, być może, zaeksperymentować, to zaeksperymentował. 

Pokazał efekt (owszem, nie jest najlepszy, ale dzięki temu wiemy, że tak nie warto, albo też wiemy, że może warto jeszcze poeksperymentować, jeśli znajdzie się jeszcze jakiś odważny) i chwała mu za to. Ja, jako początkujący modelarz, nie zdobyłem się jeszcze na to, żeby pokazać efekty swojej dłubaniny, głównie aby chronić siebie przez krytykami takimi jak Ty. Nie odbieraj tego, proszę, jako atak na swoją osobę, bo nic do Ciebie nie mam.

 

 

Tu nie ma nic osobistego do kolegi czaka45 :), właśnie po to jest forum, trzeba wrzucać posty częściej, można polemizować  wtedy , a Ty kolego krn78 nie bój się też wrzucaj warsztat   :) , się pomoże przecież , nie ma tu złej woli żadnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czak45 napisał:

Jeszcze nie wyszło bo to dopiero początek. Mam cała tą chemie modelarska, ale z ciekawości chce sprawdzić czy można bez niej.  Czy trzeba wydawać pieniądze na całą tą dedykowaną chemię, której moim zdaniem jest aż za dużo, a i wrażenie markitengowe jest takie, ze powinniśmy ją mieć, bo inaczej to nic ciekawego nie zrobimy.

nie trzeba, ale to człowiek mądrzejszy  z czasem , szkoda kasy, wiadomo szał zakupów na początku , za czasem się okaże że polowa to marketing..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Evildead napisał:

Tu nie ma nic osobistego do kolegi czaka45 :), właśnie po to jest forum, trzeba wrzucać posty częściej, można polemizować  wtedy , a Ty kolego krn78 nie bój się też wrzucaj warsztat   :) , się pomoże przecież , nie ma tu złej woli żadnej :)

Zdaję sobie z tego sprawę, ale, oglądając choćby galerię czy warsztat innych modelarzy, to trochę demotywuje, kiedy porównuję go do mojej klepaniny.

Mam parę pomysłów, ale.. cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krn78 napisał:

Zdaję sobie z tego sprawę, ale, oglądając choćby galerię czy warsztat innych modelarzy, to trochę demotywuje, kiedy porównuję go do mojej klepaniny.

Mam parę pomysłów, ale.. cierpliwości :)

Oj tam, oj tam , powiem Ci  ze miałem podobnie na początku, powiem bardziej, założenie warsztatu jest ze 100 razy ciekawsze , niż wrzucenie galerii raz na jakiś czas, także nie ma co się bać, a cóż zawsze będą lepsi, będą krytykować to normalne, więcej, szybciej  pojmiesz , bo będziesz się bardziej starał, co za tym idzie lepsze modele, a chyba o to w tym chodzi

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, patrykd napisał:

Dobra rada nie zostawiaj tego tak i albo zamaluj albo usuń cała farbę z modelu i od nowa. Filtry bardzo łatwo z farb olejnych się robi. Do tego rozcienczasz np. White spirit i jedziesz. 

 

Wiem jak robi się filtry, washe itp. Ale ten model to taki eksperyment pt. Czy można taniej, czy może trzeba od razu kupić całą chemie modelarskiego Świata 😉 

Wklejam zdjęcia kilku moich wcześniejszych modeli w skali 1/72 bo dawno już nic nie sklejałem i mam wrażenie, że zostałam odebrany jak początkujący bez kasy na hobby 😉

 

 

1 detal wezy przod.jpg

 

1.jpg

 

3m.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

12.jpg

 

21.jpg

 

a detae panthery.jpg

 

komet5.jpg

 

opel3.jpg

 

sherman14.jpg

 

tp zoom.jpg

Edytowane przez czak45
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie dziwne wrażenie, że Twoje prace są spoko na poziomie ale czegoś im brak, nie wiem czego bo nie mam poziomu robienia takich scen ale przy samych modelach mi czegoś brak...

nie ważne, ja się nie znam, czekam więcej na efekt po tych zaciekach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 17:56, krn78 napisał:

A ja bym go nie krytykował.

Kolega chciał, być może, zażartować, to zażartował. Chciał, być może, zaeksperymentować, to zaeksperymentował. 

Pokazał efekt (owszem, nie jest najlepszy, ale dzięki temu wiemy, że tak nie warto, albo też wiemy, że może warto jeszcze poeksperymentować, jeśli znajdzie się jeszcze jakiś odważny) i chwała mu za to. Ja, jako początkujący modelarz, nie zdobyłem się jeszcze na to, żeby pokazać efekty swojej dłubaniny, głównie aby chronić siebie przez krytykami takimi jak Ty. Nie odbieraj tego, proszę, jako atak na swoją osobę, bo nic do Ciebie nie mam.

 

czak45 - nie bój się bawić, nie bój się próbować. Na tym to ta nasza zabawa polega, na szukaniu rozwiązań, na doskonaleniu technik, na wymyślaniu i na wyobraźni.

 

Małę OT: Pewien koleś, którego znają chyba wszyscy, powiedział: 'nie lekceważcie bajek. Nie lekceważcie fantazji, bo bez fantazji nie może powstać nic wielkiego'. Piwo dla tego, kto wie, bez sprawdzania w google, kto jest autorem tych słów.

 

Jozef Stalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały postęp. Model pokryty Sidoluxem.  Moim zdaniem spód czołgu to idealne miejsce do wszelakich testów. I właśnie na spodzie testuje moje niestaranne malowanie. Po testach całość można pokryć błotem i tym samy ukryć wszystkie malowania testowe. 

po sidoluxie.jpg

 

sidolux.jpg

 

test malowane.jpg

Edytowane przez czak45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

W końcu jakaś ciekawsza robota. Zmieszałem trzy farbki Bambino, dodałem wody i położyłem na cały model.

Potem wycierałem lub rozjaśniałem wodą. Efekt na zdjęciach nie jest efektem końcowym. Będę jeszcze na nim pracował.

 

3f.thumb.jpg.69cd1fab966c1d94fe2cc1c8d025bb1c.jpg

 

2f.thumb.jpg.272027c3d83cc2f1c924190f6457cd14.jpg

 

 

5f.thumb.jpg.5dbc2905d345a3b8b10c1b265efe8224.jpg

 

6f.thumb.jpg.4391db56121df3afa96cb564ad10db52.jpg

 

4f.thumb.jpg.9be115ee191160eafcfa75a8edfb3a16.jpg

 

1f.jpg

Edytowane przez czak45
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli zbliżam się do najciekawszego etapu, czyli niestarannego malowania kamuflażu. 

 

 

1w.jpg

 

2w.jpg

 

3w.jpg

 

4w.jpg

Edytowane przez czak45
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.